خانه > مه ولات > گذری براخبار اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

گذری براخبار اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در مسجد جامع روستای مهنه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با حضور در جمع فعالان فرهنگی مسجد جامع مهنه گفت: انـسـان مـعـنـوی، هـمـیـشـه دل نـگـران خـود حـقـیـقـی اش اسـت و به آن توجه دارد و در حـال مـحـاسـبـه و مراقبه است تا به مقام فنایِ الهی دست یابد.

فاطمی با تاکید بر اینکه نماز بهترین معروف بوده و برای حفظ جامعه از آسیب های اجتماعی،فحشا و منکرات باید نماز را در جامعه اقامه کنیم تصریح کرد: اقامه نماز به معنای واقعی در جامعه سبب حفظ حق و حقوق دیگران، مسئولیت شناسی، حفظ بیت المال، تربیت صحیح و غیره می‌شود.

وی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص فضای مجازی که امروز فصای مجازی، به یک فضای حقیقی تبدیل شده است، تصریح کرد: همه ظرفیت های فضای مجازی را به کمک ترویج فرهنگ نماز بیاوریم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: بـدون شـک، انـجـام واجـبـات و مـسـتـحبات یکی از شرایط دینداری و زندگی معنوی است. خـداونـد مـتـعـال در آیات فراوانی به نقش عمل صالح در معنویت دینی تصریح کرده است.

حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در مسجدجامع عبدل آباد مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در حلقه معرفتی خواهران در روستای عبدل اباد مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: در این مراسم ابتداء خانم حسینی گزارشی ازبرنامه های فرهنگی، تبلیغی و قرآنی اجراء شده را ارائه کردند و سپس حجت‌الاسلام فاطمی ضمن بیان نکاتی درباره اهمیت فعالیت فرهنگی، ازهمه کسانی که در برگزاری مطلوب برنامه های فرهنگی، قرآنی نقش داشته اند تقدیر و تشکر کردند.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از معارف دینی، جامعه را در سراشیبی سقوط قرار می دهد، افزود: امروز مهم ترین عامل مشکلات جامعه بشری، فاصله گرفتن از معارف تعالی بخش دینی است.
وی با تأکید بر اینکه امروز باید از همه ابزارهای موجود در جامعه به منظور جذب جوانان به سمت نماز بهره گیریم، افزود: در وضعیتی که دشمن همه توان خود را در جهت تضعیف ارزش های دینی در جامعه به کار گرفته است، بهترین وسیله، تحکیم رابطه مخلوق با خالق خود است.

برگزاری حلقه معرفت در مسجدجامع فیض آبادباحضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی

حلقه معرفت در مسجدجامع فیض آبادباحضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی در جمع جوانان در حلقه معرفت در مسجدجامع فیض آبادگفت:نماز کامل ترین و زیباترین شیوه نیایش و پرستش است، ساختار نماز به گونه ای است که برترین حالات و کلمات برای ارتباط گفتاری و رفتاری در آن فراهم آمده است.
وی در ادامه گفت: خیلی ها مشکلی با اصل اعتقاد به خدا و یا ارتباط با خدا ندارند. اما وقتی به نماز می‌رسند می‌گویند چرا من باید این عملیات خاص را با سختیهای خاصی که دارد آن‌هم در زمانهای معین و به صورت مکرر انجام دهم؟ مثلا میتوانم در حال کار یا استراحت به یاد خدا باشم و ذکر بگویم و این عملیات عبادی خاص را انجام ندهم.
فاطمی در ادامه گفت: اینکه ادب در برابر خدا چگونه باید باشد، این را خود خدا تعیین می‌کند، معمولا فرهنگ‌ها تعیین کننده آداب هستند ولی ادب در برابر خدا را خود پروردگار تعیین میفرمایند و حتما دارای راز و رمزهای بسیار است.
در این جلسه حجت‌الاسلام فاطمی به سوالات حاضرین پاسخ داد.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از معتکفین روستای احمدآباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از معتکفین روستای احمداباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات، در جمع معتکفین روستای احمداباد، اظهار داشت: اعتکاف پشتوانه معنوی بسیار خوبی و محکمی برای مردم متدین و مؤمن است.

وی خاطرنشان کرد: در ایام اعتکاف، معتکف همه اعمال یک‌ساله خود را بر کف دست می‌نهد و به محضر خداوند متعال عرضه می‌دارد، از خداوند طلب عفو و بخشش کرده و برای آینده خود طلب عاقبت‌به‌خیری می‌کند.

وی افزود: انسان موجودی است که به سوی معبود خویش در حرکت است و سرانجام نیز به لقای معبود خود می رسد: «ای انسان تو با رنج و تلاش به سوی پروردگارت می‌روی و او را ملاقات خواهی کرد» (انشقاق.۶) «از این رو باید راه تهذیب نفس و عبادت حقیقی را در پیش بگیرد و از هوای نفس بگریزد اما اشتغالش به کار و زندگی و مسئولیت‌های اجتماعی، گاهی موجب غفلت می‌شود و توجه به کار، گاه انسان را از توجه به هدف باز می‌دارد و سبب فراموشی از یاد خدا که منتهای هستی است، می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: جبهه فرهنگی بسیار پیچیده تر و مشکل تر است زیرا کار فرهنگی با آمار و ارقام سر و کار ندارد و نمود پیدا نمی کند ولی نتایج آن را می توان در روحیات افراد مشاهده کرد و نمونه عینی این حرکت را می توان در مسئله اعتکاف مشاهده نمود و باید در این موارد جوانان را با سعه صدر و با شوق و رغبت بسوی این اعمال شریف هدایت کرد و انشا الله این ایام با همدلی و همکاری به نحو احسن انجام پذیرد و این مصداق همان کلام ید الله مع الجماعه است.

گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از گردهمایی روحانیون مستقر، هجرت و بومی این شهرستان در محل اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گردهمایی روحانیون مستقر، هجرت و بومی شهرستان مه ولات در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان جهت برنامه ریزی هرچه باشکوه تر مبعث پیامبر اکرم (ص) و اعیاد شعبانیه برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در این جلسه اظهار کرد: مبلغان همواره در طول تاریخ دشمنان سرسختی داشته‌اند مانند پیامبر اسلام، اهل بیت و علمای بزرگی که در راه رسیدن به اهدافشان سختی‌ها و مصیبت‌ها و مرارت‌های زیادی کشیدند.

حجت‌الاسلام فاطمی گفت: رسالت روحانیون در عصر حاضر هدایت قلوب عاشقان راستی و مهربانی به سمت حقیقت خدای متعال و گشودن دریچه های نو به روی مشتاقان معنویت است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: عید مبعث در جهان اسلام بزرگترین فرصت برای شناساندن چهره واقعی اسلام است و باید از این فرصت برای شناسائی اسلام واقعی در قبال آنهائی که امروزه اسلام را به‌عنوان دین خشونت و تهدید برای بشریت معرفی می‌کنند استفاده کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی ابراز کرد: برنامه های مختلفی به مناسبت جشن عید مبعث در مه ولات با همیاری مردم و هیات امنای مساجد این شهر برگزار می‌شود.

وی در رابطه با اعیاد شعبانیه گفت: اعیاد شعبانیه فرصتی برای ترویج سبک زندگی اسلامی است و ابراز داشت: از تشکل‌های مذهبی می خواهیم تا در آئین شعبانیه حضوری پررنگ‌تر داشته باشند و از سوی دیگر تاکید ما این است که باید جشن‌ها به گونه ای برگزار شود تا همشأن حضرت ولیعصر (عج) باشد.

وی گفت: در نیمه شعبان نیز مراسم متعددی در محلات، مساجد و تکایا با شکوه و عظمت خاصی در شهر برقرار بوده و در کنار آن ایستگاههای صلواتی برپا خواهند بود کار ایستگاهیی صلواتی در روز چهاردهم خرداد ماه نیز اداد می یابد.

سرکشی از جلسات خانگی قرآن مه ولات توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسات خانگی قرآن گنابادی های مقیم مه ولات با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در شهر فیض اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: قرآن کریم دربرگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و عمل به آموزه‌های قرآن کریم سعادت جامعه را به دنبال دارد.

حجت‌الاسلام فاطمی گفت: جلسات خانگی قرآن گنابادی ها در رشته های روخوانی روانخوانی، تجوید، تفسیر در حال فعالیت می باشند.

وی ادامه داد: این جلسات قرآنی به دلیل ماهیت مردمی، بهترین نوع جلسات قرآن از نظر سهولت برگزاری و اجرا و ادامه و استمرار هستند زیرا فارغ از فضای اداری و سازمانی اداره می‎شوند.

وی گفت: قرآن منشأ پیدایش دانش‌های فراوانی میان مسلمانان شده است. تفسیر و علوم قرآنی چون تاریخ قرآن، علم لغات قرآن، علم اِعراب و بلاغت قرآن، قصص القرآن و اعجاز القرآن از این دانش‌ها است.

وی افزود: تا قرن چهارم قمری، قرائت‌های گوناگونی از قرآن، میان مسلمانان، رواج داشته است. وجود نسخه‌های متفاوت از آن میان مسلمانان، ابتدایی‌بودن خط عربی، وجود لهجه‌های مختلف و اِعمال سلیقه قاریان، از عوامل اختلاف قرائت بوده است. در این قرن، هفت قرائت از میان قرائت‌ها برگزیده شد. قرائت شایع از قرآن در میان مسلمانان، قرائت عاصم با روایت حفص است.

