خانه > اهلبیت علیهم السلام, عباسعلی فاطمی > مراسم عزاداری امام موسی کاظم(ع) درمساجد مه ولات برگزارشد

مراسم عزاداری امام موسی کاظم(ع) درمساجد مه ولات برگزارشد

مراسم عزاداری شهادت حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) با حضور محبان اهل بیت علیهم السلام در مساجد و هیاتهای مه ولات برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: مراسم عزاداری شهادت حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) با حضور محبان اهل بیت علیهم السلام در مساجد و هیاتهای مه ولات برگزار شد.
حجت‌الاسلام فاطمی در جمع عزادارن شهرستان مه ولات در مسجد حضرت قائم این شهرستان گفت:پس از رحلت امام صادق علیه السلام با نص صریح آن حضرت، فرزندش موسی بن جعفر علیهما السلام در سن بیست سالگی به امامت رسید و مدت سی و چهار یا سی و پنج سال، رهبری امت اسلامی را عهده دار شد.
وی گفت:حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام به شهادت تاریخ و حتی مخالفان، بخش مهمی از ساعات زندگی خویش را به عبادت و دعا و نیایش و مناجات گذراند و ارزشمندترین لحظات آن حضرت زمانی بود که با خدای خویش خلوت داشت.
فاطمی گفت:مهم ترین ویژگی که به عبادت ارزش و عظمت می دهد، و نیازهای فطری انسان را برآورده می‌کند و به قله سعادت و کمال می رساند، عاشقانه عبادت نمودن است ولذا عبادات و مناجات امام کاظم از خصیصه هدایتگری و نجات بخشی برخوردار بود.
حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت:انحرافات فکری که در میان مردم رواج داشت، از ریزترین موضوعات شرعی تا انحراف در اصل ولایت و رهبری را شامل می شدکه امام در مقابل هر یک شیوه ای خاص و مناسب را برای مبارزه برمی گزید.تبلیغ صحیح، بهترین ابزاری بود که امام علیه السلام برای اصلاحات فرهنگی و اعتقادی از آن سود می برد.

گفتنی ست قرائت زیارت عاشورا و مداحی و عزادارای در رثای امام کاظم (ع) از برنامه‌های اجرای این مراسم ها بود.


2 × = چهارده