خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزارشد.

گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزارشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات در اردوگاه مهنه خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اعلام این خبر گفت: این گردهمایی با حضور و سخنرانی امام جمعه شهرستان حجت‌الاسلام میری و سخنرانی حجت‌الاسلام علی اکبری مسول سابق دادگستری تربت،و میزبانی حجت‌الاسلام سید جابر هاشمی منتخب جدید شورای شهر فیض آباد و با حضور خانواده های روحانیون شهرستان برگزار شد.

حجت السلام میری امام جمعه شهرستان مه ولات در این جلسه به روایتی از حضرت علی علیه السلام اشاره کرد و این روایت را تشریح نمود.وی گفت:سُئِل أَمیرُالمُؤمِنینَ‏ علیه السلام عَنِ «العِلْمِ»، فَقالَ: أَربَعُ کَلِماتٍ: أَنْ تَعْبُدَ اللهَ بِقَدْرِ حاجَتِکَ إلَیْهِ، وَ أَنْ تَعْصِیَهُ بِقَدْرِ صَبْرِکَ عَلَى النَّارِ، وَ أَنْ تَعْمَلَ لِدُنْیاکَ بِقَدْرِ عُمُرِکَ فیها، وَ أَنْ تَعْمَلَ لآِخِرَتِکَ بِقَدْرِ بَقائِکَ فیها.

حجت‌الاسلام میری در ترجمه این روایت گفت:از امیرالمؤمنین علیه السلام از «علم» سؤال شد، فرمودند: چهار کلمه است: خداوند را به اندازه ای که به او نیازمندی، عبادت کنی. او را به اندازه ای که طاقت تحمل آتش را داری، معصیت کنی. برای دنیایت به اندازه ای که در آن عمر داری، کار کنی و برای آخرتت به اندازه ای که در آن باقی می مانی، عمل کنی.

حجت‌الاسلام سید جابر هاشمی در این مراسم از طلاب و روحانیون رعایت اخلاق را درخواست نمود و گفت:مهمترین عامل جذب مردم به دین رفتار روحانیون ست که بدور از هر گونه افراط و تفریط و بر مدار اخلاق باشد.

وی در ادامه به برنامه های اخلاقی روحانیون در پیشبرد اهداف دینی اشاره نمود و گفت:گرچه منش اخلاقی و سلوک معنوی برای هر فرد مسلمانی ضروری است، اما برای روحانی بخشی از هویت و موجودیت او به شمار می‌آید و پیوندی ناگسستنی با او دارد.

هاشمی با اشاره به اینکه علمای اخلاق از قدیم تا کنون همیشه به ما گفته اند که یک روحانی وطلبه برای موفقیت و پرواز به سمت اهداف متعالی باید دو بال علم و اخلاق را داشته باشد،به قسمتی از فعالیتهای اجتماعی خود در شهرستان اشاره نمود.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات به مصوبات این جلسه اشاره نمود و گفت: برنامه ریزی جهت جمع آوری زکات،ثبت نام جهت کلاسهای تربیت مربی حفظ قرآن درشهرستان انجام میشودکه بعد از برگزاری این دوره برنامه جامع حفظ قرآن در سطح شهرستان اجرایی خواهد شد.

وی باتوجه به آمار بالای دعوا و درگیری در سطح استان، از روحانیون محترم درخواست نمود تا در این رابطه برنامه ریزی نموده و برنامه های خود را اعم از سخنرانی با موضوعات صبر،کظم غیظ،حق الناس،راه اندازی نمایشگاه وفعالیت در فضای مجازی با این موضوع گسترش دهند.

فاطمی درخواست کرد که روحانیون با آموزش و پرورش مشارکت بیشتری با هدف ریشه کنی بی سوادی داشته باشند و در ادامه گفت: برنامه های اوقات فراغت در قالب هسته فرهنگی جوان و بوستان نوجوانان بصورت جدی تر پیگیری شود.

امام جمعه موقت شهرستان گفت:حجت‌الاسلام مهدوی فر جهت اجرای کارگاههایی در سطح روستاها با موضوع فضای مجازی و حجت‌الاسلام مجیدی جهت اجرای کارگاههایی در سطح روستاها با موضوع خانوده معرفی شدند که کلیه روحانیون برنامه ریزی جهت اجرای کارگاه های متعدد با موضوعات فوق اقدام و از اساتیدفوق جهت اجرای کارگاه با مشارکت سایر روحانیون دعوت بعمل خواهند آورد.

فاطمی ضمن اشاره به طرح تجهیز جلسات قرآن و رحل بصور ت نیم بها با قیمت ۵۵۰۰۰ ریال،گفت:سلسله حلقه های صالحین در مساجد پیگیری و نشستهای لازم در مساجد با حضور جوانان برگزار میشود.

این کارشناس مذهبی گفت:مراسم شهادت امام صادق علیه السلام در چهارشنبه آینده همزمان با شب شهادت با دسته روی در مرکز شهرها و روستاهای بزرگ شهرستان انجام خواهد شد.

این مقام مسول گفت:برنامه های دهه کرامت از قبیل کارگاههای سبک زندگی رضوی،محفل انس با قرآن،تجلیل از دختران نمونه و فعال فرهنگی با موضوع مساجد،شب شعر رضوی با همکاری تشکلهای مذهبی در مساجد سطح شهرستان اجرایی خواهد شد.


پنج − 1 =