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بمناسبت روز پاسدار در سپاه مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع پاسداران شهرستان بمناسبت روز پاسدار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت:این مراسم در محل ناحیه مقاومت بسیج با قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.
حجت‌الاسلام فاطمی در جمع پاسداران، کارکنان سپاه ناحیه مه ولات ضمن تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل(ع) روز جانباز بیان کرد: سیره امام حسین(ع)، الگوی تکامل‌بخش و تکمیل‌کننده ویژگی‌های یک پاسدار واقعی است.
فاطمی یادآور شد: امروزه دشمنان از هر ترفندی برای لطمه زدن به ایران اسلامی استفاده می‌کنند و وظیفه پاسداران به‌عنوان حامیان این نظام از هر زمان دیگری سنگین‌ تر است.
وی تصریح کرد: این نیروی انقلابی در دفاع از ارزشهای انقلاب و اسلام به امام حسین (ع) اقتدا می‌کند و در راه دفاع از ارزش های اسلامی تمام هستی خود را در طبق اخلاص نهاده است.
وی، بصیرت، وفاداری، تعهد و تقوا را از دیگر ویژگی های یک پاسدار برشمرد و بیان داشت: معنویت بزرگترین سرمایه سپاه و پاسداران است چون اگر معنویت در سپاه وجود نداشته باشد آنگاه با سایر ارتش های جهان هیچ تفاوتی ندارد.
فاطمی با ذکر ویژگیهای امام حسین علیه السلام گفت: از ویژگی های آن حضرت(ع) مصیبت عظیمی است که ایشان تحمل کردند و اوج صبر و شکیبایی را نشان دادند و فراتر از اسماعیل ذبیح الله(ع) و ابراهیم ذابح الله(ع) ایستادند؛ زیرا ایشان برای اصلاح امت اسلام و به حرکت درآوردن موتور اسلام، از خون خود و فرزندانش گذشتند و در مسلخ عشق برای احقاق حق و ابقای آن و نابودی باطل جان فدا کردند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی در پایان گفت: از دیگر خصوصیات آن حضرت(ع) این است که ایشان به‌عنوان چراغ هدایت بشر در تاریکی ها و کشتی نجات در طوفان بلاها و فتنه ها معرفی شده است.

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در برنامه آمادگی دفاعی دختران

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در اردوی امادگی دفاعی دانش آموزان دختر در اردوگاه مهنه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با حضور در جمع دانش آموزان مهنه در مورد جنگ نرم و مضرات و خطرات آن به ایراد سخنرانی پرداخته و خواستار هوشیاری دانش آموزان شدند و در مورد آمادگی دفاعی و هوشیاری همه جانبه خواهران دانش آموز مطالبی را بیان کردند.

وی گفت: هر وقت از دفاع مقدس سخن می‌گوییم باید شهدا را یاد کنیم. دانش‌آموزان امروز، مدیران فردای این جامعه هستند و قرار است اداره‌کنندگان آینده کشور باشند، رئیس جمهور، وزرا، کلا، فرماندهان، مدیران و همه اقشاری که جامعه را در آینده اداره می‌کنند، از دانش آموزان هستند و در آینده امانت بسیار سنگینی را به اینها خواهیم سپرد.

وی افزود: انتقال مفاهیم دفاع مقدس و معرفی الگوهای آن به دانش آموزان و نوجوانان می‌تواند کمک کند تا این نسل الگوهای خود را پیدا کند و البته کار بسیار ظریفی است، معارف دفاع مقدس به فرموده رهبر معظم انقلاب گنجینه است و نسل‌ها می‌توانند از آن استفاده بکنند. اینکه چه کسی بخواهد از این گنجینه و چگونه برداشت بکند، خیلی مهم است.

وی در پایان افزود: دانش اموزان مدارس کشور، همواره به‌ عنوان نیروهای معارفی انقلاب اسلامی، پیرو ولایت و دستورات مولایشان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) هستند.

دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با مسئول هیات حسینی فیض اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار و گفتگو رئیس اداره تبلیغات اسلامی با مسئول هیات حسینی فیض اباد در محل اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: مسئول هیئت مذهبی حسینی در دیدار با حجت‌الاسلام فاطمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات به تبادل نظر در خصوص مسائل فرهنگی، اجتماعی و مذهبی شهرستان پرداختند.

حجت‌الاسلام فاطمی در این دیدار با تأکید بر تلاش فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جهت حمایت، پشتیبانی و ساماندهی هیئات مذهبی گفت: هیئات مذهبی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی انقلاب اسلامی هستند.

در این دیدار حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات، گفت: تقویت هیئات و مراکز فرهنگی و مذهبی در روستاها و شهر از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا اداره تبلیغات اسلامی برای تحقق این مهم از هیچ کوشش و تلاشی مضایقه نمی‌کند.

وی گفت: شاید این سخن گزافه نیست که سازمان تبلیغات اسلامی با وجود در اختیار داشتن امکانات محدود جزو پرکارترین نهادهای فرهنگی نظام است که در همه بخش‌های فرهنگی و در همه مناطق شهری و روستایی و محروم نقش جدی و سازنده دارد.

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس شورای هیئات مذهبی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس شورای هیئات مذهبی در محل اداره تبلیغات اسلامی مه ولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های شورای هیئات مذهبی در برگزاری مراسم مذهبی در سطح شهرستان گفت: با توجه به نقش مهم هیئات دینی در برپایی محافل دینی، ارتقای سطح کیفی و تقویت جاذبه های مذهبی می تواند یک بستر مناسب برای مقابله با فعالیت های ضد دینی معاندان نظام باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی با بیان اینکه اتحاد و همبستگی اعضای شورای هیئت های مذهبی گامی موثر در برگزاری هر چه بهتر مناسبت های ملی و مذهبی است افزود: شورا باید تمام افکار خود را برای فعالیت های این هیئت ها متمرکز و زمینه فعالیت آنان را فراهم کند.

وی همچنین وظیفه شورای هیئات مذهبی را هدایت و نظارت بر فعالیت های هیئت ها عنوان و خاطر نشان کرد: نظارت بر عملکرد هیئت ها تنها با تعامل شورای هیئات مذهبی و اداره تبلیغات اسلامی امکان پذیر است.

وی در ادامه نقش آموزش و تقویت نظارت بر مراسم مذهبی توسط شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان را در زمینه شناسائی و کاهش آسیب های دینی و برخی شبهات و انحرافات بسیار تعین کننده دانست و همچنین خواستار حضور و مشارکت جوانان در برنامه ریزی ها و فعالیت های هیئت های مذهبی شد و افزود: هیئت های مذهبی باید در جهت تقویت اندیشه های دینی و مذهبی در بین نسل جوان جامعه گام های بلندی بردارند.

جلسه هم اندیشی روحانیون مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری حلقه هم اندیشی روحانیون شهرستان پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی در محل اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: حلقه هم اندیشی روحانیون شهرستان پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی در محل اداره تبلیغات اسلامی مه ولات برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ضمن خیرمقدم به بیان مسائل فرهنگی، اجتماعی و فضای دینی پرداخت و شهرستان مه ولات را با این ترکیب جمعیتی شهری خوب و دارای مردمانی ایمان دار و اهل وفا برشمردو تعامل و مدار با مردم و برنامه های قرآنی و فرهنگی را بهترین وسیله برای کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجارهای و امنیت پایدار بیا ن کرد.

وی گفت: شاید این سخن گزافه نیست که سازمان تبلیغات اسلامی با وجود در اختیار داشتن امکانات محدود جزو پرکارترین نهادهای فرهنگی نظام است که در همه بخش‌های فرهنگی و در همه مناطق شهری و روستایی و محروم نقش جدی و سازنده دارد.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه افزود: ناآگاهی نسل جوان از دین و منبر و روحانیون یک آسیب بزرگ است ما اگر بخواهیم سبک زندگی را اسلامی کنیم باید بیش از اینها کار کنیم چراکه وضعیت فرهنگی ما وضعیت مطلوبی نیست و همه ما در قبال وضعیت موجود مسئولیم ومی‌طلبد باشناسایی آسیب‌ها وناهنجاریهای جامعه جوانان عزیز را در مقابل هجوم بی وقفه دشمنان اسلام آگاه کنیم.

نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع مردم میاندهی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع مردم میاندهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با نمازگزاران روستای میاندهی دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی انجام شده مطلع شد و افزود: برگزاری نماز جماعت در صحنه‌های اجتماعی و فرهنگی پیامدهای مثبت و خوشایندی را برای اهالی روستا دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع مردم میاندهی گفت: ما جامعه بزرگ رو حانیت که به‌عنوان شاگردان مکتب امام باقر (ع)و امام صادق (ع) در نزد افراد جامعه شناخته شده هستیم باید در هر کجای این کشور پهناور اسلامی که حضور داریم از تبلیغ دین کوتاهی ننمائیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیتهای فرهنگی روحانی قبلی روستای میاندهی از روحانیون به‌عنوان سنگربانان و مبلغان فرهنگی روستاها بر شمرد و افزود:بی شک اعمال شما در نزد پروردگار بسیار محفوظ است.

درپایان این دیدار حجت‌الاسلام هادیزاده، روحانی اعزامی به روستای میاندهی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و همکاری این اداره با روحانیون، گزارشی از فعالیتهای فرهنگی انجام شده در این محل ارائه کرد.

میاندهی (مه ولات)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مه ولات در استان خراسان رضوی ایران است که جمعیت این روستا در دهستان مه ولات جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت آن ۸۷۰ نفر (۲۲۳خانوار) است.

نیاز های شهرستان مه ولات در حوزه اعزام ملبغ تشریح شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از نیاز این اداره برای استقرار روحانی در ۵ روستای شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: ۵ روستای شهرستان مه ولات نیاز به استقرار روحانی دارد.

