خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزار شد

گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزار شد

گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزار شد

یادواره شهدای روستای همت اباد مه ولات

تشریح دست آورهای انقلاب توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

 همایش عفاف و حجاب در مه ولات

معارفه روحانی مستقر روستای علی اباد سفلی

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از خانواده شهدا

حفظ قرآن کریم ویژه خواهران در مه ولات

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از تشریح برنامه های دهه فجر در شهرستان مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: دهه مبارک فجر در راستای تبیین اهداف و ارزش‌های انقلاب برای نسل امروز فرصت بسیار مناسبی است و فجر تجلی، صبر استقامت و پشتکار مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با اعلام این خبر اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش شده تا گرامیداشت دهه فجر امسال نیز همراه با اجرای برنامه‌های مختلف قرآنی بوده و رنگ و بوی قرآنی همراه داشته باشد به همین مناسبت مراسم شبی با قرآن، مسابقات قرآنی و همایش های قرآنی در این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: شورای قرآنی شهرستان با فعالان و اساتید قرآنی شهرستان و ادارات و با هدف هم‌افزایی قرآنی تشکیل شد که به صورت شورایی فعالیت کرده و در واقع به منزله اتاق فکر قرآنی شهرستان خواهد بود.

وی اظهار داشت: با همکاری امام جمعه و روحانیون و اساتید دینی در دهه فجر امسال مجموع بیش از ۳۰ جلسه گفتمان انقلاب توسط اداره تبلیغات اسلامی در سطح مدارس و مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: گفتمانهای دینی، هسته های فرهنگی، همایش تشکل های دینی و هیئات مذهبی، دیدار با خانواده های شهدا، گلباران تمثال ورود امام و سخنرانی در مورد دستاوردهای انقلاب از دیگر برنامه های شاخص این اداره در دهه فجر است.

http://ido.ir/news/839826/

حفظ قرآن کریم ویژه خواهران در مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری حفظ قرآن کریم ویژه خواهران بالای ده سال هر هفته یکشنبه در محل مسجد جامع بعد از نماز مغرب و اشاء خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: حفظ قرآن کریم ویژه خواهران بالای ده سال هر هفته یکشنبه در محل مسجد جامع فیض اباد مه ولات بعد از نماز مغرب و اشاء با حضور استاد مرادی، حافظ کل قران کریم برگزار می‌گردد.

وی اضافه کرد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در راستای حفظ قرآن، گسترش نهضت قرآنی و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین توجه دادن آحاد مردم به حفظ قرآن کلاس حفظ قرآن برگزار کرده است.

در این جلسه که به همت شورای قرآنی شهرستان برگزار شده است حجت‌الاسلام فاطمی درباره روشهای موفقیت حافظان گفت: قطعا پاداش این عمل شما, نزد خداوند بی اجر نخواهد بود و مانوس شدن با قرآن باعث نزول خیر و برکت برای شخص در زندگی دنیوی و اخروی شده و مسیر موفقیت را هموار می نماید.

وی ادامه داد: نفوذ قرآن در جان‎ها و پدید آوردن تحول در شخصیت افراد نیز از آثار سازنده‎ی تلاوت و حفظ قرآن است، بسیاری از مردم با تلاوت یا شنیدن آهنگ دلنشین قرآن مسیر زندگی خود را تغییرداده، سمت سعادت و کمال رهنمون شدند.

http://ido.ir/news/843423/

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از خانواده شهدا

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس بنیاد شهید و جمعی از مسئولین شهرستان از خانواده شهدا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری شهدا و خانواده های معزز آنها گفت: خانواده های شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت را تقدیم به اسلام کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام فاطمی در این بازدیداز خانواده های شهیدان به خاطر تقدیم این فرزندان به انقلاب اسلامی وصبروشکیبایی در فراق فرزندان شهیدشان تقدیر وتشکر کرده وافزود: مازندگی و امنیت امروزمان را مدیون شهدا،ایثارگران وخانواده های آنها هستیم و واین از وظایف ماست که بادیدار وبازدیداز این خانواده ها از آنها تقدیر و تشکر نماییم.

حجت‌الاسلام فاطمی در این دیدار گفت: شهادت در راه خدا، در راه اعلاى کلمه الله، در راه احیاى امرالله، در راه دفاع از دین و حدود و نوامیس مسلمین است.

وی اظهار داشت: موظفیم به وصایای امام خمینی راحل و شهدای انقلاب توجه داشته و به وصیت آنها عمل کنیم یکی از وصیت های شهدا نگهداشتن انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه است، امروز همه ما باید بدون چون و چرا حمایت خود را از شهدا و ولی فقیه زمان خودمان داشته باشیم و از ولی فقیه پیروی کنیم تا به مملکت ما آسیبی نرسد که امام خمینی (ره) فرمودند: پشتیبان ولی فقیه باشید تا به مملکت ما آسیبی نرسد.

http://ido.ir/news/839899/

معارفه روحانی مستقر روستای علی اباد سفلی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از معارفه حجت‌الاسلام فربودی روحانی مستقر در روستای علی آباد سفلی و با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: در راستای ترویج احکام دین مبین اسلام و توسعه کمّی و کیفی تبلیغات دینی و مذهبی مراسم معارفه روحانی مستقر روستای علی آباد سفلی با حضور امام جمعه شهرستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، اعضای هیئت امناء مسجد، هیئت مذهبی و اهالی روستا در مسجد جامع روستای علی ابادسفلی برگزار شد.

