خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع معتکفین روستای خیرآبادشهرستان مه ولات

حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع معتکفین روستای خیرآبادشهرستان مه ولات

فاطمیمسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور رئیس اداره در جمع معتکفین روستای خیرآباداین شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رضا اسماعیل زاده با اعلام این خبر گفت:حجت‌الاسلام فاطمی با حضور در روستای خیرآباد شهرستان مه ولات از معتکفین این روستا بازدید و در جمع آنها سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به رحلت حضرت زینب سلام الله علیها گفت:دون شک زینب کبری(س) یکی از زنانی است که به‌عنوان الگو و اسوه برای همه  زنان و مردان آزاده، آزادی خواه و ظلم ستیز در همه زمان ‏ها مطرح است که می توان با بررسی ابعاد وجودی آن حضرت الگوی مناسبی را برای زن مسلمان امروز ترسیم کرد. زینب کبری(س) تحت تربیت پدر و مادری هم چون حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و با شایستگی و استعداد ذاتی که از آن بهره‏مند بود به مراتب عالی از فضائل و کمالات انسانی دست یافت. او همانند پدر و مادرش جامع همه کمالات و صفات پسندیده بود.

وی در ادامه به فضایل و فرصتهای ایام اعتکاف اشاره کرد و افزود: ایجاد زمینه ی مناسب برای اندیشیدن و تعقل یکی از فرصتهای اعتکاف است که شخص معتکف در مدت زمان اقامت خود در مسجد و بریدن  از محیط پرهیاهوی زندگی، فرصتی می باید که گذشته ی خود را مرور و نقاط مثبت و منفی اش را ارزیابی کند.

 در مسجد جامع روستای خیر آباد شهرستان مه ولات  ۲۸معتکف برادر و ۷۲ معتکف خواهر حضور دارند.


1 × = نُه