وی گفت: روستاهای میاندهی با ۲۵۰خانوار، علی آباد علیا و قلعه نو ۲۹۰ خانوار، سلطان آباد ۳۱۰ خانوار، ازغند ۴۰۰ خانوار، چنار ۳۰۰ خانوار و فتح آباد و نصر آباد با ۲۰۰ خانوار همچنان از این امر مهم بی نصیب هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه روحانیون روستاهای فتح آباد و میاندهی در سال گذشته از طرح خارج یا انتقالی گرفته اند خواستار اعزام و جایگزینی روحانی جهت این روستاها شد.
فاطمی گفت در حال حاضر ۱۶ روحانی مستقر و هجرت نیازهای تبلیغی را تامین میکنند که ۵ روستای دیگر نیز متقاضی استقرار روحانی هستند و خانه عالم آماده نیز دارند.

وی با بیان اینکه مردم این روستاها بارها به اداره تبلیغات جهت تامین روحانی اقدام کرده اند گفت: روحانی در روستاها از برکات جمهوری اسلامی است و مناسب است که روستاهایی به این بزرگی وخواهان روحانی از این امر مهم بهره مندباشند.

حجت‌الاسلام فاطمی در جمع کارکنان این اداره و رابطین استقرار و هجرت گفت: تبلیغ مبانی دین مبین اسلام یکی از حساسترین مسوولیت های علمای دین است و با تلاش روحانیون دستورها و احکام
دین اسلام تبلیغ و ترویج می یاید و بی شک در حق مردم این روستاها تاکنون ظلم شده است و ما مسئولین باید جواب این کوتاهی ها را بدهیم.

شب شهر مهدوی در ایام نیمه شعبان در مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری شب شهر مهدوی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و شاعران و اندیشمندان در مسجد چهارده معصوم فیض اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در ابتدا محمدرضا فیض مسئول کانون مداحان شهرستان مه ولات ضمن خوش امد گویی به شاعران و اهالی این شهرستان گفت: شعر وسیله ای برای ابراز احساسات و بیان عشق است و شعر، سروده، چامه یا چکامه یکی از کهن‌ترین گونه‌های ادبی و شاخه‌ای از هنر است.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات نیز ضمن تبریک ایام شعبانیه و تقدیر از حضور مردم و شعرا و اندیشمندان شهرستانی گفت: بر همگان و به‌ ویژه جامعه فرهیخته فرهنگی و هنری واجب است در ایجاد وحدت و سکانداری این عرصه در رفع هرگونه دل آزردگی و فاصله بین گروه ها همت داشته باشند که شاعران برجسته در هدایت و ترسیم این تفکر در بین عموم مردم نقش مهمی دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در خصوص استعداد ادبی و ذوق شعری شاعران مه ولاتی گفت: بحمدالله شاعران شهرستان مه ولات از ذوق شعری و ادبی بسیار بالایی برخوردار هستند و آثار این عزیزان دارای استانداردهای کشوری هست و ما نیز آمادگی داریم تا آثار این عزیزان را در سطح استان و کشور منعکس کنیم.

در پایان این مراسم شعر و سروده ۳ نفر از شعرا با انتخاب هیئت داوران شهرستانی برگزیده شد و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد

خیرمقدم رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در مسابقات قرآنی دانش آموزان خراسان رضوی

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از خیرمقدم رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در افتتاحیه مسابقات قرآنی دانش آموزان دختر خراسان رضوی در شهر فیض آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در افتتاحیه مسابقات قرآنی دانش آموزان دختر استان خراسان رضوی که به میزبانی شهرستان مه ولات در سالن ورزشی شهر فیض اباد برگزار شد، شرکت کرد و این مسابقات را شاهراهی برای انس جامعه دانش آموزی با قرآن دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در مراسم خیرمقدم این مسابقات گفت: مهم در جامعه زندگی قرآنی ست و مراجعه به قرآن باعث برطرف شدن انحرافات است.
فاطمی ضمن تشکر از مدیریت آموزش پرورش گفت: جوانان امروز نیاز به مفاهیم قرآن دارد و این برنامه های قرآنی فضای شهرستان را به نورانیت قرآنی آمیخته میکند.
رئیس اداره آموزش و پرورش نیز در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به دانش آموزان خراسان رضوی، مسئولین شهرستان و همچنین جامعه قرآنی هدف غایی از برگزاری این مسابقات را ایجاد انس با قرآن، عترت و نماز برای دانش‌آموزان دانست و افزود: به دنبال این هستیم با درگیر کردن دانش آموزان و همچنین خانواده ها را با قرآن به طور غیرمستقیم تحت پوشش قرآن قرار دهیم و کار قرآنی کنیم.

وی عنوان کرد: رشته‌های این جشنواره در حوزه قرآن شامل؛ تحقیق، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه و تفسیر قرآن کریم است. همچنین نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی رشته‌های بخش عترت را تشکیل می‌دهند.و رشته‌های نماز نیز شامل؛ احکام، اذان و انشای نماز است.

وی در پایان ابراز خرسندی کرد ازین که این افتخوار نسیب این شهرستان شده که هرچند بطور موقت میزبان پیغام آوران کلام وحی باشیم.

مه ولات یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر فیض آباد است که از دو بخش مرکزی و شادمهر تشکیل شده‌است که براساس آمار و ارقام حدود ۵۰۰۰۰ نفر در این شهرستان و در نقاط مختلف آن ساکن می‌باشند.

گردهمایی طلایه داران هدایت شهرستان مه ولات برگزارشد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری گردهمایی طلایه داران هدایت در راستای انجام هماهنگی ها، تبادل افکار و اولویتهای تبلیغی ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: همایش طلایه داران هدایت در راستای انجام هماهنگی ها، تبادل افکار و اندیشه ها و بررسی راهکارها و شیوه‌های اصولی تبلیغ و همچنین تبیین سیاست ها، رویکرد و اولویتهای تبلیغی ماه مبارک رمضان در روز یک شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور امام جمعه و روحانیون مستقر و هجرت و بومی شهرستان در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نکاتی را در رابطه با نوع برخورد مبلغین با مردم در محل تبلیغ و برگزاری جلسات تفسیر، روخوانی و تجوید قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در مساجد بیان کرد و هدف از برگزاری این همایش را آماده سازی مبلغین برای ورود به ایام تبلیغی محرم، فضا سازی اجتماعی، بررسی نقاط قوت وضعف تبلیغ و ارائه راهکارهای مؤثر تبلیغ ذکر کرد.
در این همایش، حجت‌الاسلام فاطمی به تشریح کامل مسائل روز فرهنگی،تبلیغی و سیاسی منطقه پرداخت و از طللاب و روحانیون به‌عنوان سربازان فداکار امام زمان(عج) در عرصه های مختلف تبلیغی یاد کرد.

در این همایش، حجت‌الاسلام و المسلمین میری امام جمعه شهرستان مه ولات اظهار کرد: بر اساس جمله «فاتبعونی یحببکم الله» مبلغان دین، محبوب ترین قشر اجتماعی اند زیرا عامل هستند و در مسیر مکتب تلاش می‌کنند و افزود: منبر، با وجود همه امکانات و ابزارهای تبلیغی کارکرد خود را از دست نداده و مبلغان باید نسبت به آن توجه کنند.

وی افزود: وظایف اصلی مبلغین در ماه مبارک رمضان بیان احکام دینی و مسائل شرعی است.

در پایان مراسم به فعالان زکات از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لوح تقدیر اهدا شد.

نشست مسئولین حلقه های صالحین مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری نشست مسئولین حلقه های صالحین در روز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه در محل اداره تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: تربیت انسان مومن، بصیر، مجاهد، فعال، انقلابی و دارای موضع از اهداف اصلی و اساسی شجره طیبه صالحین است. صالحین در واقع، بمنزله هموار کردن مسیر ظهور امام عصر (عج)، کادرسازی دوباره برای انقلاب و نیز جریان سازی فرهنگی در کشور، با هدف غالب شدن رویکرد فرهنگی در تشکل های فرهنگی، دینی است در همین راستا نشست مسئولین و سرگروه های حلقه های صالحین در روز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه در محل اداره تبلیغات اسلامی برگزار و در خصوص موضوعات مطرح شده به بحث و گفتگو نشستند.

حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تأکیدات بسیار زیادی در زمینه فعالیت در حلقه های صالحین و همچنین امر به معروف ونهی از منکر داشته اند که این نشان از اهمیت این دو اصل اسلام و انقلاب دارد که مستلزم اجرای درست این موارد همکاری و تلاش بسیجی وار مسئولین و آحاد مردم شهرستان است.

وی به وظیفه کنونی بسیج اشاره کرد و گفت: حفظ ویژگی های بسیج و بسیجی وار وارد میدان های جنگ در عرصه های فرهنگی شدن رسالت عظیم بسیج در عصر کنونی است چونکه دشمن با تمام توان خود امروز حتی در خانه های ما نیز نفوذ کرده است، بنابراین ما نیز باید همچون دوران جنگ سخت با تمام وجود و بسیجی وار به مقابله با دشمنان بپردازیم.

در پایان سرگروه های حلقه ها به تبادل نظر در زمینه های موضوع های جلسات در چندماه گذشته و موضوعات مدنظر آینده پرداختند.

غبارروبی مسجد خاتم الانبیاء مه ولات با حضور مسئولین شهرستان انجام شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری مراسم غبارروبی مسجد خاتم الانبیاء شهر فیض اباد با حضور مسئولین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن طاهری با اعلام این خبر گفت: مساجد با عنوان پایگاه عبادی، سیاسی و فرهنگی مردم، جایگاه ویژه‌ای دارند، بنابراین حفظ زیبایی و پاکی ظاهری مساجد اهمیت زیادی دارد در همین راستا غبارروبی مسجد خاتم الانبیاء مه ولات با حضور مسئولین شهرستان انجام شد.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن حضور در این مراسم خاطر نشان کرد: بهداشت مساجد موضوعی است که در روزهای نزدیک به ماه رمضان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، چرا که همه ما می دانیم روح و جسم ما در این فضای ساده و معنوی باید سالم و آسوده حاضر شود تا بتواند به پروردگار خویش بپیوندد.

