خانه > اخبار, عباسعلی فاطمی, مه ولات > بازید از خانه های قرآنی و شرکت در جلسات مه ولات

بازید از خانه های قرآنی و شرکت در جلسات مه ولات

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از خانه های قران  همت ابادحسن آباد و دوغ آباد–معارفه روحانی..

معارفه روحانی هجرت روستای میاندهی باحضور امام جمعه و اعضای شورای هیاتهای مذهبی:
فاطمی-مه ولات IMG_2194 IMG_2205 IMG_2210
روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید و ارزیابی رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان از خانه قرآن روستای همت اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با حضور در محل فعالیت های خانه قرآن حضرت ابوالفضل(ع) همت اباد از برنامه های این مکان قرآنی بازدید نمود.

حجت‌الاسلام فاطمی دراین جلسه ضمن تشکر و تقدیر از مربی خانه قرآن حضرت ابوالفضل(ع) دراجرای برنامه های قرآنی دردوره های متعدد تشکر و تقدیر کرد وافزود: هرجا نورقرآن درخشیدن بگیرد قلوب افراد نورانی می‌شود و فضائل رشد ورذایل ریشه کن می‌گردد.

حجت‌الاسلام فاطمی ضمن تبین اهداف و بررسی اقدامات انجام شده، فعالیتهای حفظ این خانه قرآن را مثبت ارزیابی کرد و ارائه راهکارهای بهتر در جهت ترویج فرهنگ قرانی و برگزاری کلاسهای روخوانی، روانخوانی و تجوید و.. خواستار شد.

در پایان این دیدار خانم صادقیان مربی این کلاس ها ضمن تشکر و قدردانی از حمایت اداره تبلیغات اسلامی آمادگی خود را برای هرچه بهتر برگزار نمودن برنامه های قرآنی اعلام نمود.

همت باد

همت باد

۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۰۳۶۲۱ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۰۳۸۵۰ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۰۳۶۴۳

http://ido.ir/news/964536/

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از روند تغییرات مسجد جامع همت اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از روند تغییرات مسجد جامع همت اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت:حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی از روند احداث مسجد روستای همت اباد بازدید کرد و از نزدیک در جریان مراحل ساخت این مکان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام فاطمی با توجه به اینکه منویات مقام معظم رهبری درباره کارکرد واهمیت مسجد اظهارکرد: اجتماع در مساجد را همچنان باید نگاه داشت، جوانها مسجد را کلاس درس و صحنه رزم بدانند، به مساجد رو کنند، مساجد خانه خداست و خانه بندگان خداست، مساجد کلاس دین و درس سیاست و درس رزمندگی با دشمنان دین است.

در این دیدار که با استقبال گرم مردم روستای همت اباد همراه بود، حجت‌الاسلام فاطمی تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات با تمام توان خود از اجرای برنامه‌های دینی در مساجد حمایت می‌نماید و از مردم خواست بین فرزندان خود و مساجد ارتباط برقرار نمایند زیرا بهترین مکان برای تربیت انسان‌ها مسجد است.http://ido.ir/news/964553

جشن های ولادت امام رضا (ع) در مه ولات برگزار شد

همزمان با زادروز پرخیر و برکت حضرت امام رضا (ع)، آیین‌های جشن و سرور در شهرستان مه ولات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: همزمان با ایام دهه کرامت و فرا رسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه(س)، جشن های با شکوهی درمساجدشهرستان مه ولات، برگزار شد.
وی گفت:چراغانی و تزئین مساجد، تکایا، بقاع متبرکه و معابر و اماکن عمومی و دولتی با پرچم‌ها و نوشته‌های رنگین و اجرای سخنرانی و مولودی خوانی و توزیع شیرینی و شربت از برنامه‌های این عید در محل های ذکر شده بود.
حجت‌الاسلام فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در مسجد امام رضا علیه السلام در فیض آبادگفت: حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا (ص) است که در یازدهم ذیقعده الحرام سال ۱۴۸ هجری در مدینه منوره متولد شدند و در آخر ماه صفر سال ۲۰۳ هجری قمری در سن ۵۵ سالگی و در پی توطئه مأمون خلیفه ملعون عباسی در خراسان به شهادت رسیدند.
وی گفت:مواظب فرزندان و پاره‌های تنتان باشید تا در معرض شبهات، فتنه‌ها و آلودگی‌های اخلاقی و عقیدتی قرار نگیرند.
فاطمی گفت:سیره زندگی امام راهگشای مشکلات جامعه کنونی است.http://ido.ir/news/964042

