خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > اخباری از شهرستان مه ولات

اخباری از شهرستان مه ولات

نشست ائمه جمعه گناباد و فیض آباددر اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی با امام جمعه شهرستان گناباد و امام جمعه مه ولات در محل اداره تبلیغات اسلامی مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: در روز سه شنبه مورخه ۱۳۹۶/۱۹/۱۰ رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات حجت‌الاسلام فاطمی با امام جمعه محترم شهرستان گناباد و امام جمعه محترم شهرستان مه ولات در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان دیدار و به گفتگو پرداختند.

حجت‌الاسلام میری، امام جمعه مه ولات، در این دیدار با اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی در پرورش فکری و اعتقادی جامعه گفت: تعظیم شعائر اسلامی و توجه به ایام الله بستر مناسبی در جهت ترویج و تعلیم معارف اسلامی در جامعه است، در این بین ماه دهه فجر بهترین فضا برای انجام برنامه های فرهنگی و دینی برای اقشار مختلف مردم است.

امام جمعه شهرستان گناباد، در این دیدار با اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی در پرورش فکری و اعتقادی جامعه و نیز با ابراز خرسندی از عملکرد تبلیغی اغلب روحانیون هجرت و مستقر این شهرستان،تعامل و همکاری دو جانبه امام جمعه و مبلغین و اداره تبلیغات اسلامی را ضامن پیشبرد اهداف فرهنگی و تبلیغی دانست و از رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خواستار اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی و قرانی در سطح این شهرستان شد.
در این نشست حجت‌الاسلام فاطمی گزارشی از فعالیتهای فرهنگی در شهرستان مه ولات را ارائه نمود.

نمازگزاران مه ولات در واکنش به اقدامات هنجارشکنانه اخیر تجمع کردند

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از تجمع مردم روستاهای مه ولات قبل از برگزاری نماز ظهر و عصر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: در این تجمع که قبل از اقامه نماز جماعت ظهر جمعه این هفته برگزار شد، نمازگزاران و اقشار مختلف مردم در واکنش به اقدامات مداخله جویانه برخی کشورها از جمله امریکا در موضوع تجمعات اعتراضی اخیر کشور تجمع کردند.

شرکت کنندگان در تجمع روستاهای مه ولات از گروهها و طیف های مختلف سیاسی شهرستان بودند و در این تجمع خشم و انزجار خود را از همراهی برخی فرصت طلبان با عوامل بیگانه و اخلالگران نظم عمومی ابراز داشتند.

فاطمی گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان انقلاب اسلامی از افراد منحرف، زیادخواه و ساده برای ضربه زدن به امنیت و اقتدار ایران اسلامی بهره گرفته اند که با حضور و حمایت گسترده و پرشور مردم ایران از انقلاب اسلامی با شکست مواجه شدند.

وی افزود: آمریکا و استکبار جهانی بارها در منطقه از جبهه مقاومت شکست‌خورده‌اند و آن‌ها برای جبران این شکست‌های مفتضحانه و پی‌در‌پی اقدام به تعرض به قبله اول مسلمانان کردند.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات و حجت‌الاسلام مومنی از روند توسعه مسجد روستای آلی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات و مسئول امور مساجد شهرستان از نوسازی مسجد روستای آلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات و مسئول امور مساجد شهرستان از روند نوسازی مسجد روستای آلی بازدید و در جریان مراحل ساخت این پروژه عمرانی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با قدردانی از فعالیت های اعضای شورای اسلامی و دهیدار روستای آلی و سایر معتمدان محلی ابراز امیدواری کرد که با همت و تلاش عمومی ساکنان روستای آلی این مسجد تا پایان سال تکمیل شده و مراسم های فرهنگی و مذهبی در این بنای مذهبی برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار روحانیون در تربیت فکری اقشار مختلف گفت: انتظار می رود با استقرار روحانیون در مناطق روستایی و مرزی و ارتباط مستمر با مردم، شاهد توسعه فرهنگ دینی در این مناطق باشیم.

مسئول امور مساجد شهرستان مه ولات تصریح کرد: مساجد مانند ستونهای محکمی هستند که اسلام را در هر شرایط کمک می‌کنند و برماست که تا حد امکان در رفع مشکلات این اماکن مقدس بکوشیم.

حجت‌الاسلام مومنی ضمن بازدید از مسجد در حال تعمیر روستای آلی با ذکر این حدیث از پیامبر اسلام (ص)که می فرماید:« همانا خداوند آنگاه که بنده ای را دوست بدارد او را متولی امور مسجد قرار می دهد. » از زحمات هیئت امنای این مسجد تقدیر و تشکر کرد.

نشست بصیرتی پایگاه حضرت خدیجه (س) با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از نشست بصیرت سیاسی پایگاه بسیج حضرت خدیجه (س) با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: این اداره با استفاده از روحانیون شبکه تبلیغ، شورای فرهنگی محلات، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی مساجد، انجمن‌های اسلامی، کانون مداحان، هیئات مذهبی حوزه بسیج، و سایر تشکل‌های دینی مردم نهاد، نشست بصیرت‌افزایی برگزار می‌کند.

در ادامه رئیس اداره تبلیغات اسلامی با بیان اینکه با پیشرفت علمی و تلاش و کوشش و هوشیاری و اطاعت از فرامین رهبرمعظم انقلاب و وحدت وهمدلی در همه زمینه ها می توان دشمنان اسلام را تضعیف و مایوس کرد.

وی در این نشست ازحضور فعالان فرهنگی در برنامه های مختلف سال قدردانی کرد و افزود: وظیفه ماست تا اوقات فراغت جوانان ونوجوانان را با برنامه های فرهنگی ورزشی مذهبی پرکرده چرا که در غیر اینصورت این سرمایه های عظیم انقلاب به دامان دشمنان می روند.

وی افزود: امروز ضروری است و وظیفه‌ انقلابی، ایجاب می‌کند که نه تنها نگذاریم ذره‌ای غبار فراموشی بر چهره این حماسه با عظمت نشسته شود بلکه با استفاده از آسیب‌های وارده از فتنه و نقش فتنه‌گران در تحمیل ضررهای متعدد به این کشور از جمله تحریم‌ها بر علیه کشور، باید به بیان اهمیت بصیرت و ضرورت آن بپردازیم.

عیادت رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از روحانی مستقر دوغ اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از عیادت رئیس اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه محترم شهرستان از روحانی مستقر دوغ اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با حضور در منزل حجت‌الاسلام عبداللهی روحانی مستقر دوغ اباد از وی عیادت کرده و برایش سلامتی و شفای عاجل از خداوند متعال مسالت کرد.

وی افزود: حجت‌الاسلام عبداللهی با بیش از ۴۰ سال سابقه تبلیغی و چندین سال حضور مستمر به‌عنوان روحانی مستقر روستای دوغ اباد در روستای دوغ اباد، یکی از روحانیون و مبلغین برجسته و مجرب اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات است.

حجت‌الاسلام عبداللهی روحانی مستقر روستای دوغ اباد نیز با تشکر از رئیس اداره تبلیغات اسلامی،به ارائه گزارش مختصری از برنامه های فرهنگی و تبلیغی خود در این روستا پرداخت و از همکاری های اهالی و مسئولین محلی روستای دوغ آباد نیز تشکر کرد.

گفتنی است حجت‌الاسلام عبداللهی متولد سال ۱۳۴۳ است وی تحصیلات حوزوی را در شھرستان ھای کاشمر و مشھد در خدمت اساتید مجرب سپری کرده و پس از انقلاب تا به حال مشغول تبلیغ و انجام امور دینی بوده است.


9 × = نُه