خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > شرکت رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در مراسم تکریم مادرشهید محمدی

شرکت رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در مراسم تکریم مادرشهید محمدی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در مراسم تکریم مادرشهید محمدی در روستای چهل سر شرکت نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی در مراسم تکریم و یادبود مادر شهید محمدی در روستای چهل سرمه ولات گفت: خداوند کریم در آخرین کتاب خود والاترین و برترین جایگاه انسانی را به مجاهدین فی سبیل الله و شهیدان راه حق داده است؛ و همین عنایت ویژه و وعده‌های الهی بود که به‌عنوان محرک و انگیزه‌ای قوی و شکست‌ناپذیر تمام مردان ما اعم از پیر و جوان و حتی کودک را به این مسیر روشن و روشنگر هدایت کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی در ارتباط با جایگاه مجاهدین در قران اظهارکرد: قرآن درباره مجاهدان و جهاد آیات بسیار زیادی دارد. در یک جا می‌گوید کسی که از خانه خود خارج شود: «وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ» از آستانه در خانه خود هجرت او به طرف خدا آغاز می‌شود و «قَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ» اجر او با خداوند است.
وی در ارتباط با شهادت و منزل پایانی حرکت مجاهدانه تصریح کرد: قرآن کریم درباره نهایت این عمل هم می‌گوید که انسان وقتی که به شهادت رسید «لاَ تَقُولُواْ» نگویید که مرده است. به زبان نیاورید که آنهایی که در راه خداوند به شهادت رسیده‌اند مرده‌اند. در جایی دیگر می‌گوید «لاَ تَحْسَبَنَّ» اصلا در تصورتان هم نیاید. یعنی هم می‌گوید که در ادبیات گفتاری‌تان به این‌ها «اموات» نگویید و هم می‌گوید که حتی به ذهن‌تان هم خطور نکند.


7 − پنج =