خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > پایان جشنواره فعالیت ۱۴ هسته فرهنگی جوان در مه ولات

پایان جشنواره فعالیت ۱۴ هسته فرهنگی جوان در مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از فعالیت ۱۴ هسته فرهنگی به همت اداره تبلیغات اسلامی در این شهرستان خبر داد.

برگزاری دعای تحویل سال در مساجد شهرستان مه ولات

تشریح فواید نماز اول وقت و تاثیر آن بر فرد و جامعه در مه ولات

اجرای گفتمانهای دینی در ۲۹ مدرسه مه ولات

پایان جشنواره فعالیت ۱۴ هسته فرهنگی جوان در مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از فعالیت ۱۴ هسته فرهنگی به همت اداره تبلیغات اسلامی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی گفت: در قالب جشنواره هسته‌های فرهنگی جوان از هسته‌های فرهنگی جوان که بصورت خودجوش توسط روحانیون مستقر و طرح هجرت و روحانیون محلی در روستاهای استان از اول تابستان با حداقل ۲۵ نفر از جوانان ۱۴ تا ۲۹ ساله تشکیل شده‌اند، دعوت شد در این جشنواره به رقابت با یکدیگر بپردازند.

وی با اشاره به موضوعات جلسات گفتمانی هسته های فرهنگی جوان گفت: آسیب های اجتماعی از جمله فضای مجازی و سواد رسانه ای، اعتیاد، طلاق، مهاجرت، خشونت، باورهای غلط، راهکارهای تولید اشتغال در روستا و راهکارهای گسترش حیا و عفت چشم در جامعه از اهم موضوعات این هسته هاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات افزود: ایجاد انگیزه مؤثر در جوانان برای رفع آسیب‌ها و نیازها و تقویت توانمندی‌ های روستا و منطقه‌ی خود، بهره‌گیری جوانان از ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های دولتی و نهادها، افراد سرشناس و معتمد روستا و منطقه خود، همگام نمودن خانواده‌های اعضای هسته‌های فرهنگی جوان و مشارکت‌‌‌گیری از آنان در جشنواره، زمینه‌سازی برای خودباوری، بروز ابتکارات و شکوفایی خلّاقیّت جوانان روستایی، کادرسازی و پرورش نخبگان جوان در عرصه‌های فرهنگ دینی در روستا، حمایت از استعدادهای بالقوه جوانان روستایی و به فعلیت رساندن آن، تسری دهی فعالیت جوانان هسته به کل روستا و کاهش آسیب های معضلات فرهنگی روستاها با کمک و همراهی دهیاری ها از اهداف مهم این طرح است.

http://ido.ir/news/872054/برگزاری-دعای-تحویل-سال-در-مساجد-شهرستان-مه-ولات

اجرای گفتمانهای دینی در ۲۹ مدرسه مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از اجرای گفتمانهای دینی در ۲۹ مدرسه شهرستان به همت اداره تبلیغات شهرستان و اداره آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاطرنشان ساخت، در عصر حاضر با توجه به تهاجم فرهنگی در تمام ابعاد و جنگ نرم که هدف آن مخدوش کردن ارزشهای والای اسلامی در بین مردم و به خصوص نسل جوان و آینده ساز جامعه و ایجاد یاس و نا امیدی و در نهایت ضربه زدن به فرهنگ اصیل اسلامی است، اهمیت دادن و توجه به نیازهای دینی و فرهنگی و تقویت باورها و اعتقادات ناب و اصیل دینی بیش از گذشته در بین جوانان احساس می‌شود.

وی هدف اصلی اجرای گفتمان‌های دینی را پاسخ به شبهات و ارتقای بینش فکری دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: گفتمان‌های دینی که درباره مباحث مذهبی و با هدف آگاهی بخشی به جامعه در مدارس برگزار می‌شود، نقش مهم و بسزایی در بیداری افراد به ‌ویژه جوانان و نوجوان داشته است.

وی افزود: این گفتمان ها با حضور ۷ نفر از اساتید برجسته شهرستان و با موضوعات آسیب های اجتماعی، پاسخ به شبهات، امربه معروف و نهی از منکر، آسیب‌ها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی نوین، سواد رسانه‌ای، نماز و آثار عملی آن، اجرا شده است.

حجت‌الاسلام فاطمی، یکی از مهمترین آثار اجرای گفتمان دینی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها را بصیرت افزایی نسبت به آموزه‌های دینی و رفع ابهام نسل جوان جامعه در این زمینه خاطر نشان کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات بیان کرد: بیشتر گفتمان‌ها در سطح مدارس متوسطه اول و دوم با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، دینی و فضای مجازی، اعتیاد و شناخت آسیب‌های اجتماعی انقلاب برگزار شده است.

http://ido.ir/news/864021/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-29-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D9%85%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA


2 − = یک