خانه > عباسعلی فاطمی, مه ولات > گردهمایی روحانیون واعضای شورای تامین مه ولات باحضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در منزل حجت الاسلام فاطمی

گردهمایی روحانیون واعضای شورای تامین مه ولات باحضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در منزل حجت الاسلام فاطمی

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با امام جمعه موقت مشهد

حضور ارزیاب استانی در جمع کارکنان اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

گردهمایی روحانیون مه ولات باحضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با نمازگزاران مسجد چهارده معصوم

شورای شهر پیگیر مطالبات مردم از دستگاه ها و تشکل های مختلف باشد

برگزاری همایش عفاف و حجاب در مه ولات

جلسه تفسیر قرآن در فیض آباد برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات ازبرگزاری جلسه تفسیر قرآن باحضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه تفسیر قرآن در مسجدحضرت قائم عج الله شهرک فیض آباد برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با اشاره به آیه قَالَ فَبِمَآ أَغْوَیْتَنِی لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَ طَکَ الْمُسْتَقِیمَ گفت:نافرمانی و گناه خود را به تقدیر و قضا و قدر الهی نسبت دادن، کاری شیطانی است.

رئیس تبلیغات اسلامی مه ولات، اظهارداشت: افراط و تفریط در دین غلط است؛ یعنى نه باید دنیا را کاملا رها کرد و فقط به آخرت چسبید و نه آخرت را رها کرد و دنیا را همّ و غم خود ساخت.

وی افزود:شیطان، دشمن قسم خورده انسان است. «لاقعدنّ…» چنانکه در جای دیگر می‌گوید: «فبعزّتک لاغویّنّهم اجمعین»گرچه ابلیس در مسیر راه مستقیم کمین کرده و دائماً وسوسه می‌کند، ولی گنهکار خود به دنبال شیطان می رود و جهنّمی می‌شود.
فاطمی گفت:پیروی از شیطان، موجب همنشینی با او در جهنم است.

http://ido.ir/news/824324/

جلسه برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از جلسه برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی، بخشدار، شهردار و هیئت امنا و روحانی شادمهر با امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در محل دفتر امام جمعه مه ولات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، رئیس شورای اسلامی شهر شادمهر از اعلام آمادگی شورا و شهرداری جهت رسیدگی به مشکلات فرهنگی شهر خبر داد و گفت: با توجه به مهاجرپذیر بودن شهر، مشکلات فرهنگی که وجود دارد، هیئت های مذهبی می توانند پایگاه مناسبی برای همدلی و پیوند بین شهروندان باشند.

امام جمعه شهرستان مه ولات با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر امام جمعه مه ولات اضافه کرد: با توجه به بروز برخی آسیب های اجتماعی در زمینه ظهور عرفان های کاذب و نوظهور، سلسله نشست های تخصصی و فرهنگی با حضور روحانیون و مدیران شهرستانی برگزار می‌شود.

فاطمی در این نشست گفت: برگزاری نشست ها و همایش های فرهنگی و اجتماعی در زمینه مشکلات و آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، سرقت، قتل و طلاق با حضور کارشناسان امر از جمله رویکردهای این سازمان در راستای فرهنگ سازی و مقابله و پیشگیری از این آسیب ها در جامعه بوده است.

http://ido.ir/news/824283/

حضور روحانی جدید علی آباد سفلی در محل اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور روحانی جدید علی آباد سفلی و دیدار با رئیس اداره تبلیغات اسلامی در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با روحانی مستقر روستای علی آباد سفلی از توابع شهر شادمهر دیدار کرد.و ضمن خیر مقدم ایشان برنامه های تبلیغی روستا را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی افزود: تبلیغ دین، یکی از سنت های حسنه در کشور مامیباشد که همواره مورد تاکید و توصیه بزرگان دین بوده است و همواره یکی از عوامل موثر در نشر دین و رساندن تعالیم حیات بخش اسلام به مناطق محروم بوده است.

در این دیدار حجت‌الاسلام فاطمی با بیان مطالبی درخصوص حساسیت کار تبلیغ در جوامع روستائی، هر گونه تلاش فرهنگی و تبلیغی در حوزه مسائل دینی در روستاهای محروم را نوعی جهاد در راه خدا دانست که پاداش آن را تنها خدا می دهد.

وی حضور یک روحانی در یک مسجد را منشأ خیر و برکت فراوان دانست و تصریح کرد: وظیفه یک روحانی مستقر فقط اقامه نماز جماعت و تشریفات شرعی نیست بلکه میتواند یک ملجا برای محرومین و راهنما برای همه مردم بخصوص یک الگوی صادق برای جوانان باشد.

http://ido.ir/news/829884/

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با امام جمعه موقت مشهد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار و گفت و گوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با امام جمعه موقت مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات به همراه حجت‌الاسلام میری امام جمعه شهرستان با حجت‌الاسلام فرزانه امام جمعه موقت مشهد و رئیس دانشگاه رضوی دیدار و گفت و گو کردند.

