خانه > اخبار, گناباد > ۴ خبر از گناباد

۴ خبر از گناباد

13920622000215_PhotoAامام جمعه گناباد بر تأسیس مؤسسه‌های خیریه برای تأمین هزینه‌های درمان محرومان این شهرستان تاکید کرد.

امام جمعه گناباد تاکید کرد
تأسیس مؤسسه‌های خیریه برای تأمین هزینه‌های درمان محرومان گناباد

امام جمعه گناباد بر تأسیس مؤسسه‌های خیریه برای تأمین هزینه‌های درمان محرومان این شهرستان تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تأسیس مؤسسه‌های خیریه برای تأمین هزینه‌های درمان محرومان گناباد

امام جمعه گناباد ظهر امروز در مراسمی که در سالن ارشاد گناباد برگزار شد، اظهار داشت: مردم گناباد از زمان‌های دور در بحث موقوفات و برنامه‌های خدمت‌رسانی و کارهای خیر پیشقدم بوده‌اند که اگر موقوفاتی که توسط حکومت‌های طاغوتی از بین رفت وجود داشت بسیاری از مشکلات محرومان حل می‌شد.

حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب تصریح کرد: امروز به برکت خون مطهر شهیدان قسمتی از این موقوفات احیا شده است و در این راستا مؤسسات خیریه نیز با هدف رضای خدا و پیاده کردن دستورات خداوند و اهل بیت (ع) تأسیس شده‌اند.

صادقی‌نسب افزود: تأسیس مؤسسه‌های خیریه برای تأمین هزینه‌های درمان محرومان گناباد از ضروریاتی است که با توجه به بالا بودن هزینه‌های درمان برای افراد کمتر برخوردار جای کار دارد.

در پایان مراسم از کارکنان مؤسسات خیریه زهرا (س)، نابینایان آشیان مهر، فرزندان امید، ثامن‌الحجج (ع)، شهید کامیاب و خانه کوثر تقدیر شد.

مرگ دومین زن گنابادی هنگام زایمان دادستان وارد ماجرا شد
 فوت دومین زن گنابادی هنگام عمل زایمان در بیمارستان ۲۲بهمن این شهر، موجب تجمع زنان گنابادی و ورود دادستان به این ماجرا شد. به گزارش خراسان جمعه هفته قبل و در مدت کمتر از ۱۰روز دومین زن گنابادی هنگام زایمان در زایشگاه بیمارستان ۲۲بهمن این شهر جان باخت. این موضوع با اعتراض زنان گنابادی همراه شد به گونه ای که دیروز حدود ۵۰تن از زنان این شهر مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار پیگیری موضوع و رسیدگی به قصورهای احتمالی پزشکان و کادر بیمارستان شدند.

این گزارش حاکی است در پی این تجمع فرماندار گناباد در جمع تجمع کنندگان حضور یافت و در سالن اجتماعات فرمانداری به سخنان آنان گوش فرا داد و گفت:موضوع مرگ یک مادر هنگام زایمان بسیار دردناک و غیرقابل تحمل است و دادستان گناباد به عنوان مدعی العموم وارد این ماجرا شده است. همچنین دکتر عالمی معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز با حضور در اجتماع زنان گنابادی ضمن تاسف بار خواندن موضوع مرگ دو مادر هنگام زایمان وعده داد در صورت قصور پزشک یا کادر پرستاری و مامایی بیمارستان، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

