خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع کاروان پیاده فیض اباد

حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع کاروان پیاده فیض اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در در جمع کاروان پیاده قمر بنی هاشم فیض اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: مراسم بدرقه کاروان پیاده قمر بنی هاشم در ورودی جاده دوغ آباد مه ولات با حضور مسئولان سپاه، نیروی انتظامی، اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی انجام شد.

حجت‌الاسلام فاطمی عنوان کرد: سعادت پیاده روی و زیارت حرم امام رضا (ع) که نصیب شما شده است را قدر بدانید و یقین بدانید بر اساس روایاتی که ما از ائمه (ع) داریم کسی که به قصد زیارت امام رضا (ع) از منزلش خارج می‌شود گناهانش بخشیده و حاجاتش برآورده می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی در این دیداردرجمع زائرین پیاده فیض اباد گفت: پیاده روی به عشق سید الشهدا علیه السلام زیباترین جلوه عرض ارادت به آن حضرت است.

وی در ادامه به برنامه ریزی فرهنگی و مذهبی مناسب در طول ایام حرکت کاروان پیاده اشاره کرد و افزود: این ایام را قدر بدانید و از ذکر و یاد خدا غافل نباشید.

http://ido.ir/news/?id=781938

استقبال رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از کاروان کربلای معلا

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از استقبال رئیس اداره تبلیغات اسلامی از کاروان کربلای معلا روستای همت اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: امسال متقاضیان زیادی از اقشار مختلف برای سفر زیارتی کربلا داشتیم، و موفق شدیم، جمعی از عاشقان و ارادتمندان حسینی را راهی کربلای معلی کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات اظهار داشت: کاروان زیارتی مه ولات با ورود به روستای همت اباد مورد استقبال مسئولین، خانواده معظم شهدا و جمع زیادی از مردم این شهر قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: هدف این کاروان از انجام این کار، زنده نگه داشتن قیام عاشورا، احیای امر به معروف و نهی از منکر، اشاعه فرهنگ و نهضت عاشورا و تجدید میثاق با شهدای هشت سال دفاع مقدس است

حرکت کاروان عزاداران عبدل اباد مه ولات به مناسبت اربعین حسینی

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از حرکت کاروان عزاداران عبدل اباد مه ولات به مناسبت اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: با اغاز حرکت کاروان پیاده روستای عبدل اباد از مزار شهدای این روستا حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و فرمانده نیروی انتظامی و رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان با حضور و بدرقه کاروان نکات لازم را به انها گوشزد کردند.

حجت‌الاسلام فاطمی هدف از راه اندازی کاروان های پیاده رضوی را تهذیب و تزکیه نفس جوانان و شرکت در مراسم عزاداری و سوگواری امام رضاعلیه السلام و حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی علیه السلام عنوان کرد و افزود: امسال تعداد کاروان های پیاده افزایش چشمگیری داشته و باید تمهیدات خاصی در مسیر حرکت کاروان های پیاده اندیشید.

وی گفت: وحدت امروز جهان اسلام و حضور گسترده اهل سنت در مراسم مختلف شیعیان نشان از یکدلی و وفاق بین تمام آحاد جامعه اسلامی دارد که مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان مسلمین در سراسر جهان است.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از کاروان پیاده قمر بنی هاشم

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداه تبلیغات اسلامی و امام جمعه شهرسان بهمراه مسئولین از کاروان پیاده قمر بنی هاشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: امام جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس شورای هیاتهای مذهبی و حجت‌الاسلام دشتی روحانی محترم هجرت شهر شادمهر از کاروان پیاده قمر بنی هاشم فیض آباد در شادمهر دیدن کردند.

امام جمعه شهرستان مه ولات در ادامه با بیان اینکه ما در اسلام حرکت بدون هدف نداریم گفت: هدف از این حرکت خودسازی و ایجاد تحول اخلاقی است اگر زائری سالیان سال در این مسیر پرمشقت گام بردارد اما در او تحول به سمت کمالات انسانی ایجاد نشود خسران بزرگی متوجه او شده است.

