خانه > بانوان, عباسعلی فاطمی, مه ولات > برگزاری ۱۰۰ جلسه گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در مه ولات

برگزاری ۱۰۰ جلسه گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در مه ولات

گردهمایی روحانیون،گزارش فعالیت‌های سالانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ،تجلیل از همسران روحانیون،جشن میلاد حضرت زهرا(س) ،دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی باخانواده شهدای دوغ اباد،کارگاه آموزشی مداحان ،برگزاری بیش از ۳۰ جنگ دین، نشاط، زندگی در مه ولات

 

 

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری گردهمایی روحانیون شهرستان مه ولات در هفته زن خبر داد.

photo_۲۰۱۹-۰۲-۲۵_۱۹-۱۳-۲۱ photo_۲۰۱۹-۰۲-۲۵_۱۹-۵۱-۱۸

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت:گردهمایی روحانیون شهرستان با حضور امام جمعه حجت‌الاسلام میری وحاج آقای هاشمی رئیس شورای اسلامی شهرستان در محل هیات ابوالفضلی فیض آبادبرگزارشد.
فاطمی گفت:در این گردهمایی برنامه های هفته زن اعم از کارگاه و…برنامه ریزی اعتکاف،تجلیل از مبلغینی که در کاروانهای پیاده حضور داشتندانجام شد.
وی گفت:ارائه برنامه های سال تحویل مساجد،تقدیر از همسران روحانیون توسط امام جمعه محترم وتقدیر از برنامه های دهه فجر و۲۲ بهمن و فاطمیه انجام شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت:هدف اسلام این است که تمام انسان ها در این امر مهم به پیش روند و به درجات عالیه کمال نائل آیند، از این رو چنان بستری فراهم نموده که زن ها نیز همچون مردان به فراگیری دانش و تزکیه نفس بپردازند. اسلام نه تنها فراگیری دانش را برای آنان جائز شمرده، بلکه بر آن ها لازم دانسته است.
امام جمعه شهرستان مه ولات حجت‌الاسلام میریدر این جلسه گفت:زن و مرد به طور طبیعی تفاوت هایی با یکدیگر دارند و در وجود هر کدام غرایز و تمایلات و استعدادهایی نهفته است که در وجود دیگری موجود نیست.
وی گفت:غرب می خواست حقوق از دست رفته زن را به او برگرداند، ولی با آزادی های بی قید و شرط و غیر انسانی، او را از رسیدن به تکامل و انسانیت باز داشت.

فعالیت‌های سالانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مه ولات تشریح شد

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی مه ولات فعالیت‌های سالانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مه این اداره را تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:همایش عفاف و حجاب درهیئت علی اکبری فیض آباد،سخنرانی روحانیون درباره عفاف در طول سال در مساجد سطح شهرستان از جمله برنامه های این اداره در طول سال بود.
وی یاد آور شد: برگزاری نمایشگاه تصویری «حجاب و عفاف» از دیگر فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی مه ولات بود که با همکاری و مشارکت سایر نهادها در مساجد و مدارس انجام شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت:برگزاری ۱۰۰ نشست پرسش و پاسخ در قالب گفتمان دینی درباره عفاف و حجاب در طول سال تحصیلی در مدارس سطح شهرستان توسط اداره تبلیغات اسلامی با مشارکت آموزش و پرورش از جمله اقدامات دیگر این اداره بوده ست.
وی گفت:بررسی نقش حجاب و عفاف در مصون نگاه داشتن جامعه از کجروی ها و پلیدی ها، ثمرات و برکات عفاف و حجاب و راههای گسترش آن در جامعه از جمله موضوعاتی است که در این گفتمانهابه آن پرداخته شده است.
فاطمی گفت:دشمنان دین اسلام حجاب و عفاف را همیشه یکی از مهم ترین موانع در راستای عملیاتی کردن برنامه های خود برای تضعیف دین اسلام دانسته اند و از سال های بسیار دور تضعیف پایبندی به حجاب در دستور کار آنها قرار گرفته است.