عملیات بهسازی محور بجستان – گناباد ۴ساله شد

جاده بجستان به گناباد یکی از محورهای مهم در جنوب خراسان رضوی است که علاوه بر اتصال این دو شهر، محل عبور اتوبوس ها و سواری هایی است که از مبداء استان های جنوب و جنوب شرق به مقصد شهرهای شمالی کشور در حرکت هستند. به علاوه این جاده گناباد را به محور بجستان و بردسکن و در نهایت تهران متصل می کند و روزانه حدود ۲۰دستگاه اتوبوس از این محور عبور می کنند. این جاده ۵۰کیلومتری که در جنوب غربی بجستان واقع شده است وضعیت اسفباری دارد. یکی از مهم ترین معضلات عرض کم آن است که به تصادفات زیادی منجر می شود. نداشتن شانه خاکی نیز مشکل دیگر آن است. محسنی یکی از افرادی که روزانه این مسیر را طی می کند در این باره گفت: این جاده پیچ های خطرناکی دارد که به خصوص هنگام شب دید را به شدت کاهش می دهد. شریفی یکی دیگر از شهروندان هم به آسفالت نامناسب این محور اشاره کرد و گفت: متأسفانه بر اثر گذشت زمان شیارهای عمیقی در سطح جاده ایجاد شده است که گاه باعث انحراف خودرو می شود. سرگردباغبان فرمانده پلیس راه بجستان نیز با تأیید این معضلات به خراسان گفت: این جاده فاقد شانه خاکی و بسیار کم عرض است. همچنین اختلاف سطح جاده از زمین باعث ایجاد پرتگاه های خطرناکی شده است که سبب سقوط خودرو به آن می شود. باغبان با اشاره به ایجاد پیچ های خطرناک جاده افزود: قدیمی بودن آسفالت باعث ایجاد موج شده است و خودروهایی که دچار نقص فنی می شوند، جایی برای توقف ندارند. عملیات تعریض و روکش آسفالت این محور نیز از حدود ۴سال پیش آغاز و چندین دستگاه راه سازی در آن مستقر شد. اما متأسفانه بعد از گذشت چند ماه متوقف و به حال خود رها شد. غفوریان رئیس اداره راه و شهرسازی بجستان در این باره گفت: با توجه به عرض کم، ترافیک سنگین و خرابی سطح آسفالت بهسازی و روکش آسفالت قطعه ۱محور مذکور حدفاصل کیلومتر ۲۲ تا ۴۷ به طول ۲۵ کیلومتر و از سمت بجستان در سال ۱۳۸۷ به پیمانکار واگذار شد.وی در خصوص اقدامات انجام شده در مورد آسفالت این جاده گفت: با توجه به عمر بالای آسفالت و ترافیک سنگین محور، رویه آسفالت موجود کیفیت پایینی دارد که نیاز مبرم به روکش آسفالت دارد. در حال حاضر هم عملیات راهداری و لکه گیری در محور به صورت مستمر انجام می شود.رئیس اداره راه و شهرسازی بجستان در خصوص دلایل تعطیلی این پروژه گفت: کمبود اعتبارات موردنیاز متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه و گرانی بیش از حد قیر مهم ترین دلیل تعطیلی و کندی عملیات بوده است. با این وجود به منظور تکمیل عملیات بهسازی و روکش آسفالت و با توجه به محدودیت اعتبارات استانی، پیگیری های زیادی برای تأمین اعتبار از منابع ملی توسط فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است. در صورت تأمین اعتبار به میزان کافی به طور حتم شاهد پیشرفت عملیات اجرایی خواهیم بود. شاکریان رئیس اداره نظارت بر ساخت راه های اصلی و فرعی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز با تأیید این مشکلات گفت: اصلاح محور مذکور جزو پروژه های ماست که اجرای آن به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است.

به منظور بزرگداشت شهدا
همایش پیاده‌روی خانوادگی در گناباد برگزار می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد گفت: همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت بزرگداشت شهدا در گناباد برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: همایش پیاده‌روی خانوادگی در گناباد برگزار می‌شود

جواد حامدزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی‌هایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد انجام شده که مهمترین آن مسابقه وبلاگ‌نویسی «هر شهید یک وبلاگ» است.

وی افزود: این مسابقات با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان بین دانش‌آموزان و معلمان برگزار می‌شود که تا ۱۵ فروردین ماه ۹۳ متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری یا تماس با بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد در این مسابقه شرکت کنند.

حامدزاده با اشاره به برنامه‌های ایام بزرگداشت شهدا در گناباد افزود: برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا در پنج اکیپ به همراه مسئولان شهرستان، برگزاری گردهمایی همسران جانبازان و برگزاری شب شعر با همکاری انجمن پروین گنابادی از مهمترین برنامه‌های ایام بزرگداشت شهدا در گناباد است.

وی افزود: برگزاری مراسم عطرافشانی گلزار شهدای شهرستان و غرس درختان به یاد شهدا، ارسال بخشی از وصیت‌نامه شهدا در روز شهادتشان و برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز در مدارس شاهد گناباد و … از دیگر اقدامات است.

حامدزاده گفت: یادواره شهدای روستاهای روچی و سقی و یادواره شهدای هنرمند گناباد فروردین ماه ۹۳ در گناباد برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روز بزرگداشت شهدا در اذهان مردم نهادینه نشده چون نام‌گذاری این روز به نام سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده است.


+ 9 = پانزده