امروز جنگ اصلی جنگ اراده هاست

نشست اعضای دفترشورای نگهبان در مه ولات باسخنان رئیس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت:نشست اعضای دفترشورای نگهبان در مه ولات باسخنان وتفسیر آیات و مباحث روز توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

وی به تفسیر آیه ۲۰۰ سوره آل عمران پرداخت و گفت:در این آیه یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ خداوند میفرمایدای کسانی که ایمان آورده‌اید در برابر مشکلات و هوس ها استقامت کنید. ودر برابر دشمان نیز پایدار باشید ودیگران را به صبر دعوت کنیدواز مرزها مراقبت کنید واز خداوند پروا داشته باشید، شاید رستگار شوید.
فاطمی گفت: صبر و استقامت در برابر مشکلات و هوسها و حوادث، در حقیقت ریشه اصلى هر گونه پیروزى مادى و معنوى را تشکیل مى‏دهد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت:اگر روح استقامت و پایمردى در مسلمانان زنده شود، اگر در برابر افزایش تلاش و کوشش دشمنان، مسلمانان تلاش و کوشش بیشترى از خود نشان دهند و پیوسته از مرزهاى جغرافیایى و عقیده‏اى خود مراقبت نمایند و علاوه بر همه اینها با تقواى فردى و اجتماعى، گناه و فساد را از جامعه خود دور کنند پیروزى آنها تضمین خواهد شد.
این کارشناس دینی گفت: طبق این آیه تا در مشکلات فردى صابر نباشید، نمى‌توانید در برابر دشمنان دین مقاومت کنید.
وی گفت:با توجه به کلمه رَابِطُوا معلوم ست که اسلام،دین ارتباط است؛ ارتباط با خدا، پیامبران، ائمه و مردم.
فاطمی در پایان گفت:امروز جنگ اصلی جنگ اراده هاست. دشمن با ایجاد نا امیدی تلاش دارد مردم را از صحنه خارج کند.با صبر و استقامت میتوان جلو زیاده خواهی دشمن را گرفت.

انتخابات کانون مداحان شهرستان مه ولات برگزار می‌شود

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری انتخابات کانون مداحان این شهرستان در روز ۹ آذر ۹۷ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: انتخابات کانون مداحان این شهرستان در روز ۹ آذر ۹۷ برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این زمینه افزود: هدف از برگزاری انتخابات کانون مداحان را ساماندهی و شناسایی مداحان، تشکیل بانک اطلاعاتی و بهره گیری از توان فرهنگی مداحان بیان کرد.
وی گفت:تا بحال تعداد ۷۰ مداح در سامانه طوبی http://tooba.tdm-ido.ir/ ثبت نام نموده اند.و از سایر مداحان و ذاکران و شاعران آئینی درخواست میکنیم در این سامانه ثبت نام نمایند.
وی با بیان اینکه داوطلبان عضو این کانون می توانند با ارائه مدارک مربوطه جهت شرکت در این انتخابات ثبت نام کنند، ادامه داد: کانون مداحان و شعرای آئینی تشکلی است از منتخبان مداحان و شعرای مناطق مختلف که براساس فرآیند خاص تعیین می‌شود