وی با بیان اینکه آئین غبارروبی مساجد هر منطقه به شکل نمادین در یکی از مساجد با حضور مسئولین شهری انجام می‌شود، تصریح کرد: غبارروبی مساجد فعال مه ولات با حضور روحانیون برا ی استقبال از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به نام‌گذاری دهه آخر ماه شعبان به نام دهه غبارروبی مساجد اظهار کرد: همه‌ساله مردم در سنتی ارزشمند پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، مساجد را برای حضور میهمانان ضیافت الهی غبارروبی و عطرافشانی می‌کنند.

گردهمایی بسیجیان شادمهر با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از گردهمایی بسیجیان شهرشادمهر با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی ضمن حضور در جمع بسیجیان شهر شادمهر و گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر گفت: در فرهنگ عمومی کشور با شنیدن واژه حماسه در اذهان همه مردم، بلافاصله واژه بسیج تداعی می‌شود و همگان بسیج را به‌عنوان طلایه داران حماسه سازی ملت ایران می شناسند و جا دارد که در این فراخوان باز هم بسیج در حماسه سازی پیشتاز و خط شکن باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی بسیجی واقعی را پیرو راستین ولایت دانست و بیان کرد: آن‌هایی که از جان و مال خود می‌گذرند تا هر جا که انقلاب اسلامی و آرمان های آن نیاز داشت وارد عمل شوند بسیجی نام دارند، لیکن نباید این نام را بر روی هرکسی نهاد، بسیجی واقعی ما امروز آن جوان مدافع حرمی است که پای به میدان ناامن سوریه ای می گذارد که زیر چکمه کفر است اما مقاومت می‌کند و امروز به دلیل همین مقاومت ها مردم پیروزی بر داعش را جشن می گیرند.

وی گفت: بسیج به معنای بیداری است؛ انسان در اثر یک سری اطلاعات و آگاهی‌ها به نقطه ای می‌رسد که درک کندهدف اصلی زندگی کردن، رسیدن به گزینه‌های خور و خواب و خشم و شهوت نیست ویکی از قسمت‌های مهم این است که انسان بتواند به همنوع خودش کمک کند و در جهت یاری مظلومان، قیام کند.

وی افزود: هر کجا نام بسیج آمد معنویت و آرامش هم حاکم شد و این روح بسیج است که همواره پناه مستضعفین قرار می گیرد.

بازدید ریاست اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از روحانی اعزامی روستای فتح آباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید ریاست اداره تبلیغات اسلامی از روحانی اعزامی روستای فتح آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: با هدف ارتباط بهتر و بیشتر با روحانیون و آشنایی با فعالیت های دینی وفرهنگی آنان در ایام ماه محرم، حجت‌الاسلام فاطمی رییس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از روحانیون اعزامی و مبلغین ماه مبارک رمضان بازدید کرد.

در این بازدید حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با اشاره به اهمیت تبلیغ دین در جامعه اسلامی و ابزارهای آن گفت: با توجه به این که تبلیغ با فکر، فرهنگ و روح و روان جامعه در ارتباط است، ابزار آن هم به طور عمده فرهنگی و فکری است اگرچه ابزار دیگری نیز وجود دارد، ابزار تبلیغ عبارت است از آگاهی های لازم که یک مبلّغ باید در ابتدای امر مقدس تبلیغ و در طول آن همواره متوجه آن ها باشد.

وی اظهار داشت: به روحانیون اعزامی در این ماه توصیه شده است مسائل و مشکلاتی چون طلاق، مواد مخدر، مصرف مواد الکلی، استفاده از ماهواره و دیگر معضلا ت اجتماعی را که دامن گیر جوانان شده مد نظر داشته باشند و در منابر خود این مسائل را به مردم کوشزد نمایند.

وی درادامه از حضور روحانی اعزامی وهمچنین از اعضای شورای اسلامی وهیات امناء مساجدروستایی که زمینه حضور روحانی را در روستاها فراهم کرده اند تقدیر و تشکر کرد.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح سعی شده است که مسائل و مشکلات میزبانان روحانیون و مساجد نیز پیگیری گردیده و با جمع آوری نظرات مردم منطقه پیرامون حضور روحانیون برنامه ریزی های لازم جهت بر طرف نمودن مسائل و مشکلات در سالهای آتی فراهم گردد.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی از برنامه های مسجد زرمهرمه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسه قرآن در شب پنجم ماه مبارک رمضان و سخنرانی حجت‌الاسلام فاطمی در روستای زرمهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات سطح جلسات قرآن کریم را در سطح روستای زرمهر خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: این روند باید در سال جاری مطلوب‌تر شود.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جلسه قرآن خطاب به روزه داران با بیان اینکه رمضان ماه خود سازی است،افزود: این ماه ضیافت الهی، بهترین زمان برای استجابت دعا و استغفار است پس با نیّت های راستین و دل های پاک، از خداوند آمرزش و مغفرت بخواهید.

وی ضمن تقدیر و تشکر از افراد شرکت کننده در کلاس‌های قرآن کریم، پیرامون توجه به ترجمه و مفاهیم قرآن اظهارداشت: تمامی تلاش‌ها پیرامون یاد گیری قرآن، در نهایت باید در راستای عمل به قرآن باشد.

این مبلغ دینی بیان داشت: ماه رمضان به‌عنوان بهار قرآن و ماه نزول آیات وحی فرصت مناسبی است تا علاوه بر بهره گیری از فیوضات تلاوت قرآن از معنا و مفهوم آیات نیز بهرمند شویم و آن را در زندگی خود به کار بریم.

وی افزود: این جلسات در سه محور قرائت، حفظ و ترجمه و تفسیر و تجوید قرآن باهدف نشر و ترویج فرهنگ روح بخش قرآنی در سطح روستا فعالیت دارند.

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع مردم همت اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور و سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در جمع مردم روستای همت اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی در جمع مردم روستای همت اباد در شب چهارم ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: به فرموده ی حضرت امام اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و از گلدسته های آن هر لحظه شعار مرگ بر آمریکا برآید باز هم ملت ما از شعار مرگ بر آمریکا دست برنخواهد داشت چون آمریکا شیطان بزرگ است و قرآن ما را دعوت به ظلم ستیزی کرده است.

حجت‌الاسلام فاطمی گفت: برجام معامله نقد در مقابل نسیه است و کوتاهی و عقب نشینی ما در مقابل جرثومه فساد آمریکا و کشور های نامسلمانی مانند عربستان که عروسک خیمه شب بازی استکبار هستند و حتی بیشتر از اسراییل با مادشمنی دارند به ضرر نظام و کشور است.

وی اظهار داشت: برجام تاکنون نافرجام بوده و هیچ تاثیر ملموسی در زندگی مردم نگذاشته است و بطوریکه تاکنون طرف های این قرارداد به‌ویژه آمریکا به مفاد برجام عمل نکرده اند که این نشانگر خیانت و حیله گری آمریکا نسبت به مردم است.

فاطمی پایه حل مشکلات اقتصادی را اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ تحمیل شده از سوی آمریکا و اروپا به کشور، باز هم به درون مراجعه کنیم. خودمان باید مشکلات کشور را حل کنیم. آمریکا و اروپا مشکلات ما را حل نخواهند کرد و تاریخ نشان داده که دیگران به فکر ما نیستند و نخواهند بود.

به همت اداره تبلیغات اسلامی مه ولات؛

برگزاری ۲۵ جلسه تفسیر سوره فتح در مه ولات

توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات، فعالیتهای قرآنی این شهرستان در ماه مبارک رمضان تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جلسه شورای فرهنگی عمومی در محل فرمانداری که با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد فعالیتهای قرآنی این اداره در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.
فاطمی گفت: در شهرستان مه ولات ۳۸ مبلّغ برنامه های تبلیغی را در ماه مبارک رمضان را برگزار می‌کنند.
وی گفت: تعداد ۲۵ جلسه تفسیر سوره فتح در سطح شهرستان مه ولات توسط مبلغان برگزار می‌شود و جلسه محوری تفسیر هر روزه ساعت ۱۹ در محل مسجد جامع با حضور امام جمعه برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه گفت: برگزاری همایش طلایه داران هدایت و فعالان قرآنی و توزیع کتاب تفسیر در بین مبلغان، غبار روبی مساجد قبل از ماه مبارک رمضان درسطح شهرستان انجام شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت: ۱۳۰ جلسه قرآن در مساجد و منازل برنامه جزء خوانی را اجرا می‌کنند که مراسم محوری جزء خوانی در محل شهید گمنام شهرستان هر شب بعد از افطار اجرا می‌شود.
دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی گفت: در ۵ مسجد در سطح شهر و در ۵ مسجد در روستاها تمامی شب های ماه مبارک رمضان سفره افطار کریمانه پهن است و در باقی مساجد در بعضی از شب ها این سنت حسنه در حال اجرا است.
وی در پایان گفت: این اداره جهت جلساتی که نیاز به قرآن و رحل دارند قرآن و رحل را با ۵۰% تخفیف یعنی با مبلغ هدیه ۵۵۰۰ تومان تهیه می‌کند.

محفل انس با قرآن در مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری محفل انس با قرآن در مسجد جامع روستای حسن اباد در شب چهارم ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: با هدف ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی، ایجاد انس و نزدیکی جوانان و نوجوانان با کلام الهی را محفل انس با قرآن با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی، سپاه انقلاب اسلامی و اداره اوقاف تربت حیدریه، با حضور قاریان برتر استانی و شهرستانی، مسئولین شهرستان و همچنین اهالی محترم روستا قبل از نماز مغرب و عشاء در روستای حسن اباد برگزار شد.