حجت‌الاسلام میری در این دیدار به مسئولین هیئت گفت: اجر و پاداش این عمل ورسیدگی به امور زائرین کاروان های پیاده کمتر از همراه بودن زائرین و زیارت ائمه(ع) نیست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیز با بیان اینکه کاروان های پیاده متشکل از دو بخش مرکزی و بالا مه ولات است و فقط کاروان هایی حق تردد در مسیر را دارند که دارای مجوز و دارای بیمه تمامی اعضا باشند خاطرنشان کرد: جلسه ای آموزشی برای مسئولان کاروان ها برگزار شده و همه مسئولان نسبت به رعایت نکات ایمنی و امنیتی و سایر مباحث توجیه خواهند شد و همه کاروان ها دارای رابط فرهنگی و روحانی حوزه علمیه مه ولات بوده و روحانیون طرح هجرت نیز در این امر ما را یاری خواهند کرد.

بدرقه کاروان پیاده شمس آباد مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بدرقه کاروان پیاده روستای شمس آباد توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی و مسئولین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اعلام این خبر گفت: بدرقه وسرکشی از کاروان پیاده شمس آباد با حضور مسولین محترم اداره تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی، ریاست شورای هیئات مذهبی به عمل امد.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات ضمن تشکر از زحمات مسئول کاروان پیاده روستای شمس اباد اظهار داشت: هدف از اعزام این کاروان ها تبعیت از فرامین اهل بیت (علیهم السلام) به‌عنوان مهمترین رمز سعادت جامعه و شناخت قلبی و بصیرت نسبت به ائمه معصومین (علیهم السلام) و همچنین شناخت دشمن و دفاع از ولایت است.

وی با اشاره به اینکه طبق روایات پاداش زیارت حرم امام رضا(ع) هنگامی به انسان می‌رسد که زائر به حق آن حضرت معرفت داشته باشد و بداند چه کسی را زیارت می‌کند، اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و به مناسبت فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش با هماهنگی های به عمل آمده با شورای هیئات مذهبی و روحانیون مستقر و طرح هجرت ویژه برنامه‌هایی در این ایام در سطح هیئات مذهبی و مساجد سطح شهر و روستاهای شهرستان مه ولات نیز برگزار خواهد شد.

بدرقه و سرکشی کاروان پیاده چنار مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از بدرقه و سرکشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی از کاروان پیاده روستای چنار با حضور مسولین محترم نیروی انتظامی، ریاست شورای هیئات مذهبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: کاروان زیارتی پیاده محبان اهل بیت (ع) روستای چنار متشکل از ۱۲۰ نفر از محبان و دلسوختگان علی ابن موسی الرضا (ع) برای برپایی مراسم عزاداری و سوگواری اربعین حسینی و زیارت حرم مطهر ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا (ع) مسیر روستای چنار تا مشهد مقدس را به مدت ۵ روز پیاده می‌پیمایند.

حجت‌الاسلام فاطمی اظهار داشت: در شهرستان‌ نیز برنامه‌هایی همچون برگزاری ایستگاه صلواتی در ورودی روستاهایی که در عبور زائران قرار دارند و همچنین برگزاری مراسم عزاداری توسط هیئت‌های بازمانده از سفر به مشهد مقدس در برنامه داریم.

روحانی کاروان روستای چنار گفت: زائرین این کاروان که همه ساله به مناسبت ایام سوگواری ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) از این روستا به سمت مشهد مقدس عازم می شوند، طی مراسمی که از این روستا آغاز گردید، راهی حرم مطهر رضوی شدند.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از کاروان های پیاده

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از کاروان های پیاده به همراه فرماندهی محترم انتظامی و رئیس شورای هیئات مذهبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات به همراه جناب سرهنگ ذولفقاری فرماندهی محترم انتظامی و اقای ماهر رئیس شورای هیئات مذهبی از کاروان های پیاده شهرستان مه ولات بازدید کردند و سرهنگ ذولفقاری در این رابطه توصیه های امنیتی را گوشزد کردند.

حجت‌الاسلام فاطمی گفت: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با همکاری شورای هیئات مذهبی و مسئولان هیئات و خیرین، جهت خدمات رسانی به زائران پیاده امام رضا علیه السلام، در مسیر تردد کاروان ها اقدام به راه اندازی ایستگاه های صلواتی کرده است.