تجلیل از همسران روحانیون شهرستان مه ولات انجام شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از تجلیل همسران روحانیون شهرستان مه ولات با حضور امام جمعه و رئیس شورای شهرستان در محل هیات ابولفضلی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: مراسم تجلیل از همسران روحانیون شهرستان مه ولات با حضور امام جمعه و رئیس شورای شهرستان در محل هیات ابولفضلی برگزارشد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات گفت:این مراسم بامشارکت امام جمعه محترم در هفته بزرگداشت مقام زن برگزار شد.
وی گفت:در قرآن که کتاب آسمانی ما مسلمانان است،جایگاه زن به گونه ای زیبا در قالبهای فصاحتی، بلاغتی، هنری، و فرهنگی بیان گردیده که هر انسانی را شگفت زده می نماید،
فاطمی گفت:اسلام بنیان برتری طلبی های قومی، نژادی، جنسی و مالی را ویران نمود و تمام انسان ها از مرد و زن، غنی و فقیر، عرب و عجم، سیاه و سفید، و زشت و زیبا را در یک صف قرار داد.
وی گفت:در اسلام به زنان حق دخالت در امور اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داده شده است، اما مشروط به حفظ عفاف و پاکدامنی و حریم انسانیت. اسلام از طرفی با حضور بی قید و شرط زنان در تمام امور و از بین رفتن حریم های اخلاقی مخالفت کرده و از طرف دیگر برای فعالیت های ضروری اجتماعی با حفظ عفت مانعی ایجاد نکرده است و راه اعتدال که سعادت آنان را در پی دارد در پیش روی آنان قرار داده است.
photo_۲۰۱۹-۰۲-۲۵_۱۹-۵۱-۲۴ (2)

جشن میلاد حضرت زهرا(س) در مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در مسجد شهرک هاشمیه فیض آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت السلام والمسلمین فاطمی در ابتدای این مراسم که با موضوع زندگی حضرت فاطمه(س) سخنرانی می‌کرد گفت: همواره در حال امتحان بودن حضرت فاطمه(س) و اهل صبر و شکیبایی بودن ایشان دو نکته مهم برای شناخت حضرت فاطمه(س)است.
وی افزود: صفات وخصلت های نیک حضرت فاطمه(س) چنان نیکوست که مبالغه امیز به نظر میرسد وعقل انسان از توانایی درک این صفات عاجز است، انچه که قابل توجه است اینکه حضرت فاطمه امروز برای ما و جامعه اسلامی در بالاترین جایگاه قرار دارد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات به دو ویژگی بارز آن حضرت یعنی ولایت مداری و دیگری پیامی که در این حمایت به همه بشریت داده اند، اشاره کرد وتاکید داشت:پیگیری ماجرای خلافت و اعتراض به آن برای ما شیعیان این پیام را داشت که اگر جمع اندک و کم بها بخواهند نظرشان را به جامعه تحمیل کنند، افرادی چون حضرت صدیقه طاهره(س) برای افشاگری آن جریانات و حمایت از جبهه حق همه چیز خود را فدا می‌کنند.
فاطمی گفت:نام مبارک آن حضرت، فاطمه است و زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه از مشهورترین القاب و ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه، ام ابیها از جمله کنیه های ایشان است.

دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات با خانواده شهدای دوغ اباد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان با خانواده شهدای دوغ اباد در ۲۸ بهمن ماه ۹۷ خبر داد.

 

photo_2019-02-28_12-25-45 photo_2019-02-28_12-25-35 photo_2019-02-28_12-26-10 photo_2019-02-28_12-27-06

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهمراه امام جمعه، رئیس بنیاد شهید، نماینده اداره اوقاف و مسئول هیئات مذهبی با خانواده شهدای دوغ اباد در ۲۸ بهمن ماه ۹۷ از نزدیک دیدار و گفت و گو کردند.

