خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > نشست مدیران فرهنگی کاروانهای پیاده ،ستادساماندهی شئون فرهنگی

نشست مدیران فرهنگی کاروانهای پیاده ،ستادساماندهی شئون فرهنگی

%d8%aa%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%ba%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8cنشست مدیران فرهنگی کاروانهای پیاده شهرستان مه ولات،ستادساماندهی شئون فرهنگی، هم اندیشی مبلغات

نشست مدیران فرهنگی کاروانهای پیاده شهرستان مه ولات در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات حجت‌الاسلام فاطمی در این جلسه گفت: زیارت خاستگاه اعتقادی و فقهی دارد که در تحکیم مبانی اعتقادی نیز نقش بسزایی ایفا می‌کند، زائر ارکان اعتقادی خود را در زیارت باز می یابد.
وی گفت: آنان که با رعایت حدود و آداب به زیارت می روند بهره ای بیشتر و لذت افزون تری می برند ضمن این که لطایف و دقایقی درهمین آداب نهفته است که با التفات به آن ابواب دیگری از علوم و معارف برای انسان گشوده می‌شود.
حجت‌الاسلام فاطمی گفت: زائر باید تمایل قلبی و ذهنی که پیدا کرده، با انجام آداب و سنن زیارت آهسته خود را به حریم امامت نزدیک کند تا استعداد آن را بیابد که باب حصین ولایت را بشناسد و با آن مرتبط باشد و سپس با ورود به قطعه امن ولایت پناه بگیرد و در پرتوی آن از خطرات و لغزش ها مصون بماند و این سر، خود نکته ای است که در زیارتنامه ها نیز به آن اشاره شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت: زیارت زمانی ثمربخش است و برای زائر برکات دارد که عارفانه و همراه با شناخت باشد، آن کس که حسین بن علی(ع) را درست نمی شناسد و از اهداف قیام آن حضرت بی اطلاع است، چگونه انتظار دارد از برکات این سفر بهره مند شود؟
در این جلسه مدیران فرهنگی کاروانها برنامه های فرهگی کاروانهای را اعم از حفظ احادیث و زیارت عاشورا، تفکر و دوام اذکار و برگزاری مسابقات فرهنگی تشریح کردند.
وی افزود: مه ولات تعداد ۱۳ کاروان پیاده که ۱۲ کاروان برادران ۱ کاروان از خواهران خواهد بود به مشهد اعزام خواهند شد.

جلسه ستادساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی شهرستان مه ولات برگزار شد

جلسه ستادساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی شهرستان مه ولات با موضوع دهه آخر صفر و کاروانهای پیاده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات حجت‌الاسلام فاطمی در این جلسه گفت: مراسم اربعین و حرکت هیاتها در روز اربعین در سطح شهرستان برگزار شودودر هیات های حیدری و جواد الائمه علیه السلام در دهه سوم صفر مراسم عزاداری برگزار خواهد شد.
وی گفت: تهیه بسته فرهنگی(ویژه نامه محتوایی )توسط ناحیه مقاومت بسیج با مشارکت سایر اعضا،راه اندازی ایستگاه صلواتی در مسیر زائران در مهنه و شادمهر توسط بسیج با مشارکت بخشداری ها و اداره راه ایستگاه صلواتی در میدان فلسطین توسط شهرداری راه اندازی میشود.

فاطمی در ادامه گفت:مدرسه اسکندر آباد جهت اسکان کاروانها پیاده توسط آموزش و پرورش آماده سازی وهلال احمر نسبت به رسیدگی دارویی و… به کاروانهای پیاده اقدامات لازم را انجام دهد.
این مقام مسول گفت: در مواقع اضطراری سالنهای ورزشی توسط اداره ورزش در اختیار کاروانها و استادیوم فیض آباد دارای دوش آب گرم بوده که زائرین از این مکان میتوانند استفاده کنند، همچنین اداره  ورزش و جوانان نسبا به تهیه بلیط ارزان قیمت جهت جوانان زائر بعد از برگشت از زیارت اقدام میکند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت:فرمانداری و آموزش و پرورش رایزینی لازم با جلگه رخ جهت اسکان کاروانهاانجام و فضاسازی شهری در شهرها توسط شهرداری ها،اتاق اصناف و در روستاها توسط بخشداران انجام میشود.
فاطمی گفت: زیارت از راه دور پیامیر اکرم صلی الله علیه در محل حیدری برگزار میشودوحوزه علمیه شهرستان در اعزام مبلغ به کاروانهای پیاده و دهه صفر مشارکت میکند.
همچنین آموزش و پرورش نسبت به برگزاری برنامه عزاداری در مدرسه ها با دعوت از مبلغین توسط هیاتهای دانش آموزی در طول دهه صفر برنامه ریزی لازم را انجام خواهدد داد.

جلسه هم اندیشی مبلغات شهرستان مه ولات برگزار شد

مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسه هم اندیشی مبلغان خواهر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، جلسه هم اندیشی و نشست مبلغان خواهر شهرستان مه ولات با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رابط هجرت شهرستان مه ولات در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام فاطمی درنشست مبلغات مه ولات عنوان کرد: وظیفه مبلغین و مبلغات حفظ اسلام و انقلاب با درایت، علم، عمل و نشر آن به نسل حاضر و آینده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با تاکید بر اینکه احکام الهی باید به گونه ای مطرح شود که بیان شده و به صورت درست و صحیح باشد و موجب جذب و رغبت مخاطب شود، خاطر نشان کرد: این امر نیازمند تجارب، آگاهی و مطالعه است.
حجت‌الاسلام فاطمی گفت: دشمن با تمام ابزار و امکانات خود در حال نفوذ به خانواده هاست و وظیفه مبلغات در مقابله با دشمن این است که با رصد کلیه مسائل در بین دانش آموزان و خانواده ها سعی در برطرف ساختن شبهات کنند.
وی با بیان اینکه امروز همه خواست دشمن این است که مردم را از احکام الهی و دینی دور کند از این رو مبلغان و مبلغات باید این چراغ پرفروغ را روشن نگه دارند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی این امکان را فراهم کرده تا بتوانیم به راحتی و در امنیت کامل به امور دینی خود بپردازیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات خطاب به خواهران مبلغه اذعان داشت: مردم ما تشنه معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند از این رو رسالت سنگینی بر دوش شماست و در این راه باید اخلاص داشته باشید.
حجت‌الاسلام فاطمی وظیفه مبلغین و مبلغات حفظ اسلام و انقلاب با درایت، علم، عمل و نشر آن به نسل حاضر و آینده است.

این نشست با هدف بررسی فعالیتهای مبلغات شهرستان، اقامه نماز جماعت در  مدارس دخترانه، ثبت نام مبلغات در سامانه سجام، فعالیت در مدراس امین، اجرای فعالیت های فرهنگی برگزار شد.
در این جلسه مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان و حجت‌الاسلام خداشاهی رابط هجرت، گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و طرح امین ارائه کردند.


9 − شش =