خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > محفل انس با قرآن در شهرستان مه ولات برگزار شد

محفل انس با قرآن در شهرستان مه ولات برگزار شد

محفل انس با قرآن در شهرستان مه ولات برگزار شد

برگزاری مسابقه اذان در شهرستان مه ولات

برگزاری جلسه شورای هیئات مذهبی مه ولات

 

محفل انس با قرآن در شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری محفل انس با قرآن کریم باحضور قاریان شهرستان در روستای شمس اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: محفل انس با قرآن کریم باحضور قاریان شهرستان آقایان یوسفیان دهقان و مهدی زاده و قاریان نوجوان شهرستان به همت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری مردم روستا در مسجد جامع روستای شمس اباد برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند حجت‌ الاسلام میری امام جمعه شهرستان مه ولات، به ایراد سخن پرداخت و آیات این کتاب آسمانی را روشنی‌ بخش دل‎های مؤمنان دانست و در ادامه اظهار داشت: تخفیف گناهان، بارورى ایمان، صفاى دل، عبادت برتر، برخوردارى از ثواب فرشتگان و پیامبران واستجابت دعا از جمله آثار و فواید دنیایى و آخرتى تلاوت قرآن کریم است.

حجت‌ الاسلام میری، قرآن را راهگشا و هدایتگرا زندگی انسانها خواند و هدف از خواندن قرآن را هدایت و رسیدن به سعادت دنیوی و آخروی ذکر کرد و با اشاره به اهمیت یادگیری قرآن به سخنی از امام صادق (ع) اشاره کرد که فرمود؛ برای مؤمن سزاوار است قبل از مرگ خود قرآن را فراگیرد و در یادگیری آن تلاش کند.

ایشان، خاطر نشان کرد: رسیدن به زندگی توأم با آرامش و خوشبختی در سایه قرآن است و با تمسک به قرآن می توانیم به کمال برسیم.

وی در پایان از همکاری و مساعدت اداره تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام باقرنژاد امام جماعت مسجد جامع شمس آباد تقدیر و تشکر کرد.

http://ido.ir/news/851054/

برگزاری جلسه شورای هیئات مذهبی مه ولات به مناسبت ایام فاطمیه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسه شورای هیئات مذهبی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در محل اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان مه ولات به منظور تبادل نظر پیرامون چگونگی برگزاری مراسم سوگواری ایام فاطمیه دوم،تشکیل جلسه دادند.

این جلسه که با تلاوت آیات الهی آغاز شد حجت‌الاسلام فاطمی به فرا رسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد و اظهار داشت: هیئات مذهبی نسبت به حضرت زهرا (س) وظیفه سنگینی بر دوش دارند و باید نسبت به تبیین عظمت و مقام این بانوی بزرگوار اهتمام داشت.

فاطمی گفت: سخنرانی، روضه خوانی و مدیحه سرایی در رثای شخصیت والای حضرت زهرا(س) از جمله برنامه های مورد نظر در این مناسبت است.

وی برگزاری جلسات با همکاری هیئات مذهبی فعال و محوری، جلسه با مداحان، نصب پرچم و بنر در سطح شهر، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و هماهنگی در برگزاری جلسات محوری ایام فاطمیه را از جمله برنامه های تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در ایام فاطمیه ذکر کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی، ایام فاطمیه را فرصت مغتنمی برای معرفی شخصیت والای حضرت زهرا(س) در هیئات مذهبی دانست و در این جلسه استفاده از مبلغین و مبلغات در مراسم هیئات مذهبی، دعوت از مداحان اهل بیت برای حضور در برنامه های ایام فاطمیه به تصویب رسید.

http://ido.ir/news/850337/

جابجایی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات انجام شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از جابجایی اداره تبلیغات اسلامی در اواخر بهمن ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا، و با اشاره به صدور فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی منشاء خدمات ارزنده ای به حوزه دین است.

وی با اشاره به رسالت سازمان اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی رسالتش را در راستای ایه ۳۹ سوره احزاب (الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه ولا یخشون أحدا إلا الله) و بر اساس سیاست های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری آغاز کرده و ادامه می دهد و در این راستا فعالیت های خوبی انجام داده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات نامناسب بودن مکان قبلی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات را ضرورتی برای تغییر مکان این اداره دانست و گفت: محل اداره قلی به لحاظ ساختمانی خوب بود ولی واقع بودن آن در داخل کوچه و مسیر فرعی سبب شد به فکر جابجایی اداره برآییم.

وی افزود: اداره فعلی در مسیر اصلی واقع است و این ساختمان از لحاظ زیربنا بیشتر از ساختمان قبلی است.

http://ido.ir/news/854206/

حضور حماسی مردم مه ولات در راهپیمایی ۲۲ بهمن

قشرهای مختلف مردم شهرستان مه ولات با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، همگام با سایر هموطنان در جای جای میهن اسلامی، اتحاد و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی گفت:مردم و مسئولین شهرستان مه ولات با شرکت گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شهدا تجدید میثاق کرده، و اعلام کردندکه برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی با اطاعت از مقام ولایت آماده هستند.
فاطمی گفت:قشرهای مختلف مردم شهرستان مه ولات،با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی ۲۲بهمن، آغاز سی و نهمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و همراه و همگام با سایر هموطنان در جای جای میهن اسلامی، اتحاد و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:این راه پیمایی از ۴ راه مسجد جامع شروع و تا میدان شهید غفرانی ادامه داشت.
حجت السلام لطفیان مدیر کل تبلیغات اسلامی سخنران مراسم شهرفیض آباد بود. همچنین راهپیمایی شهر شادمهر با حضور گسترده مردم و سخنرانی حجت‌الاسلام سید جابر هاشمی و در روستای عبدل آباد با سخنرانی حجت‌الاسلام کریمیان برگزار شد.
فاطمی گفت: دو اصل مردم‌سالاری و دین‌داری در جمهوری اسلامی ایران با هم پیوند خورده است، و با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران با اصول و ارزش‌های دینی پیوند خورده است، تا زمانی که این پایبندی خود را حفظ کند، هیچ‌گاه در مقابل دشمن شکست نخواهد خورد.

برگزاری مسابقه اذان در شهرستان مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری کارگاه آموزشی و مسابقه اذان در شهرستان مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: این کارگاه به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی و ستاد اقامه نماز و باگسترده مردم شهرستان مه ولات و حضور استاد تائب در محل مسجد حضرت قائم(عج) فیض اباد برگزار شد.

استاد تائب از مشهد مقدس با بیان اینکه برگزاری کارگاه ها و مسابقات فرهنگی و مذهبی در جلوگیری از ترویج فرهنگ غلط غربی در جامعه نقش اساسی دارد، تصریح کرد: شناخت مؤذنین، کشف استعدادها و پرورش مؤذنین جوان از اهداف برگزاری این مسابقه است.

وی همچنین اهداف دیگر از برگزاری مسابقات قرآن،حدیث و اذان را گسترش فعالیت های فرهنگی و قرآنی و بکارگیری آموزه ها و مفاهیم قرآن کریم در زندگی فردی و اجتماعی عنوان کردو گفت: ایم مسابقه در دو بخش بزرگ سال و خردسالان برگزار شد و درپایان به برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

در این مسابقه اقایان سیدعلی طباطبایی، سجاد محمدی، محمد جهاندار در بخش بزرگسالان به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.و در بخش خردسالان اقایان ابوالفضل امامی، رسول کاظمی، امیرمحمد رحمتی به ترتیب حائظ رتبه های برتر شدند.

http://ido.ir/news/849277/


× یک = 3