طاهری با بیان اینکه رمضان ماه برکت، رحمت و مغفرت، تقوا است، افزود: این سه اداره تلاش می‌کند تا با اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی در سطح شهرستان مردم از برکات این ماه بیشتر بهره مند شوند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی مه ولات بر جلب مشارکت مردمی و نیز جذب خیرین قرآنی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهارداشت: با شناسایی خیرین قرآنی و سوق دهی آنها در خصوص حمایت مادی و معنوی از کلام الله مجید و نیز موسسات قرآنی می توان گام های بلندی برای ترویج آموزه های دینی و قرآنی در جامعه برداشت.

فاطمی خاطرنشان کرد: برپایی محفل قرآنی باعث انس با قرآن و ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی می‌شود که در این زمینه باید رویکرد آموزش و آشنایی با علوم قرآنی در جامعه اسلامی رایج شود.

رئیس تبلیغات اسلامی مه ولات حضور قشر نوجوان و جوان را در این مراسم مایه امید و برکت برای این شهرستان ذکر کرد و در سخنانی به تشریح سبک زندگی قرآنی پرداخت و گفت: باید در قرائت وعمل به دستورات قرآن کریم از همدیگر سبقت بگیریم.

در پایان این محفل نماز جماعت برگزار و پس از آن از تمامی شرکت کنندگان با صرف افطاری پذیرایی به عمل آمد.

بازدید ریئس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از دفتر پاسخ گویی به مسائل شرعی جنت اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید ریاست اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از دفتر مشاوره و پاسخ گویی به مسائل شرعی روستای جنت اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت‌الاسلام خداشاهی روحانی طرح هجرت روستای جنت اباد به صورت ۲۴ ساعته در خدمت کابران و مخاطبان و آماده پاسخگویی به پرسش های مشاوره اعتقادی، احکام و فقه است. همچنین تماس از شماره تلفن ثابت به این مرکز دایر است.

پربسامدترین موضوعات را در بخش های مختلف اعتقادی، اخلاقی، فقهی و مشاوره معرفی کرد و گفت: موضوعاتی در حیطه اخلاق و عرفان، آداب و اعمال نماز و مسائل مربوطه، دعا و مناجات، فضائل اخلاقی مانند احترام به والدین، صله رحم و رذائل اخلاقی از جمله پربحث ترین موضوعات است.

وی افزود: همچنین مسائل اعتقادی دربحث امامت و البته بیشترین سوالات در زمینه مهدویت از قبیل ظهور، زندگانی امام زمان(عج)، انتظارات امام زمان(عج) و یا در حیطه خداشناسی؛ همچنین در حوزه معاد، ادیان و فرق و مذاهب، انسان شناسی، جهان شناسی است.

وی با اشاره به گستره و تنوع مخاطبان مرکز، گفت: بیشتر مخاطبان را نوجوانان تشکیل می‌دهند و در میان مخاطبان، هم اقشار تحصیل‌کرده، هم دانش‌آموزان و هم عموم مردم یافت می‌شوند.

حجت‌الاسلام فاطمی در پایان ضمن تشکر از روحانی پرتلاش این روستا افزود: امروزه دشمنان حجم عظیمی از تبلیغات سوء خود را بر تضعیف باورهای مسلمانان متمرکز کرده و در این راه تمام ابزارها و شگردهای نوین تبلیغاتی خود را به کار گرفته اند تا با رخنه در عقاید مسلمانان وایجاد شبهات فراوان اعتقادی، آنان را از مسیر تکامل و رشد منحرف سازند و اهداف خود را در جوامع مسلمانان پیاده کنند.

طرح قطعه ای از بهشت در شهرستان مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری محفل انس با قرآن در شب یازدهم از ماه مبارک رمضان در روستای جنت آباد با عنوان طرح قطعه ای از بهشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: محفل انس با قرآن در شب یازدهم از ماه مبارک رمضان در روستای جنت آباد با همکاری سپاه پاسداران، اداره اوقاف و اداره تبلیغات اسلامی با حضور قاریان استانی، اقایان رستگار، پاسداری و با سخنرانی حجت‌الاسلام فاطمی برگزار شد.

طاهری اظهار کرد: ماه رمضان، ماه نزول قرآن است که محافل مختلف از معجزه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در مساجد سطح شهرستان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: برگزاری محفل انس با قرآن موجب ترویج فرهنگ قرآنی و تحقق سبک زندگی قرآنی در جامعه می‌شود که حضور اقشار مختلف مردم بیانگر عشق دیرینه به کلام وحی است.

طاهری قرآن را عامل وحدت و انسجام در میان مسلمانان دانست و گفت: این کتاب آسمانی کشتی نجات بشر از ناپایداری ها و ناملایمات زندگی است و هر کس خود را به این کشتی نجات برساند سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود کرده است.

دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با روحانی اعزامی روستای ازغند

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی با روحانی اعزامی روستای ازغند و ارزیابی برنامه های روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات ضمن دیدار با روحانی اعزامی روستای ازغند، برنامه های روستا را مورد ارزیابی قرار داد و از روحانی اعزامی تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در این دیدار از حجت‌الاسلام طباطبایی روحانی اعزامی ماه مبارک رمضان در روستای ازغند سرکشی و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات وی گفت: برگزاری مراسم های قرآنی و ادعیه خوانی در ماه مبارک رمضان به‌ویژه مراسم شبهای قدر باید هر چه بهتر از سال های گذشته برگزار شود و زمینه حضور مردم و مخصوصا نسل جوان در این مجالس محیا باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی در این دیدار پرداختن روحانیون به مسائل معنوی جامعه را بسیار پر اهمیت خواند و گفت: روحانیون با نفوذ گسترده ای که در بین مردم دارند می توانند عامل موفقیت و سعادت جامعه را فراهم کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات، حضور روحانیون در مناسبتهای تبلغی در مناطق محروم را یک نوع وظیفه شناسی، کاری ارزشمند و مورد رضایت حق تعالی و از خودگذشتگی دانست.

حجت‌الاسلام طباطبایی در این دیدار بیان کرد: در روستاها زمینه کار فرهنگی زیادی وجود داردبه‌ویژه در ماه مبارک رمضان که مردم اوقات فراغت بیشتری را در مساجد سپری می‌کنند.

جلسه هم اندیشی ائمه جماعات شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از جلسه هم اندیشی ائمه جماعات شهرستان با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در محل دفتر امام جمعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه هم اندیشی ائمه جماعات شهرستان با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در روز سه شنبه ۸ خردادماه با موضوع برنامه ریزی جهت مناسبت های ارتحال امام و شهدای ۱۵ خرداد در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت‌الاسلام فاطمی در این نشست انتقال ارزش‌ها و تبیین ابعاد شخصیتی معمار بزرگ انقلاب حضرت امام(ره) را یک وظیفه همگانی برشمرد و اظهار کرد: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و شهدای ۱۵ خرداد باید در شأن و جایگاه ایشان باشد و توجه به مسائل کیفی برنامه‌ها بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: ایام‌الله ۱۴ خرداد سالگرد رحلت حضرت امام(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد بهترین زمان و فرصت مناسب برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امام(ره) و انتقال آرمان‌های آن امام راحل(س) به دنیا و آزادی‌خواهان جهان است. زنده نگه داشتن یاد امام(ره) اهمیت بالایی دارد و در تثبیت نظام مؤثر است، زیرا هر‌چه عظمت داریم از عظمتی است که امام(ره) به جامعه ارزانی کرده است و هدف ما شناساندن شخصیت امام(ره) به‌عنوان سکاندار انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: در حقیقت قیام ۱۵ خرداد بود که ماهیت رژیم ستمشاهی را بیش از پیش آشکار کرد و نقطه آغازی برای طوفان عظیم انقلاب اسلامی شد که طی ۱۵ سال مجاهدت و جانبازی مجاهدان به پیروزی رسیدند و شالوده رژیم وابسته به ابرقدرت را در هم کوبیدند.

حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات بر سر سفره افطار روستای چنار

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات بر سر سفره افطار روستای چنار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: سنت برگزاری مراسم افطار ساده مساجد یکی از جلوه های زیبای ماه مبارک رمضان است که برای گرامیداشت روزه داران در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

وی، با بیان اینکه یکی از سنت‌های خوب که باید در جامعه رسم شود، سنت افطاری ساده در مساجد است، افزود: سفره‌های افطاری در ماه مبارک رمضان از آغاز ماه مبارک تا پایان ماه مبارک به همت خیران وهمکاری جوانان میزبان روزه‌داران است.

طاهری افزود: نت بسیار زیبای افطاری همه روزه در این مسجد با مشارکت خیران برپاست و روزه داران با صفا، صمیمیت و همدلی بر سر سفره افطار می نشینند.

حجت‌الاسلام فاطمی با حضور در جمع مردم این روستا بر سر سفره افطار گفت: چه بهتر کسانی که می خواهند افطاری بدهند، با همین سنتی که رایج شده است، افطاری بدهند؛ که مردم را، رهگذران را و کسانی را که مایلند از افطاری استفاده کنند، در این سفره‌های رایگان و با بذل و بخشش و گشاده‌دستی، در کوچه‌ها، در خیابان ها، در حسینیه‌ها، افطاری دهند.

حجت‌الاسلام فاطمی در پایان اظهار داشت: این سنت حسنه می تواند به ترویج فرهنگ ساده زیستی بین روزه داران و مردم کمک شایانی کند.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از معتکفین

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی با حضور امام جمعه محترم حجت‌الاسلام میری جمع معتکفین روستای جنت آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌ الاسلام فاطمی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات و امام جمعه محترم حجت‌الاسلام میری با حضور در مسجد جامع روستای جنت اباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان از مراسم اعتکاف این مسجد بازدید نمود و درخصوص اعمال ماه رجب وبرنامه های اعتکاف سخنانی را بیان کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه افزود: اعتکاف عبادتی است که هر کس آن را بیازماید برای تجربه دوباره اش لحظه شماری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف بهترین فرصت سازندگی انسان است،گفت:سنین جوانی و نوجوانی بهترین زمان تعلیم و تربیت انسان است و حضور جوانان و نوجوانان در این مراسم معنوی شکوه دو چندانی به این مراسم معنوی می بخشد.

