خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > مراسم گرامیداشت شهید آیت الله بهشتی در مه ولات برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهید آیت الله بهشتی در مه ولات برگزار شد

مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهرستان مه ولات برگزارشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی سخنران این مراسم گفت: شهادت افرادی همچون شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران را تنومند و ریشه‌دار کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه ها و فعالیتتهای شهید بهشتی باید او را یکی ازافراد اصلی اتاق فکر و معماران نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی بابیان قدرت ایران در جهان وگذشتن از سختی های اوایل انقلاب که توسط منافقین بوجود آمد، گفت:در دوران انقلاب با آن حجم ترورشخصیت های بزرگ انقلابی و جنگ تحمیلی بعداز این سال های کشور ایران تبدیل به قدرت بزرگی درجهان شده است.

فاطمی خاطرنشان کرد: نظم وقانون گرایی،تعبد و توجه به مناسک دینی و رعایت اخلاق و سعه صدر در خانواده و جامعه از ویژگی های اصلی شهید بهشتی بود.
وی افزود: آن بزرگوار در مکتب اهلبیت به خوبی آموخته بود که چگونه زندگی کندو شهید بهشتی آنچنان مظلوم زیست و آنچنان مظلومانه به شهادت رسید که حضرت امام خمینی(ره) درباره ایشان فرمودند ” بهشتی، یک ملت بود” و “شهادت شهید بهشتی در برابر مظلومیت او ناچیز است.”
فاطمی تاکید کرد: هدف دشمن از بین بردن نظام جمهموری اسلامی بود که شهید بهشتی و همفکران و همرزمان وی تا آخر زنده اند و رهبری معظم انقلاب اسلامی راه امام و شهیدان را به پیش می برند.
وی ادامه داد: ولایتمداری و تلاشهای منافقین و لیبرالها زمینه ترور شخصیتی ایشان و مظلومیت وی را فراهم نمود.
در پایان مراسم مرثیه ثرایی و مراسم سینه زنی توسط حجت‌الاسلام هاشمزاده انجام شد.


− پنج = 3