خانه > عباسعلی فاطمی, مناسبتی, مه ولات > اجرای ۳۰ برنامه دین نشاط زندگی در مه ولات بمناسبت دهه ولایت

اجرای ۳۰ برنامه دین نشاط زندگی در مه ولات بمناسبت دهه ولایت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع ورزشکاران پزشکان،ناظرین شورای نگهبان مه ولات سخنرانی کرد

تعداد ۳۰ برنامه دین نشاط زندگی در مه ولات بمناسبت دهه ولایت در حال اجرا است.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: تعداد ۳۰ برنامه دین نشاط زندگی در مه ولات بمناسبت دهه ولایت توسط اداره تبلیغات اسلامی در حال اجرا است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:برگزاری جشن دین نشاط زندگی در دهه ولایت در مساجدوهیاتهای مذهبی بهمت اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت کمیته امداد،اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،ناحیه مقاومت بسیج و تلاش شورای فرهنگی روستای روستاها در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام فاطمی گفت: اداره تبلیغات اسلامی با هدفِ تعمیق و تعالی مبانی دینی و ارزشهای اسلامی، تأکید و توجه به جایگاه پراهمیت ولایت ‌مداری و هویت ‌بخشی فرهنگی با تکیه بر مفاهیم ناب ولایی و ایجاد یکپارچگی و انسجام عملی در فعالیتهای مذهبی و ارتقاء‌سطح نشاط اجتماعی، جلسات مختلفی را به مناسبت دهه ولایت برنامه‌ ریزی کرده و در دست اجرا دارد.
وی اجرای مسابقات مختلف،سخنرانی و معرفت افزایی و اهدای جایزه را جمله این برنامه ها دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع ورزشکاران قهرمانی مه ولات سخنرانی کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع ورزشکاران قهرمانی جام رمضان مه ولات در سالن شهرداری فیض آبادسخنرانی کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع ورزشکاران قهرمانی مه ولات گفت:سلامتى میوه ورزش است. در اهمیت سلامتى، از پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله نقل شده: «هر که تنش سالم است و در جماعت خویش ایمن است و قوت روز خویش دارد جهان طبق مراد اوست.
روایات بسیارى در سرزنش کسالت و تنبلى وارد شده است که امام صادق علیه السلام کسالت و بى قرارى را کلید کارهاى ناشایست بیان مى فرماید که انسان باید از آن پرهیز نماید: «از کسالت و بى قرارى بپرهیز؛ به درستى که آنها کلید هر بدى اند؛ کسى که کسل است حقى را ادا نمى کند و کسى که بى قرار است بر حقى صبر نمى کند.
وی گفت:ورزشکار در جوامع به‌عنوان الگو و اسوه دیگران مطرح مى باشد. عده اى حتى در نوع لباس و حرکات خود از ورزشکاران تقلید مى کنند. ورزشکار در میادین جهانى به‌عنوان نماینده و سفیر فرهنگى یک ملت مطرح مى باشد و افعال غیراخلاقى او به پاى فرهنگ آن ملت و کشور نوشته مى شود.
فاطمی گفت: اولین و مهم ترین ویژگى یک ورزشکار ایمان و تقواست؛ همان ملاکى که انسانى بر انسان هاى دیگر مورد برترى قرار مى گیرد و با این ویژگى، انسان در نزد خداوند گرامى داشته مى شود.

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی درجمع ناظرین شورای نگهبان مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی درجمع ناظرین شورای نگهبان مه ولات بمناسبت دهه ولایت سخنرانی نمود.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام فاطمی گفت:پیام غدیر، احیاء روحیه انقلابی‌گری در جامعه است و لازمه آن این است که رهبر یک انقلاب، آرمان های انقلاب را در مقطع پس از پیروزی بشناسد.
وی گفت:در سال دهم هجرت، به دستور الهى، آخرین سفر پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله) به مکه براى تعلیم حج و اعلام ولایت ائمه (علیهم السلام) آغاز شد. در این سفر بیش از یکصد و بیست هزار نفر آن حضرت را همراهى کردند که در شرایط آن زمان سابقه نداشت.
فاطمی گفت:ولایتی که در غدیر است به معنای حکومت است نه معنای مقام معنوی، مساله، مساله حکومت است. مساله سیاست است خدای تبارک و تعالی این حکومت و این سیاست را امر کرد که پیغمبر به حضرت امیر واگذار کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام فاطمی گفت:اسلام دین کامل و جامع است و برنامه‌ای مدون برای اداره زندگی بشر در تمام عرصه‌های فردی و اجتماعی دارد و لذا «دین از سیاست جداناپذیر است» پیام جاودانه غدیر. تربیت انسان دینی احتیاج به تاسیس یک جامعه دینی دارد و تاسیس آن فرایندی است که تنها از طریق حکومت دینی امکان‌پذیر است.

سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع پزشکان مه ولات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع پزشکان مه ولات بمناسبت روز پزشک در بیمارستان امام رضا علیه السلام فیض آبادسخنرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع پزشکان مه ولات گفت:در آیین مقدس اسلام، سلامتی از جایگاه و ارزش ویژه برخوردار است زیرا بدن انسان بسان مرکب روح و ابزار تکامل انسان است. از این رو قرآن و منابع روائی حاوی دستورات بسیاری در خصوص صحت و سلامتی است.
وی گفت:در اسلام، حفظ صحت و سلامت واجب شمرده شده است. حتی اگر عباداتی، مانند نماز و روزه واجب، برای انسان مضر باشد نه تنها جایز است، ترک شود بلکه واجب است که ترک شود و در چنین مواردی، کار واجب به کار حرام مبدل می‌گردد.
فاطمی گفت:موضوع غذا و تغذیه در قرآن کریم از چنان اهمیتی برخوردار است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم مطرح شده است. قرآن صریحاً انسان را به توجه و مراقبت در خصوص غذای خود سفارش می‌کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت:در اسلام، دستورات فراوانی در خصوص انتخاب همسر، زمان و مکان و نحوه آمیزش، تغذیه مادر در دوران بارداری وجود دارد که از ناقص الخلقه بودن نوزاد جلوگیری نموده و باعث می‌شود که کودک، قوی، زیبا و باهوش باشد.
اخبار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات

http://ido.ir/search/?office=%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B6%D9%88%DB%8C&suboffice=%D9%85%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA&page=1&part=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7&type=%D9%87%D9%85%D9%87


+ هشت = 12