خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات, مهارت زندگی > استحکام بنیاد خانواده ازدستاوردهای حفظ حجاب است

استحکام بنیاد خانواده ازدستاوردهای حفظ حجاب است

رییس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: حفظ ایمان،آرامش درونی واستحکام بنیاد خانواده ازجمله دستاوردهای حفظ حجاب ورعایت حریم زنان از دید نامحرمان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی وجود شبکه‌های ماهواره‌ای را عاملی در راستای کاهش انگیزه رعایت حجاب در جامعه دانست و گفت: در این شبکه‌ها کانون مرکز توجه خانواده و مادر است چراکه دشمنان اسلام فهمیده‌اند راه مبارزه فرهنگی و نفوذ در کشور اسلامی تحت الشعاع قرار دادن ارکان مقدس جوامع اسلامی است، اگر امروز معضل بدحجابی در کشور وجود دارد به خاطر همین نگاه و ترفندهای مستکبران است.
حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی افزود: مجموعه تشکلها و برخی مسئولان دستگاههای فرهنگی ذیربط از برنامه جامعی برای ترویج عفاف و حجاب برخوردار نیستند و اقدامات آنان با یکدیگر هم افزایی لازم را ندارد.
وی تاکید کرد: برای افزایش تاثیر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب باید برنامه ها از جامعیت و محتوای کافی برخوردار باشد و از هر گونه برنامه ریزی و اجرای فعالیتهای سطحی پرهیز کرد.
وی همچنین از مسوولین و متولیان دستگاههای اجرایی فرهنگی خواست که از تشکلهای مردمی فعال در عرصه ترویج عفاف و حجاب حمایت بیشتر داشته باشند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت: زندگی حضرت زهرا (س) و دیگر زنان بزرگ اسلامی پاسخ محکمی به توطئه کسانی است که احکام و آداب اسلامی را مانع فعالیت های اجتماعی زنان می شمارند تا با این بهانه احکام اسلامی را کنار زده، با برچیدن عفّت عمومی جامعه به اهداف شوم خود که نابودی فرهنگ و معنویت جامعه است، نائل آیند.
وی با عنوان اینکه اساساً امنیت اخلاقی جامعه در گرو حفظ حریم زنان و مردان نامحرم است، تأکید کرد: حفظ ایمان، آرامش درونی، سلامت جسمانی، استحکام بنیان خانواده ها، عزت و سربلندی جامعه و جلوگیری از بزهکاریها و مفاسد متعدد اخلاقی از جمله دستاوردهای حفظ حجاب و رعایت حریم زنان از معرض دید نامحرمان می باشد.

برگزاری اردوی خانوادگی روحانیون مه ولات در هفته دولت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ازبرگزاری اردوی آموزشی و خانوادگی روحانیون این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با اعلام این خبراظهار داشت: این اردو با هدف ایجاد نشاط و شادابی، حفظ تندرستی و سلامتی در منطقه زیارتی شهرستان کاشمربه برگزار میشود.

فاطمی افزود: این اردوی آموزشی با مشارکت شجره طیبه صالحین مه ولات در هفته دولت و جهت تقدیر ازهمراهی و همکاری همسران روحانیون درامور فرهنگی و تبلیغی در محل منطقه زیارتی کاشمر با حضور روحانیون و خانواده های آنان برگزارمیشود.
وی  اضافه کرد: ایجاد روحیه نشاط و طراوت، تجدید روحیه و تقویت انگیزه خدمت به فرهنگ دینی در مناطق  محروم، آشنایی هرچه بیشتر خانواده های روحانیان با یکدیگر و همچنین تقدیر و تشکر از خانواده های روحانیان به خاطر تعامل و همراهی آنان در امر تبلیغ در مناطق محروم علیرغم کمبودها و مشکلات آن و برگزاری برنامه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی برای آنان، از جمله اهداف ما در برگزاری این اردو بود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:یکی از اولین چیزهایی که هرکسی که کار فرهنگی می‌کند باید تابلو کند و جلوی چشم اش بزند این است که بدون صبر و تحمل و بردباری انسان به هیچ جایی نمی رسد. اگر انتظار دارید در کارفرهنگی در یک شب، یک هفته، یک ماه و حتی یک سال اتفاقی بیفتد در اشتباهید.

برپایی اردوی خانوادگی روحانیون مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ازبرگزاری اردوی آموزشی خانوادگی روحانیون این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با اعلام این خبراظهار داشت: این اردو با هدف ایجاد نشاط و شادابی، حفظ تندرستی و سلامتی در منطقه زیارتی شهرستان کاشمر برگزارشد.

فاطمی افزود: این اردوی آموزشی با مشارکت شجره طیبه صالحین مه ولات در هفته دولت و جهت تقدیر ازهمراهی و همکاری همسران روحانیون درامور فرهنگی و تبلیغی در محل منطقه زیارتی کاشمر با حضور روحانیون و خانواده های آنان برگزار شد.
وی اضافه کرد: ایجاد روحیه نشاط و طراوت، تجدید روحیه و تقویت انگیزه خدمت به فرهنگ دینی در مناطق محروم، آشنایی هرچه بیشتر خانواده های روحانیان با یکدیگر و همچنین تقدیر و تشکر از خانواده های روحانیان به خاطر تعامل و همراهی آنان در امر تبلیغ در مناطق محروم علیرغم کمبودها و مشکلات آن و برگزاری برنامه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی برای آنان، از جمله اهداف ما در برگزاری این اردو بود.
امام جمعه مه ولات در جمع روحانیون گفت: فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد.
وی با اشاره به سخنان رهبری گفت: برای فعالیت فرهنگی و انقلابی باید انگیزه قوی داشت، دلسوزی برای مومن فریضه است نه وظیفه، وقتی کاری وظیفه شود نمی‌توان آن را انجام نداد، برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز آن کار باید به غریزه تبدیل شود در آن صورت نمی‌توان از آن گذشت،انسان باید معرفت به اهداف کار خودش و معرفت به راه رسیدن به اهداف داشته باشد اگر نداند چه کاری می‌خواهد انجام دهد با انگیزه مخلصانه هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.


− 3 = دو