وی افزود: درجریان این دیدار طرفین درمورد مسائل فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شهرستان خصوصا ترویج مکتب اهل بیت علیه السلام و تعامل و همکاری در زمینه اعزام مبلغ به مساجد و تکایا تبادل نظر کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل (ره) بنا به ضرورت ساماندهی امور تبلیغات دینی تشکیل شدوباگذشت سه دهه از عمر با برکت این تشکیلات،گام های زیادی را برای آگاه سازی جامعه برداشته است و نقش وافری را در هدایت مردم در مسائل دینی داشته است.

حجت‌الاسلام فرزانه امام جمعه موقت مشهد اظهار داشت: با وجود نیروی انسانی بسیار کم در نهاد مقدس رهبری در سازمان تبلیغات اسلامی ولی فعالیت آن گسترده است و قابل ستودن است.

وی در سخنانش به واحد های اداره تبلیغات اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: این اداره بازوی است برای اهداف فرهنگی و قرآنی شهرستان است و باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

http://ido.ir/news/834070/

حضور ارزیاب استانی در جمع کارکنان اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از جلسه کارکنان اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با حضور ارزیاب استانی در مورد برنامه های فرهنگی، قرآنی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه کارکنان اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با حضور ارزیاب استانی مورد ارزیابی قرار گرفت و برنامه های فرهنگی، قرآنی این شهرستان تشریح و مورد تقدیر قرار گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در این جلسه اظهار داشت: با توجه به رویکرد این اداره در اجرای برنامه های فرهنگی، قرآنی، اقدامات و فعالیت های این ایام توسط مبلغین و مبلغات اعزام، دنبال و در فرآیند مختلف اجرا، مورد ارزیابی و اثرسنجی قرار گرفته است.

وی در این جلسه به تشریح جزئیات برنامه های فرهنگی و قرآنی و همچنین فعالیت های روحانیون مستقر، هجرت و بومی در داخل شهر و روستاها پرداخت و در این زمینه به سوالات حجت‌الاسلام محمودی پاسخ داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درگز بعنوان ارزیاب استانی در پایان با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات افزود: با توجه به هجمه های بسیاری که علیه دین و اسلام در جریان است، وظیفه آحاد مردم است که با برنامه ریزی صحیح در مقابل این هجمه ها بایستند و در این بین وظیفه روحانیون با توجه به ارتباط و نزدیکی بیشتر با مردم، حساس‌تر و خطیر است.

وی افزود اداره تبلیغات اسلامی و روحانیون باید با اقشار مختلف مردم ارتباط بیشتری داشته باشند تا بتوانند در مواقع لزوم، حلال مشکلات مردم باشند.

http://ido.ir/news/831440/

گردهمایی روحانیون مه ولات باحضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از گردهمایی روحانیون مستقر، هجرت و بومی با حضور مسئولین شهرستان در منزل رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: گردهمایی روحانیون مستقر، هجرت و بومی باحضور آقای دکترباستانی نماینده مردم تربت و فیض اباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان، فرماندار، اعضای شورای تامین شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهرستان و مدیریت حوزه علمیه در منزل حجت‌الاسلام فاطمی باهدف بحث وتبادل نظرمسائل فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام فاطمی ضمن تقدیر و تشکر از حضور روحانیون و مسئولین شهرستان مه ولات به تشریح فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی در یک سال اخیر پرداخت و ضمن تشریح چشم انداز برنامه های فرهنگی اینده از روحانیون و مسئولین خواست ضمن ارائه پیشنهادات و انتقادات وی را در این امر مهم یاری برسانند.

دکترباستانی نماینده مردم تربت و فیض اباد در این جلسه با اشاره به زیرساخت‌های خوب فعالیت فرهنگی و تبلیغی در مه ولات، از روحانی و همه فعالان فرهنگی این شهرستان خواست تا همه تلاش خود را در برای اشاعه فرهنگ دینی به‌کار گیرند.

در این جلسه حجت‌الاسلام میری ضمن ابراز رضایت‌مندی از عملکرد روحانیون مستقر، هجرت و بومی در روستاها، بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی در روستاها تأکید کردو گفت: وجه بارز دین اسلام، عمق بخشی به آگاهی ها و الهی کردن علم و دانش است و با توجه به اینکه حکومت اسلامی در ایران با ایثار و فداکاری همه اقوام تشکیل شده است باید روحانیون به منظور جلوگیری از انحرافات تلقینی دشمنان اسلام، تلاش و روشنگری کنند.

http://ido.ir/news/831464/

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با نمازگزاران مسجد چهارده معصوم

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی با نمازگزاران مسجد چهارده معصوم فیض اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با نمازگزاران مسجد چهارده معصوم فیض اباد دیدار و گفتگو کرد.

وی در ادامه افزود: دشمن بیش از هر چیز دیگری در پی از بین بردن هویت دینی و کم رنگ نمودن ارزشهای اصیل اسلامی در بین نسل جوان و نوجوان است و متولیان و مسئولان فرهنگی باید در این راه با برنامه ریزی و تقویت بنیه اعتقادی اقشار جامعه،زمینه شکست توطئه ها را مهیا کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات افزود: آنچه که فضای مساجد را برای حضور مخلصانه نمازگزاران و جوانان آماده می سازد روحیه تعامل،وحدت و برادری متولیان مسجد و مردم با ائمه جماعات و مبلغین اعزامی است.

