خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > مراسم معارفه روحانی هجرت روستای خوش دره مه ولات

مراسم معارفه روحانی هجرت روستای خوش دره مه ولات

photo_2017-07-21_20-26-57مراسم معارفه روحانی هجرت روستای خوش دره مه ولات با حضور امام جمعه،فرماندار،بخشدارشادمهر ورئیس اداره تبلیغات اسلامی و رابط هجرت شهرستان مه ولات برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اعلام این خبر در این مراسم ضمن معرفی حجت‌الاسلام گرامی به‌عنوان روحانی جدید روستای خوش دره خواستار تعامل و همکاری مردم روستا با برنامه های فرهنگی و اجتماعی شد.
فاطمی گفت: هجرت روحانی از دیارخویش به منطقه دیگر همراه با خانphoto_2017-07-21_20-27-02واده از زمان پیامبر مکرم اسلام برجای مانده که آنحضرت هجرت را از مکه به مدینه انجام داد و شروع به فعالیت تبلیغی پرداخت.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در پایان اظهار امیدواری کرد: استقرار روحانی در روستای خوش دره با حضور پرشور نوجوانان و جوانان در صفوف نماز جماعت و امور فرهنگی و دینی همراه باشد و با همکاری همه مردم روستا شاهد ارتقای روزافزون معارف دینی در این روستا باشیم.
حجت‌الاسلام میری در این مراسم با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت:قَالَ الْعُلَمَاءُ أُمَنَاءُ وَ الْأَتْقِیَاءُ حُصُونٌ وَ الْأَوْصِیَاءُ سَادَةٌ وَ فِی رِوَایَةٍ أُخْرَى الْعُلَمَاءُ مَنَارٌ وَ الْأَتْقِیَاءُ حُصُونٌ وَ الْأَوْصِیَاءُ سَادَةٌ

امام صادق علیه السلام فرمود: دانشمندان امینند و پرهیزگاران دژها و جانشینان سروران و روایت دیگر دانشمندان برجهاى نورافکن و پرهیزگاران دژها و جانشینان سرورانند.
وی با تاکید بر همراهی شورا و دهیار در برنامه های مذهبی و فرهنگی، خواستار همکاری، مشارکت و بهره مندی مسوولین محلی و مردم روستا از حضور روحانی و برنامه های فرهنگی و تبلیغی وی شد.
حجت‌الاسلام میری، امام جمعه معه ولات در ادامه ضمن تبیین اهمیت و جایگاه مسجد بر ضرورت حضور حداکثری در مسجد و اقامه نماز جماعت و فضایل آن تاکید کرد.
حجت‌الاسلام میری با اشاره به آیه ۱۱۴ سوره هود در خصوص اهمیت نماز جماعت گفت: نماز های پنج گانه مانند حسناتی هستند که مثل سیل گناهان را از بین می برد.


× 2 = هشت