خانه > عباسعلی فاطمی, منبر, مه ولات > شهروندان در روز طبیعت مصادف با وفات حضرت زینب است مراقبت بیشتری داشته باشند

شهروندان در روز طبیعت مصادف با وفات حضرت زینب است مراقبت بیشتری داشته باشند

امام جمعه موقت مه ولات ضمن تذکر به روز ۱۳ نوروز مصادف شده با وفات حضرت زینب کبری اظهار داشت:روز طبیعت مصادف است با روز وفات حضرت زینب و اعتکاف شهروندان مراقبت بیشتری داشته باشند تا کم حرمتی به حضرت زینب نشود.

شهروندان در روز طبیعت مصادف با وفات حضرت زینب است مراقبت بیشتری داشته باشندبه گزارش پایگاه خبری سیمای مه ولات،امام جمعه  موقت مه ولات با اشاره به روز های اول  سال جدید ۱۳۹۷ نکاتی را برای نمازگزاران یادآور شد و گفت:سال جدید یا عید نوروز ارتباط با فرهنگ اسلامی دارد  که در بضی روایات به آن اشاره شده و همچنین یکی از سنت هایی است در ایران قبل از اسلام وجود داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی تصریح کردی:اسلام عید نوروز را  مورد تایید اسلام و ۵ نکته را در سبک زندگی ایرانی اسلامی را مورد توجه قرار داده است که از جمله پاکیزگی و آراسته بودن،هدیه دادن،غافل نبودن از یاد خدا،صلح رحم و پنجمین نکته وارد سال جدید مورد توجه قرار گیرد حسابرسی به اعمال خودمان می باشد.

وی در خصوص  پنجمین نکته حسابرسی اعمال می باشد را مهم عنوان کرد و ادامه داد:حسابرسی از خودمان و یک سال پشت سر گذاشته ایم و باید خوشحال باشیم و اصل خوشحالی انسان سربلندی در سال ۹۶ است  و البته  نوروز یک فرصتی است انسان به حساب زندگی خودش برسد قبل از اینکه به حسابشان برسند.

وی در خطبه دوم ضمن تذکر به روز ۱۳ نوروز مصادف شده با وفات حضرت زینب کبری اظهار داشت:روز طبیعت مصادف است با روز وفات حضرت زینب و اعتکاف  شهروندان مراقبت بیشتری داشته باشند تا کم حرمتی به حضرت زینب نشود.

امام جمعه موقت مه ولات در خصوص سخنرانی راه گشای رهبری عظیم شان در روز اول سال در حرم مطهر رضوی افزود:فرمایشات معظم له اولویت ها را مشخص می کند و اولویت کاری را به مسولان دولت و به مردم  نشان می دهد و بدانیم کجا باید کار کنیم.

فاطمی با اشاره به ایجاد همگرایی در بین مردم و مسولان خاطرنشان کرد: ۱۰ سال  اخیر اگر بررسی کنید نام گذاری ها و شعار سال توجه به مسائل اقتصادی بوده است و غالب شعار های معظم له در رابطه با چالش های اقتصادی و معیشتی کشور بوده است.


چهار + = 5