حجت‌الاسلام فاطمی در این دیداردرجمع زائرین پیاده گفت: پیاده روی به عشق سید الشهدا علیه السلام زیباترین جلوه عرض ارادت به آن حضرت است. حضور در این حرکت خداپسندانه افتخار بزرگی است که خداوند متعال توفیق انجام آن را شامل حال شما عزیزان کرده است.

حجت‌الاسلام فاطمی خطاب به زائران رضوی، خاطر نشان کرد، این حضور شما در خیل زائران امام رضا (ع) که مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان است جواب یاوه گویان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را می دهد و شما با این حرکت خداپسندانه و بی ریا، عشق و علاقه خودتان را نسبت به ائمه اطهار ثابت کرده و به کسانی که میخواهند از اسلام یک چهره خشن نشان دهند شما با اخلاق و رفتارپسندانه خودتان در مسیر راه و بعد از این سفر معنوی که در محل زندگیتان خواهید داشت نقشه منافقین را نقش بر آب خواهید کرد.

اعزام ۱۶ کاروان زائران پیاده مه ولات به مشهد الرضا

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از اعزام ۱۶ کاروان زائران پیاده مه ولات به مشهد الرضا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: کاروان های پیاده حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از مه ولات به مشهد مقدس اعزام می شوند.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی از اعزام ۱۴ کاروان پیاده برادران، یک کاروان دوچرخه سوار و یک کاروان ویژه خواهران همزمان با روز اربعین امام حسین (ع) از مه ولات خبر داد و گفت: همه ساله کاروان های پیاده علی بن موسی الرضا(ع) مه ولات جهت شرکت در مراسم عزاداری روزهای پایانی صفر به مشهد مقدس اعزام می شوند.

وی افزود: امسال نیز ۱۴کاروان پیاده، یک کاروان دوچرخه سواری و یک کاروان ویژه خواهران از روز اربعین حرکت خود را از مه ولات آغاز کرده و مسافت ۲۰۰ کیلومتری را به سمت مشهد طی خواهند کرد.

فاطمی تصریح کرد: برای تمامی کاروان ها مجوز تردد صادر شده و با هماهنگی دستگاه های مرتبط از جمله پلیس راه، اورژانس و هلال احمر، تمامی اقدامات امنیتی و حفاظتی در طی مسیر حوزه استحفاظی مه ولات تا مشهد صورت می پذیرد و نیز محل های اسکان این کاروان ها از لحاظ ایمنی کنترل می‌شود.

وی بیان کرد: کاروان های پیاده متشکل از دو بخش مرکزی و بالا مه ولات است و فقط کاروان هایی حق تردد در مسیر را دارند که دارای مجوز و جهت بیمه تمامی اعضا اقدام شده باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی افزود: جلسه ای آموزشی برای مسئولان کاروان ها برگزار شده و همه مسئولان نسبت به رعایت نکات ایمنی و امنیتی و سایر مباحث توجیه خواهند شد و همه کاروان ها دارای رابط فرهنگی و روحانی حوزه علمیه مه ولات می باشند و روحانیون طرح هجرت نیز در این امر ما را یاری خواهند کرد.

وی در پایان تاکید کرد: تذکرات امنیتی در قالب بسته های فرهنگی به کاروان های پیاده همچون سال های گذشته اهدا شده و مواردی که حساسیت ویژه ای داشته برای زائران پیاده طراحی شده که در طول مسیر به کارگیری می‌شود.http://ido.ir/news/?id=780200

حرکت کاروان های پیاده مه ولات به مشهد مقدس

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حرکت کاروان های پیاده شهرستان مه ولات به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات فلسفه اعزام کاروان‌های پیاده را ایجاد انسجام و وحدت دانست و گفت: برنامه‌هایی که در به‌وجود آوردن وحدت و همدلی نقش مؤثری دارد باید در تمام سال برگزار شود و اعزام کاروان‌های پیاده یکی از این برنامه‌های مذهبی است که باید توجه بیشتری به آن شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ادامه داد: از لحاظ امنیتی و در راستای حفظ جان زائران، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی تدابیری اندیشیده‌اند که تمام کاروان‌ها ملزم به رعایت نکات قانونی هستند.

وی متذکر شد: امسال مانند گذشته مراسم بدرقه و استقبال از زائران در میدان ورودی این شهرستان با حضور مسؤلان و مردم انجام می‌شود.

http://ido.ir/news/?id=778272


شش × 5 =