فاطمی گفت:کانون مداحان رسالت بزرگی در برگزاری مراسم در مناسبت‌های مختلف دارد.
وی گفت:دشمن با استفاده از ضعف اطلاعات علمی و بیان مسائل غیرمستند و تفرقه‌انگیز برخی مداحان و گویندگان در بین صفوف مسلمانان شکاف، کینه و دشمنی ایجاد کرده و مقام معظم رهبری نیز بارها در این مورد مطالبی بیان کردند.
وی ساماندهی مداحان و شعرای آیینی، تعیین ضوابط و چارچوب مداحی و شاعری، نظارت بر عملکرد تخصصی و شأن مداحان و شعرای آیینی، تغذیه فکری و طرح های آموزشی با هدف رشد و پرورش نیروهای مستعد، تعیین متولی خاص امور مداحان و شعرای آیینی در رابطه با سایر دستگاه ها و نهادها، آسیب شناسی و آسیب زدایی مداحی و شعر از حیث محتوا، الحان، اشعار و هدایت فعالیت های تبلیغی مداحان و شعرای آیینی برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف تشکیل این کانون برشمرد و تصریح کرد: به همین دلیل پس از اتمام مراحل ثبت نام از داوطلبان، مرحله احراز صلاحیت و برگزاری همایش توجیهی انجام می پذیرد
وی با اشاره به اینکه مداحان ما باید حکیم و موعظه‌گر نیز باشند، افزود: هدف مجلس متعلق به اهل بیت(ع) تنها گریه و ناله نیست و با توجه به اینکه ارتباط احساسی و عاطفی با اهل بیت(ع) ارزشمند و مورد سفارش است جلسات دینی باید محفل آموزش و کلاس درسی برای بالا رفتن سطح معلومات دینی مردم، افزایش معرفت جامعه و آشنایی مخاطبان با تاریخ اسلام باشد.

بازدیدرئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از خانه قرآن حسن آباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان از خانه قرآن ریحانه النبی حسن آباد و ارزیابی این خانه قرآن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از خانه قرآن ریحانه النبی روستای حسن آباد دیدن و عملکرد این خانه قرآن را مثبت ارزیابی کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ضمن تأکید بر قرآن محور بودن همه ی ابعاد زندگی بشر افزود: اگر همه ی انسان ها به قرآن کریم تمسک جویند در تمام مراحل زندگی خود بیمه می‌شوند و به راحتی می‌توانند بر سختی‌ها و مشکلات زندگی فایق آیند.

حجت‌الاسلام فاطمی ادامه داد: کتاب آسمانی قرآن کریم شفای سودمند، معجونی موثر و نگهبان کسی است که به آن تمسک جسته و نجات بخش کسی است که از آن پیروی کند.

وی افزود: این خانه قرآن روستائی با مدیریت خانم نداف با همکاری استاد زوزنی، دوره کلاس های آموزش قرائت، حفظ، صوت و لحن قرآن کریم برای عموم علاقه مندان به علوم قرآنی این روستا برگزار کرده است و از خانه های فعال قرآن روستائی است که موفق به برگزاری کلاس های قرآنی شده است.

گفتنی است، در این بازدید جوایزی برای تشویق فراگیران قرآنی از سوی دار القرآن اداره تبلیغات اسلامی به قرآن آموزان خانه قرآن ریحانه النبی حسن اباد اهداء شد.

حسن آباد

حسن آباد

۲۰۱۸۰۷۲۴_۰۹۵۹۵۹ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۰۰۰۲۸ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۰۰۸۱۹

بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از کانون و کتابخانه دوغ آباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان از کتابخانه فعال مسجدجامع دوغ اباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: در این برنامه از کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مسجد جامع دوغ اباد، بازدید شد و از نزدیک فعالیت های این کتابخانه ها مورد بررسی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام فاطمی در این بازدی گفت: از آنجایی که ترویج فرهنگ مطالعه را یکی از اساسی ترین کارکردهای کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مسجد دانسته اند، کتابخانه های وابسته اداره تبلیغات اسلامی و مساجد، همپای سایر نهادهای تاثیر گذاردر این زمینه، می کوشند تا با روش های مختلف و برنامه های متنوع فرهنگ کتابخوانی را در جامعه گسترش دهند.

حجت‌الاسلام فاطمی تصریح کرد: برای تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید برنامه ریزی داشته باشیم و با به روز رسانی اطلاعات کتابخانه و تسریع در دسترسی و آموزش و بیمه کتابداران گام های موثر برداریم.

وی گفت: این کتابخانه یکی از کتابخانه های موفق شهرستان مه ولات است که می توان از آن یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگی مذهبی شهرستان یاد کرد.http://ido.ir/news/?id=963505
فاطمی- ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۰۹۵۲ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۱۰۰۸ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۱۴۰۰ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۱۶۰۱ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۱۶۳۹ ۲۰۱۸۰۷۲۴_۱۱۱۶۵۹


+ 8 = پانزده