خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > همایش بررسی عوامل پیدایش آسیب های اجتماعی در مه ولات

همایش بررسی عوامل پیدایش آسیب های اجتماعی در مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری همایش بررسی عوامل پیدایش آسیب های اجتماعی و راه های پیشگیری در مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: این همایش امروز ۵ شنبه پیرامون نقش تشکلها و خانواده کارآمد در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، فضای مجازی و ماهواره برگزار میشود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات آثار مخرب اینترنت بر روابط خانوادگی، استفاده گروه های مختلف سنی، تهدیدات فضاهای مجازی و… را از جمله موضوعات مورد بحث در این کارگاه آموزشی عنوان کرد.
فاطمی گفت: عوامل به وجودآورنده انحراف و کجروی در جوامع مختلف یکسان نیست و مناطق از نظر نوع جرم، شدت و ضعف، تعداد، و نیز از نظر عوامل متفاوتند، این تفاوت ها را می توان در شهرها، روستاها و حتی در مناطق مختلف و محله های یک شهر مشاهده کرد.
وی گفت: مطالعات و تحقیقات نشان می دهد تا زمانی که اعضای جامعه پای بند به اعتقادات مذهبی خود باشند، خود و فرزندانشان به فساد و بزهکاری روی نمی آورند.
وی در ادامه گفت: از دیگر مؤلفه های مهم در سوق یافتن نوجوانان و جوانان به سمت و سوی بزهکاری و انحرافات اجتماعی، گسسته شدن پیوندهای عاطفی و روحی میان اعضای خانواده است، هر چند در بسیاری از خانواده ها، پدر و مادر دارای حضور فیزیکی هستند، اما متأسفانه حضور وجودی و معنوی آنان برای فرزندان محسوس نیست، در چنین وضعیتی، فرزندان به حال خود رها شده، ارتباط آنان با افراد مختلف بدون هیچ نظارت، ضابطه و قانون خاصی در خانوده انجام می‌شود.
گفتنی است این همایش یک روزه با حضور روحانیون، مسولین، کارشناسان استانی و اعضای هسته های فرهگی جوان شهرستان در محل امامزاده محمد محترم فیض آباد برگزار میشود.

http://ido.ir/news/?id=773334


+ هشت = 10