وی هم ‌فکری، در کنار هم بودن و مشورت را یکی از مهم‌‌ترین کارهای هیئت امنای مساجد در اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی دانست که می‌تواند جلوی نقشه‌‌ها و توطئه‌‌های دشمنان را بگیرد.
do.ir/news/834728/

شورای شهر پیگیر مطالبات مردم از دستگاه ها و تشکل های مختلف باشد

امام جمعه موقت مه ولات گفت: شورای شهر مطالبه گری خودش را در ابعاد مختلف از دستگاه ها و تشکل های مختلف داشته باشد چون بعضی از مجموعه ها شاید کوتاهی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، امام جمعه موقت مه ولات با اشاره به سفارش و مراعات تقوای الهی در خطبه اول گفت: یکی از موضوعاتی که در قرآن مورد توجه قرار گرفته غفلت است و خداوند متعال یکی از پرتگاه های زندگی انسان را غفلت یادآوری می‌کند.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی افزود: اگر غفلت را در زندگی مثال بزنیم به غفلت یک راننده و هرچه سرعتش بیشتر باشد غفلت از حرکت و نگاه به جلو خطر آن بیشتر و کل فرصت ها را از انسان می گیرد.

رئیس اداره تبلیغات مه ولات با اشاره به آیات و احادیث متعددی در قرآن در رابطه با “غفلت” بیان شده و یادآور شد: خداوند در قرآن می فرماید بعضی از انسان ها از گوش، چشم و قلب شان به درستی بهره برداری نمی کنند مثل چهارپا هستند و خداوند می فرماید ما به چهارپا ظرفیت استعداد ندادیم ولی به انسان ظرفیت داده ایم و دلیل از چهارپا بدتر است به فقط به خاطر غفلت انسان است.

امام جمعه موقت مه ولات غفلت را خطرناک توصیف کرد و سه مورد پیرامون غفلت را جدی بیان کرد و ادامه داد: خطر غفلت در سه جا بیشتر است یکی غفلت از دشمن، غفلت از خداوند و غفلت از یاد خدا است.

وی در خصوص ماجرای جدید آمریکا در قصه برجام اشاره کرد و افزود: پروژه اخیری که امروز استکبار در دستور کار خودش قرار دارد مباحث مربوط به شهرک های موشکی ایران است.

وی از سفر رئیس جمهور فرانسه در آینده ای نزدیک به ایران خبر داد و گفت: رئیس جمهور فرانسه به دستور استکبار در آینده ای نزدیک به ایران می آید و هدف آنها یک طرح است که برجام موشکی اجرا شود و مسئولین مراقب توطئه جدید دشمنان باشند.

خطیب جمعه این هفته شهرستان مه ولات با اشاره با معارفه شهردار بعد از ۵ ماه و ضمن تشکر به اعضای شورای شهر فیض آباد تصریح کرد: شورای شهر فیض آباد بعد از چندین ماه شهردار جدیدی معرفی کردند و امید است شهردار در امور وظایف خودش موفق باشد.

فاطمی افزود: شورای شهر مطالبه گری خودش را در ابعاد مختلف از دستگاه ها و تشکل های مختلف داشته باشد و بعضی از مجموعه ها شاید کوتاهی داشته باشد و یکی از مراکزی که در این رابطه مطالبه گری می‌کنند و انتظار داریم شورای شهر است که شورای شهر به جد پیگیر مطالبات شورا و مردم باشد.

http://ido.ir/news/834883/

برگزاری همایش عفاف و حجاب در مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بر گزاری همایش عفاف و حجاب در محل مسجد جامع روستای زرمهر با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: همایش حجاب و عفاف جمعه تاریخ ۱۴ بهمن ماه در مسجد جامع روستای زرمهر مه ولات با حضور و سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام فاطمی برگزار شد.

در ابتدای این همایش روحانی مستقر زرمهر ضمن گرامیداشت هفته پر خیر و برکت عفاف و حجاب حمایت و گرامیداشت مقام شامخ زن را بالاترین درجه اخلاش دانست و گفت: برای هر مسلمانی ارج نهادن به این مهم قداست خاص خود را دارد.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام اسلامی اظهار داشت: از دیرباز دشمنان برای تحقق اهداف شوم خود به دنبال راه و چاره‌ای در راستای تزلزل در بنیان و اساس خانواده بوده‌اند ولی در مسیر برنامه‌ریزی خود حجاب را به‌عنوان مانع تحقق اهداف خود یافتند.

حجت‌الاسلام فاطمی دراین همایش گفت: حجاب، تکریم آن کسى است که در حجاب است. حجاب زن، تکریم زن است. وی از علتهای بی حجابی را در جامعه، فقر فرهنگی و وابسته نمودن شخص به فرهنگ های بی اساس غرب از طریق وسایل ارتباطی اعم از اینترنت، ماهواره و…. عنوان نمود.

http://ido.ir/news/841165/


دو × = 14