حجت‌الاسلام فاطمی سنت اعتکاف را از برکات الهی خواند و شوق و علاقه جوانان به اعتکاف را از مظاهرانقلاب اسلامی و آن رافرصتی ارزشمند برای تزکیه وعبادت دانست و اظهارداشت: خودسازى، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد ازآستان قدس ربوبى ازدیگربرکات‏ اعتکاف است.

وی در این بازدید ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای شبانه روزی دست اندکاران، فعالیتها و اقدامات انجام شده را قابل تقدیر دانست و خواهان تقویت برنامه های فرهنگی شد.

بهره مندی ۵۰ هزار نفر از سفره های افطاری در مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت: در ایام ماه مبارک رمضان جزء‌خوانی قرآن و سفره افطاری در ۲۵ مسجد شهرستان مه ولات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: در همه شبهای این ماه مبارک با مدد الهی و همیاری خیرین و هیات امنای مساجد ومبلغین افطاری در ۲۵مسجد شهرستان این سنت حسنه اجرا شد.
حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت: این سفره ها طبق روال سال های قبل و در جهت تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر گسترش سفره های افطاری مردمی و ساده برگزار شد و در آن از نیازمندان واقعی و آبرومند پذیرایی به عمل آمد.
وی افزود: هدف دیگر ترویج افطاری ساده، افزایش همدلی و صله رحم بود که بحمدالله مورد استقبال قرار گرفت.
فاطمی گفت: در ۲۵ مسجد هر شب بصورت میانگین ۱۰۰ نفر مورد پذیرایی افطاری قرار گرفتند و در جمع هر شبی از حدود ۲۵۰۰ نفر از مردم و نمازگزارن بصورت ساده پذیرایی افطاری صورت پذیرفت.
وی گفت: زکات فطره در این شهرستان ۵۰۰۰ هزار تومان و کفاره یک روز ۱۴۰۰ تومان اعلام شده است.

دیدار شهردار فیض اباد با رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار شهردار شهر فیض اباد با رئیس اداره تبلیغات اسلامی به منظور تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، جعفری شهردار فیض آباد با حضور در اداره تبلیغات اسلامی مه ولات و دیدار با حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از حمایت های بی دریغ این اداره در جهت اجرای برنامه ها به‌ویژه مناسبت های مذهبی تشکر و قدردانی کرد.

در این دیدار حجت‌ الاسلام فاطمی گفت: خدمت به مردم بزرگترین وسیله تقرب به خداست و قدردان این فرصت باشید.

فاطمی افزود: خدا را شاکریم که شهرداری و اعضای شورای اسلامی با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همکاری لازم را در برگزاری برنامه های دینی و مذهبی دارند و با تعامل مستمر این اداره با شهرداری و شورای شهر و سایر نهادها همسو می تواند دستاوردهای مطلوبی در زمینه نهادینه ساختن این برنامه ها در راستای خدمت به مردم شریف فیض اباد داشته باشد.
گفتنی است این دیدار در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات انجام شد.

تشریح فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در سال ۹۶

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: بیش از ۴۰ عنوان طرح و برنامه فرهنگی، قرآنی و تبلیغی در طی یکسال گذشته از تیر ۹۶ تا امروز در این اداره انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی فاطمی با بیان اینکه اول تیرماه، روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ است، به جایگاه تبلیغ در کلام مقام معظم رهبری اشاره کرد و با اعلام این خبر گفت: مقام معظم رهبری درباره اهمیت تبلیغ می فرمایند «تبلیغ در اسلام یعنی رساندن حقایق اسلام به دنیا و شناساندن انقلاب اسلامی به مردم و مسأله تبلیغات از مسائل بسیار مهم اینکشور و انقلاب و موضوع آن اشرف موضوعات است».

حجت‌الاسلام فاطمی به اهم فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در طول یک سال گذشته از تیرماه ۹۶ تا امروز اشاره و تصریح کرد: برگزاری بیش از ۴۰۰ جلسه گفتمان دینی در مدارس توسط روحانیون سطح شهرستان با همکاری آموزش و پرورش، راه اندازی ۱۵هسته فرهنگی جوان که در هر هسته ۲۵ جوان تحت نظر یک روحانی حضور داشتند وهر کدام یک طرح فرهنگی پیشنهاد و تصویب اجرایی نمودند، راه اندازی پایگاه های متعدد تفسیر نهج البلاغه در مساجد توسط روحانیون، راه اندازی نمایشگاه های با تابلو های عفاف و حجاب درمساجد و مدارس و برنامه ریزی، همکاری و نظارت بر اجرای جلسات وبرنامه های مناسبتهای مذهبی بخشی از فعالیت های فرهنگی این اداره است.

این مقام مسئول ادامه داد: همکاری در برگزاری اعتکاف در ۱۵ مسجد توسط ائمه جماعت و هیات امنا و اعزام مبلغ و توزیع محصولات فرهنگی در این مراسم، برگزاری ۵۰ جلسه آموزش خانواده با همکاری روحانیون درسطح مساجد، اجرای ۳ دوره آموزشی شیعه شناسی در روستاهای میاندهی، گلستان و شهرک المهدی، تشکیل ۱۰ جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی جهت برنامهریزی لازم وپیگیری مصوبات، همکاری در برگزاری ۵ گردهمایی واجتماع هیاتهای مذهبی درطول سال باهمکاری شورای هیاتهای مذهبی شهرستان و برگزاری دوره آموزشی، توجیهی جریان شناسی فرقه های منحرفه جهت مداحان و هیاتهای مذهبی از دیگر برنامه های فرهنگی انجام شده توسط اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در طول یکسال گذشته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات به اهم فعالیت های قرآنی این اداره اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقات قرآنی تفسیر فرقان و اهدای جازه به تعداد ۳۰ نفر، اهدای ۱۹۰ قران و رحل با پنجاه درصدتخفیف با حمایت اداره تبلیغات اسلامی، برگزاری کلاس های حفظ و اهدای گواهی نامه درخانه های قرآن وابسته به اداره تبلیغات اسلامی، اموزش ۲۵ جلسه و روخوانی وروانخوانی قرآن کریم، اعزام استعدادهای قرآنی در دو رشته قرائت و تجوید، اموزش تصحیح قرائت نماز، تجوید، روخوانی و روان خوانی قرآن کریم به همت روحانیون، مشارکت در برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان درپارک باغ گل و تقدیر از قاریان این مراسم، برگزاری تفسیر سوره مبارکه حدید و اهدای گواهینامه تفسیر به متقاضیان ادارات، برگزاری کارگاه آموزشی اذان با حضور اساتید برتر استان، برگزاری ۲۰محفل انس با قرآن در دهه فجر و محافل متعدد در مناسبت های طول سال با مشارکت ادارات و نهادها، اهدای جایزه و لوح سپاس به فعالان قرآنی و شناسایی جلسات خانگی و تشکیل پرونده جهت ۱۴۰جلسه قرآن از اهم فعالیت های قرآنی انجام شده است.

وی یادآور شد: در طول سال روحانیون مساجد روستاهای آلی، خوشدره معارفه شده اند و اکثر روستاهای این شهرستان دارای روحانی هستند و ما درصددیم باقیمانده روستاهای فاقد روحانی را هم از این امر مهم بهره مند سازیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری گردهمایی ماهانه ائمه جماعت به تعداد ۱۰جلسه و گردهمایی طلایه داران هدایت قبل از ماه محرم و رمضان، برگزاری دوره آموزشی ویژه روحانیون(جریانشانسی یمانی)، اعزام مبلغ در دهه کرامت به مدارس، اعزام ۱۲ مبلغ بهمراه کاروانهای پیاده به مشهد و تشکیل جلسات هماهنگی کاروانهای پیاده، اعزام ۴۰ مبلغ و مبلغه در ماه مبارک۹۷، اعزام تعداد ۵۰ مبلغ در دهه محرم به مساجد و هیاتها و اعزام ۱۰ روحانی در ایام البیض ماه رجب جهت اجرای برنامه جهت معتکفین بخش دیگری ازفعالیت های یکساله اداره تبلیغات اسلامی مه ولات است.این مقام مسئول به دیگر برنامه های انجام شده در این اداره اشاره کرد و افزود: تهیه و تنظیم ۴۰ سند مالی مربوط بهاجرای طرحهای فرهنگی و قرآنی، راه اندازی ۱۵ پایگاه اوقات فراغت، راه اندازی سلسله جلسات تفسیر قران با موضوع های مختلف، حمایت از فعالیتهای شورای هیات های مذهبی و کانون مداحان، همکاری در اعزام تعداد ۸ امام جماعت به ادارات، و همکاری دراعزام تعداد ۲۵ امام جماعت به مدارس شهرستان، بازدید و ارزیابی از ۲۲ نماز جماعت سطح شهرستان که تعداد ۱۸نماز توسط روحانیون مستقر و هجرت اقامه میشود و اجرای ده ها برنامه و مسابقه و فعالیت فرهنگی دیگر به مناسبت های مختلف در سطح شهرستان از اقدامات دیگر اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در طول یک سال گذشته است.

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از هسته فرهنگی روستای چنار

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی از هسته فرهنگی روستای چنار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: با توجه به شروع ایام تعطیلات برنامه های تابستانی هسته فرهنگی روستای چنار از خرداد ماه ثبت نام و شروع به فعالیت کرده و این کلاس ها با حضور روحانیون و مربیان برگزار می‌شود که در این زمینه تجربه دارند و اگر دانش آموزانی تمایل به شرکت در این کلاس ها دارند می توانند برای ثبت نام به این پایگاه مراجعه کنند.