وی گفت: در این جلسه که بعد ازنماز مغرب و عشاء در مسجد جامع این روستا برگزار شد، ابتدا امام جمعه مه ولات به تشریح شرایط فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی این روستا پرداخت و در ادامه، نیز سخنانی را پیرامون آثار و برکات حضور روحانی در جوامع روستائی مطرح کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیز در ادامه بر ضرورت حضور روحانیون در روستاها تاکید کرد و افزود: استقرار روحانیون در روستاها، کاری جهادگونه است که برکات فراوانی برای روستاها به همراه دارد و طلاب باید با مدیریت جهادی در پیشرفت فرهنگ دینی مردم گام بردارند و مردم نیز با عزم ملی در پیشبرد این فرهنگ با روحانیون تعامل داشته باشند.

وی افزود: حضور روحانی در مناطق روستایی تبعات مثبت دیگری از جمله پیگیری امور عمرانی و آبادانی روستا دارد و لذا اعضای محترم شورای اسلامی و دهیاران عزیز باید در کنار روحانی و در جهت حل مشکلات و معضلات روستا همکاری صمیمانه و تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند.

http://ido.ir/news/835752/

برگزاری همایش عفاف و حجاب در مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بر گزاری همایش عفاف و حجاب در محل مسجد جامع روستای زرمهر با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: همایش حجاب و عفاف جمعه تاریخ ۱۴ بهمن ماه در مسجد جامع روستای زرمهر مه ولات با حضور و سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام فاطمی برگزار شد.

در ابتدای این همایش روحانی مستقر زرمهر ضمن گرامیداشت هفته پر خیر و برکت عفاف و حجاب حمایت و گرامیداشت مقام شامخ زن را بالاترین درجه اخلاش دانست و گفت: برای هر مسلمانی ارج نهادن به این مهم قداست خاص خود را دارد.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام اسلامی اظهار داشت: از دیرباز دشمنان برای تحقق اهداف شوم خود به دنبال راه و چاره‌ای در راستای تزلزل در بنیان و اساس خانواده بوده‌اند ولی در مسیر برنامه‌ریزی خود حجاب را به‌عنوان مانع تحقق اهداف خود یافتند.

حجت‌الاسلام فاطمی دراین همایش گفت: حجاب، تکریم آن کسى است که در حجاب است. حجاب زن، تکریم زن است. وی از علتهای بی حجابی را در جامعه، فقر فرهنگی و وابسته نمودن شخص به فرهنگ های بی اساس غرب از طریق وسایل ارتباطی اعم از اینترنت، ماهواره و…. عنوان نمود.

http://ido.ir/news/841165/

تشریح دست آورهای انقلاب توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در همایش دانش آموزان شهرستان مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با حضور در جمع دانش اموزان شهرستان مه ولات افزود، اسلام شیعی یک مذهب برحق است و ما گسترش این مذهب را مدیون انقلاب و دست آوردهای انقلاب میدانیم.

این مراسم که در ابتدا با گروه سرود انقلاب اسلامی شروع شد از حجت‌الاسلام فاطمی دعوت شد تا به گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اشاره کند.

وی در جمع دانش آموزان شهرستان مه ولات که در سالن اجتماعات مدرسه دخترانه فرزانگان برگزار شد گفت: مکاتب و فرق اسلامی چندین دسته هستند که همگی از قرآن کریم نشات میگیرند.عده ای با تفاسیری که با سلیقه شخصی انجام شده و چه بسا که دردسرساز هم شده اند می شوند اسلام دروغین.و در این میان یک مذهب واقعی براساس اموزه های اسلام وجود دارد و آن تنها اسلام شیعی است و ما همواره این دین کامل را مدیون حرکات و انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۷ هستیم.

وی دانش آموزان را به دعوت بیشتر به دستاوردهای انقلاب و ازادی های اسلامی کرد و گفت: همواره پیرو انقلاب اسلامی و ولایت فقیه باشید تا به شرف و شرافت ملت آسیبی نرسد.

http://ido.ir/news/842469/

یادواره شهدای روستای همت اباد مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری یادواره شهدای روستای همت اباد با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و مسئولین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل آمده یادواره بزرگداشت شهدای روستای همت اباد با حضور مسئولان شهرستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، مسئولان، روحانیون شهرستان، خانواده شهدا و اقشار تأثیرگذار شهرستان مه ولات در راستای گرامی‌داشت یادواره شهدا در مسجد جامع روستای همت اباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام فاطمی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: شهدا از پایه گذاران انقلاب اسلامی بوده اند و این نظام به برکت قطره قطره خون آنها تاکنون پا برجا مانده است و گفت: باید مقام و جایگاه مفاخر و شهدا را همیشه گرامی داشته و آنها را به نسل حاضر و آینده معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه برپایی یادواره‌های شهدا در سراسر کشور به نسل جوان برای بهتر شناختن ارزش والای مقاومت کمک بسیاری می‌کند، بیان کرد: لازم است تا با تولید آثار و محصولات دینی در حوزه دینی موجب تداوم سیره و رویه انقلاب اسلامی شویم و به توسعه فرهنگی در کشور کمک کنیم.

وی بیان داشت: خانواده های معظم شاهد سند هویت و آبروی انقلاب هستند زیرا رسیدن شهدا به این مقام به واسطه تلاش خانواده آنان است.

http://ido.ir/news/844485/

گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستالن مه ولات از گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را ایجاد روحیه خود باوری و اعتماد به نفس بین مردم دانست و افزود: به پشتوانه همین اعتماد به نفس مردم ایران توانستند در جنگ پیروز شده و شاهد انجام کارهای بزرگی در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی هستیم.

وی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر برنامه‌های مختلفی در سطح شهرستان مه ولات اجرا می‌شود که کمیته مساجد دهه فجر شهرستان هم به‌منظور هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌هایی را در نظر گرفته است.

گفتنی است در این جلسه برنامه های هرکدام از روحانیون مستقر و هجرت و بومی به آنها داده شد.

http://ido.ir/news/842373/


سه + = 7