طاهری اظهار کرد: جلسات گفتمان‌های دینی در هسته‌های فرهنگی جوان به منظور پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی اعضای این هسته‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تشکیل هسته های فرهنگی جوان روستایی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی با هدف بسترسازی رفع مشکلات روستاها انجام شد تا دستگاههای اجرایی از طریق این هسته ها بتوانند خدمات خود را به روستاها در بخشهای مختلف ارائه دهند.

حجت‌الاسلام فاطمی در جلسات آغازین این هسته با ابراز خرسندی از استمرار این جلسات، انها را به تزکیه نفس دعوت کرد و خاطرنشان کردند: پیامبر (ص) فرمودند:” خوشبخت کسی است که آخرت را بر دنیا ترجیح دهد.”و نیز فرمودند:” خوشبخت کسی است که همنشین مردان بلند همت باشد.”علی (ع) نیز فرمودند:” خوشبخت کسی است که از انسانی که به او ضرر می رساند دوری کند” و ” خوشبخت کسی است که نفس خود را محاسبه می‌کند”.

جلسه ستاد ساماندهی در محل اداراه تبلیغات اسلامی مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسه ستاد ساماندهی در روز پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه در محل اداراه تبلیغات اسلامی با حضور مسولین ادارات شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه ستاد ساماندهی در روز پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه در محل اداراه تبلیغات اسلامی با حضور ادارات شهرستان به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم پیش رو خبر داد.

طاهری افزود: در این جلسه سیاست­ها و راهبردهای ستاد در ۷ تیر شهادت شهید بهشتی و یاران، ۲۱ تیر ماه روز عفاف و حجاب، بررسی سیاست­ها و راهبردهای ستاد به مناسبت شهادت امام صادق علیه السلام، بررسی سیاست­ها و راهبردهای ستاد در میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها روز دختر و آغاز دهه کرامت بررسی و مورد بحث و گفت گو قرار گرفت.

حجت‌الاسلام فاطمی در این جلسه به حضور همه جانبه دستگاه های مربوطه تاکید کرد و افزود: ما همه موظفیم این مراسم را بطور احسن برگزار نماییم.

ضرورت تربیت مبلغان رسانه‌ای در حوزه فضای مجازی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه‌ولات گفت: باید مبلغان رسانه‌ای در حوزه مجازی تربیت کرد که از تخصص‌های لازم برخوردار باشند و بتوانند با کاربران ارتباط برقرار کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: ضرورت تربیت مبلغان رسانه‌ای در حوزه فضای مجازی، شناخت همه جانبه مخاطب رمز موفقیت مبلغین است.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات، همزمان با اول تیرماه ۱۳۶۰ سازمان تبلیغات اسلامی به‌فرمان امام خمینی(ره) تأسیس شد و این روز هم‌اکنون در تقویم رسمی کشور به‌نام روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نامگذاری شده است.

وی افزود: امام خمینی(ره) در این زمینه می‌فرمایند: «مسئله تبلیغات یک امر مهمی است که می‌شود گفت که در دنیا در راس همه امور قرار گرفته است و می‌توان گفت که دنیا بر دوش تبلیغات است.. . باید با تبلیغات صحیح اسلام را آن‌گونه که هست به دنیا معرفی نمایید.»

حجت‌الاسلام فاطمی در رابطه با ویژگی های یک مبلغ گفت: مبلغ باید خود را به‌فضایل و مکارم اخلاق آراسته کند، عمل او با گفتارش برابری کند، اقوال و سخنانش بر اعمالش پیشی نگیرد و ظاهر الصلاح‌تر از آنچه می‌گوید، جلوه نکند.تمایز تبلیغ دین با دیگر تبلیغات مرسوم در این است که تبلیغ دنیا و مادیات، تنها به‌علم و تکنیک وابسته است، اما تبلیغ دین علاوه بر اینکه مستلزم بهره‌گیری از دانش‌ها و هنرهای مختلفی بوده، به‌رفتار و کردار مبلغ و شناخت او از مخاطب هم وابسته است.

وی افزود: تلاش تبلیغی باید به‌وسیله‌ کسانی که مورد اعتماد مردم هستند انجام گیرد، برای جلب اعتماد مردم باید اعمال و رفتار دعوت کننده مطابق گفتار و پیامش باشد، چنان که تمامی پیامبران و ائمه اطهار (ع)، چنین بودند و به هر آنچه می‌گفتند خود عامل بودند.

وی گفت: شناخت و ارزیابی فرهنگ، آداب و رسوم، آرمان‌ها، آرزوها، کمبودها، مشکلات و نیز گروه سنی، میزان تحصیلات، شغل اقشار مختلف مردم در جامعه یکی از رموز موفقیت مبلغین و روحانیون در اتخاذ شیوه‌ تبلیغات مناسب و مطلوب، و تنفیذ و ترویج محتوای پیامشان در بین مردم است.

حجت‌الاسلام فاطمی در رابطه با برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی به‌منظور تبلیغ دین در جامعه گفت: ماموریت‌های مختلفی برای سازمان تبلیغات اسلامی طراحی شده که بسیار مفصل بوده، به‌عنوان نمونه، سیاستگزاری، هدایت و سازماندهی تبلیغات دینی یکی از ماموریت‌های این سازمان است. گسترش حقایق اسلام و معارف قرآن و اهل بیت (ع)، مقابله با تحجر، خرافه‌گرایی و اندیشه های انحرافی، تقویت مبانی و ارزش های انقلاب اسلامی، تاکید بر حفظ و ارتقای جایگاه مساجد، اماکن مذهبی و تشکل‌های دینی از رسالت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی هسته‌های فرهنگی جوان و استفاده از خلاقیت، تفکر و انرژی جوانان در حوزه‌های مختلف، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دینی با جوانان و نوجوانان، برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده، برگزاری جلسات تفسیر قران و نهج‌البلاغه و برگزاری مسابقات مختلف در حوزه‌های دین، روش‌های مختلفی است که ماموریت‌های کلان سازمان تبلیغات اسلامی در این قالب‌ها انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی ضمن تشریح بایدها و نبایدهای تبلیغ دین در فضای مجازی گفت: با تغییر زمان روش‌های تبلیغ هم تغییر کرده است، زمانی تبلیغ دین منحصر و محدود در منبر بود، اما در حال حاضر که ارتباط در فضای مجازی تسهیل شده و مخاطبین زیادی به‌ویژه جوانان جذب این فضا شده‌اند، ما نیز باید مطالب نوین و تولیدات جدید خود را در فضای مجازی به‌مخاطبان خود برسانیم.

وی افزود: فضای مجازی برای تبلیغ دین الزامات و شرایط خاص خود را دارد که برای نتیجه گرفتن باید رعایت شوند، به‌عنوان نمونه باید مبلغان رسانه‌ای در حوزه مجازی تربیت کرد که از تخصص‌های لازم برخوردار باشند و بتوانند با کاربران ارتباط برقرار کنند.تولید محتواهای جذاب و کاربردی که همراه با هنرمندی و تصاویر مناسب و همچنین به‌روز هستند، می‌تواند از روش‌های تبلیغ دین در فضای مجازی باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی اقدامات روحانیون مه ولات در راستای ترویج ارزش‌های دینی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر در مه ولات ۱۷ روحانی مستقر هستند که درراستای توسعه فرهنگ اسلامی و پررنگ کردن ارزش‌ها در سطح شهرها و روستاها فعالیت دارند.

وی افزود: اقامه نماز جماعت، برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه، رسیدگی به‌مشکلات مردم، برگزاری جلسات آموزش خانواده وحتی کمک به‌فعالیت‌های عمرانی به‌ویژه در مورد اماکن مذهبی مانند مسجد و حسینیه برخی از فعالیت‌های روحانیون در طول سال است.

وی در رابطه با مشکلات و دغدغه‌های تبلیغ در مه‌ولات گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی در حوزه تبلیغ کمبود نیروی انسانی است، به‌طوری که هم‌اکنون تعدادی از روستاها با جمعیت بالای ۵۰۰ خانوار خالی از مبلغ هستند.

وی افزود: تامین امکانات مورد نیاز مبلغ و در اختیار قرار دادن بودجه‌های فرهنگی مناسب یکی دیگر از دغدغه‌های روحانیون در سطح شهرستان است که در راستای تامین بودجه مورد نیاز تبلیغ، راه‌اندازی شورای فرهنگی در هر مسجد یکی از پیشنهادات است.

وی گفت: شورای فرهنگی زیر نظر روحانی با مدیریت فعالان فرهنگی در پایگاه بسیج، هیات امنای مسجد، کانون‌های فرهنگی، هنری و خیرین اداره شود و جلساتی منسجم و ماهانه براساس نیاز و درراستای رفع مشکلات تشکیل دهند و بودجه‌هایی که به‌صورت جداگانه در اختیار این نهادها است، تحت یک مدیریت منسجم به‌صورت هماهنگ و هدفمند هزینه شود و به این ترتیب از ناهماهنگی و موازی‌کاری نیز جلوگیری می‌شود.

وی برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی مه‌ولات در روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی را برگزاری اردوی خانوادگی برای مبلغین مه‌ولات و بررسی راهکارهای تبلیغ در فضای مجازی یکی از برنامه‌های این روز عنوان کرد و افزود: بیان گزارش مختصری در تریبون نماز جمعه و نمازهای جماعت از عمکرد اداره تبلیغات اسلامی، دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان و تبیین راهبردهای این اداره و برگزاری نشست شورای هیات‌های مذهبی و کانون مداحان از دیگر برنامه‌ها است.

بازدیدجمعی ازمسولین از مسجد روستای گلستان مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهمراه جمعی ازمسولین از مسجد روستای گلستان مه ولات بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات بهمراه جمعی ازمسولین از مسجد روستای گلستان مه ولات بازدید بعمل آورد.
وی گفت:مسجد، مرکزی است که امروز قدرش مجهول و فردای قیامت برای آنان که حقش را ادا نکردند، بزرگ‏ترین اندوه و حسرت و واسطه شرمساری و خجالت در پیشگاه حضرت دوست است.
فاطمی گفت: اسلام مسجد را به وجود آورد تا به نیازهای عبادی، آموزشی، سیاسی و نظامی جامعه ی اسلامی جواب دهد. بنابراین مسجد در جامعه ی اسلامی به‌عنوان وسیله ای مطرح شد که امت را جدای از اینکه از بُعد معنوی پرورش و تزکیه دهد، محلی باشد برای احیای فرهنگی و مذهبی و جامعه را از تهدیدهای داخلی و خارجی در امان نگه دارد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت:مسجدها نخستین جایگاه دانش در اوایل عصر اسلامی شدند. در آنجا مسلمانان اصول دین و مقدمات اسلام را می آموختند. پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله نخستین مسجد خود را در مدینه بنا نهاد تا جایی برای نماز، کانونی برای حکومت و همچنین جایگاهی برای آموختن اصول و ریشه های دین اسلام باشد.

همزمان با دهه کرامت

مراسم غبار روبی امزار شهدای شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از غبار روبی مزار شهدای شهرستان مه ولات با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی وهمزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری رابط خبر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با اعلام این خبر گفت: مراسم غبارروبی و گلباران مزار شهدا همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) با حضور با شکوه خانواده شهدا و ایثارگران و با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزارشد.

حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات در حاشیه این مراسم اظهار داشت: امروز وظیفه همه ما زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است و باید همواره فرهنگ ایثار و شهادت آ در بین جوانان ترویج دهیم.

وی افزود: شهدا همواره به عمل به فرامین ولی‌فقیه تأکید داشتند و ما نیز امروز باید با حفظ وحدت و اجرای فرامین رهبر انقلاب مسیر انقلاب را باقدرت ادامه دهیم و مشکلات مردم را حل کنیم.

حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) افزود: شهر قم قبل از ورود حضرت معصومه (س) از آبادانی ظاهری بی بهره بود اما اهالی شیعی مذهب آن از لحاظ ایمان و اعتقاد مذهبی و زمینه پذیرش اهل بیت پیامبر (ص) و یاران با وفای آنان بهترین فضا و آمادگی را داشت حتی گاهی اوقات ائمه اطهار با فرستادن تحفه ها و هدایا اهل قم را مفتخر می ساختند.

وی تصریح کرد: روز ملی دختران فرصتی جدید برای بررسی جایگاه و امکانات دختران جامعه است، دخترانی که مادران فردا هستند و تربیت صحیح آنها تضمین موفقیت جامعه آینده است.

ایرادخطبه های نماز جمعه مه ولات توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی

خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان مه ولات توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایراد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت:خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان مه ولات توسط حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایراد شد.
فاطمی در نماز جمعه گفت:از دیدگاه اسلام حجاب به مفهوم محدود کردن فعالیت های اجتماعی زن نیست، بلکه زن می تواند با رعایت پوشش و حفظ حدود آن در جامعه حضوری فعال داشته باشد.
وی گفت:افرادی که از طرفی آگاهی و شناخت درستی از اسلام ندارند و از طرف دیگر، در معرض بمباران تبلیغات سوء دشمنان قرار دارند، چه‏ بسا حجاب را قید و بندی برای خود احساس کرده و مراعات آن ‏را با آزادی مادی و جسمی خود سازگار نبینند و به‏ دنبال دست‏ یافتن به راحتی و آسان ‏بودن زندگی، خیلی زود به افکار و عقاید دشمن که در این زمینه القاء می‏ شود، گرایش پیدا کنند و در دامی که برای آنان نهاده شده گرفتار آیند.
فاطمی گفت: سست شدن بنیان خانواده و خیانت های زن و شوهر به یک دیگر از کم رنگ شدن عفاف و حجاب در بین زنان و مردان آغاز می‌شود.

نشست دفترشورای نگهبان مه ولات برگزارشد

نشست دفترشورای نگهبان مه ولات باحضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در جمع اعضای دفتر شورای نگهبان این شهرستان به تفسیر نکاتی از قرآن اشاره نمود و گفت:گروهى از دانشمندان اسلامى، عقیده دارند که بهشت و دوزخ هم اکنون وجود دارند و یکى از دلایل آنان همین آیات‌ «أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِینَ» یا «أُعِدَّتْ لِلْکافِرِینَ» است.
وی گفت: بهشت و دوزخ در باطن و درون این جهانند. ما این آسمان و زمین و کرات مختلف را با چشم خود مى بینیم اما عوالمى که در درون این جهان قرار دارند نمى بینیم و اگر دید و درک دیگرى داشتیم هم اکنون مى توانستیم آنها را ببینیم.
فاطمی با شاره به آیه ۱۳۳ آل عمران گفت:تقواپیشگان کسانى اند که در آسایش و تنگى از اموال خود در راه خدا انفاق مى کنند و خشم خود را فرو مى خورند و از لغزش مردم در مى گذرند. اینان نیکوکارند و خدا نیکوکاران را دوست مى دارد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:متقین کسانى هستند که اگر کار زشتى انجام دهند یا در اثر گناهى به خود ستم کنند خدا را به یاد مى آورند و براى گناهانشان آمرزش مى طلبند و بر گناهانى که مرتکب شده اند اصرار نورزند و مى دانند که اصرار بر گناه باعث سبک شمردن فرمان خداست.

همایش عفاف و حجاب در شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری همایش عفاف و حجاب به مناسبت قیام مسجد گوهرشاد در محل هیئت علی اکبری (ع) شهر فیض اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: حجاب مظهر پاکی و زیبایی و سرچشمه کمال است که باعث تحکیم بنیان خانواده و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می‌شود، در همین راستا همایش عفاف و حجاب به مناسبت قیام مسجد گوهرشاد در محل هیئت علی اکبری(ع) شهر فیض اباد با همکاری ادارات تبلیغات اسلامی، فرمانداری، سپاه انقلاب اسلامی و هیئت امنای هیئت علی اکبری(ع) برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی با حضور در این همایش گفت: برای ریشه کن کردن بدحجابی و درونی سازی فرهنگ حجاب در جامعه، باید حجاب و عفاف به صورت غیر مستقیم در جامعه فرهنگ سازی شود.

حجت‌الاسلام فاطمی ادامه داد: یادآوری سرکوب قیام مردم متدین مشهد علیه قانون کشف حجاب رضاخانی و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای واقعه مسجد گوهرشاد از جمله اهداف برگزاری مراسم روز ملی حجاب و عفاف است.

وی افزود: هدف از برگزاری این مراسم، بیان اهمیت مقوله حجاب و عفاف در جامعه است زیرا در قرآن کریم وسیره معصومین(ع) در زمینه رعایت حجاب به‌عنوان یک پدیده اجتماعی تأکید شده است.

حجت‌الاسلام فاطمی با بیان اینکه بیان مسأله عفاف و حجاب توسط مبلغین در سطح مساجد و هیئت مذهبی یکی دیگر از برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت هفته عفاف و حجاب است، اظهار داشت: در واقع مبلغین سازمان از این طریق مبانی اسلامی و سبک زندگی عفیفانه را برای مردم تبیین و تبلیغ می‌کنند.

جلسه ستاد عفاف و حجاب در شهرستان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری جلسه ستاد عفاف و حجاب در محل اداره فرمانداری این شهرستان در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: جلسه ستاد عفاف و حجاب این شهرستان با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و تعدادی از مسئولین و کارشناسان بانوان ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات در این جلسه، مهمترین عامل در توسعه و ترویج حجاب و عفاف در جامعه را فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن به‌عنوان ی باور و اعتقاد در بین عموم مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان دانست.

حجت‌الاسلام فاطمی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه جزء برنامه ها و اصل ترین رویکرد دستگاه های مرتبط فرهنگی و دیگر دستگاه ها است، خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری با موضوع فرهنگ عفاف و حجاب در بین اقشار مختلف مردم باید جزء برنامه های اصلی نهاد ها و دستگاههای دولتی باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی عنوان کرد: آسیب‌شناسی و شناخت ریشه‌ای عوامل و موانع توسعه فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه، الگوسازی ومعرفی الگو‌های رفتاری در زمینه عفاف وحجاب، تدوین وترویج منشور عفاف وحجاب و تشویق و ایجاد انگیزش جهت توسعه وتعمیق فرهنگ عفاف وحجاب از اهداف تشکیل این کمیته است.

حضور مسئولین اداره کل در محل اداره تبلیغات اسلامی مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از حضور مسئولین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در روز سه شنبه ۱۹ تیر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: مسئولین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با حضور در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در روز سه شنبه ۱۹ تیر ضمن تقدیر و تشکر از همکاران این شهرستان، فعالیت های این اداره را مورد ارزیابی قرار دادند.

طاهری گفت: در این دیدار کارشناسان قرآنی، اداری مالی، فرهنگی و حراست اداره کل بطور جداگانه با کارشناسان شهرستانی مربوطه دیدار و گفت و گویی داشتند و برنامه های سال ۹۶ را مورد ارزیابی و بازخورد قرار دادند و در پایان از کارشناسان تقدیر و تشکر کردند.

طاهری افزود: در این حضور کارشناسان استانی از نزدیک از فعالیت های این شهرستان دیدن کردند و به خوبی از نقاط قوت و ضعف برنامه ها و کمبود امکانات اگاه شدند.

طاهری گفت: در ادامه در جلسه گروهی که با حضور کارشناسان استانی و شهرستانی برگزار شد حجت‌الاسلام فاطمی به تبیین کلی برنامه های این اداره در سالهای گذشته پرداخت.


6 + = نُه