حجت‌الاسلام فاطمی ایثار و فداکاری های شهیدان در راه دفاع از میهن و اسلام را باعث عزت و افتخار و سربلندی ایران اسلامی دانست و افزود: دعای خیر خانواده های شهدا هم طراز شهدا است و باعث وحدت نظام و کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی رسالت وجودی مسئولین را رسیدگی به امور عزیزان شهدا و جانباز عنوان کرد و گفت در این راستا سعی داریم در حل مشکلات عزیزان نهایت همت و تلاش را صرف کنیم.

کارگاه آموزشی مداحان مه ولات برگزار شد

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری کارگاه آموزشی مداحان در محل هیئت حیدری شهر فیض اباد خبر داد.

مه ولات

مه ولات

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طاهری با اعلام این خبر گفت: کارگاه آموزشی مداحان در محل هیئت حیدری شهر فیض اباد با حضور جمع کثیری از مداحان و ذاکرین اهلبیت(ع) و با حضور استاد فغفوریان از مشهد مقدس برگزار شد.

استاد فغفوریان در این جلسه افزود: نقش مداح، زنده نگه داشتن روحیه انقلابی و احیای فرهنگ شهادت طلبی، در میان اقشار تاثیرگذارجامعه اسلامی به‌ویژه جوانان و نوجوانان است، بنابراین رسیدن به اهداف مورد نظر، مهم ترین اولویت سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: مباحث مهم آسیب شناسی و آسیب زدائی در اشعار آئینی مادحین و ذاکرین از موارد مهمی است، که باید براساس، رهنمودهای پندآموز مقام معظم رهبری در این زمینه، مورد توجه قرار گیرد.

فغفوریان همچنین تصریح کرد: مداحان باید به دنبال متون معتبر و اشعار مفهومی باشند و از زدن حرفهای بی اساس و بی ریشه اجتناب کنند زیرا این اهمال و سستی این افراد موجب نابودی تمام ارزشهای دینی و اسلامی می‌شود.

زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) تجلی عبادت و معنویت است

امام جمعه موقت مه ولات گفت: زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) تجلی عبادت است و معنویت و عبودیت در سیره ایشان موج می زند.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی امام جمعه موقت مه ولات با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اعلام این خبر گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) یک زن انقلابی است و بهترین الگو برای زنان انقلابی است و درس‌های بزرگی از زندگی ایشان می‌توان گرفت و سرمشق خود کرد.

وی تصریح کرد: اولین درسی که از زندگی حضرت زهرا (س) می‌توان گرفت این است که زندگانی ایشان تجلی عبادت و روح عبادت است و معنویت و عبودیت در سیره زندگی ایشان موج می‌زند به گونه‌ای که این امر زبانزد خاص و عام است.

امام جمعه موقت مه ولات گفت: درس دومی که از زندگی ایشان می‌گیریم و می‌تواند مورد توجه بانوان قرار گیرد، توجه به اصول معنوی و عبادی است که این امر حتی در بحث ازدواج ایشان مشخص است.

حجت‌الاسلام فاطمی افزود: سازگاری و همراهی ایشان در زندگی با همسرشان از دیگر عوامل موفقیتی است که می‌تواند مورد توجه بانوان قرار گیرد تا پایه و اساس زندگی مشترک مستحکم باشد و بنیان خانواده دچار آسیب و فروپاشی نشود.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در طول زندگی خود با رسوا کردن منافقین و حمایت از امیرالمومنین راه دفاع از امامت و ولایت را دنبال می‌کرد.

برگزاری بیش از ۳۰ جنگ دین، نشاط، زندگی در مه ولات

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات از برگزاری بیش از ۳۰ جنگ دین، نشاط،زندگی در سطح این شهرستان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر گفت: بیش از ۳۰ جنگ دین، نشاط،زندگی در سطح این شهرستان به مناسبت دهه فجر با مشارکت آستان قدس رضوی، حوزه علمیه امام خمینی(ره) مه ولات و گروه نمایشنامه بومی و محلی، در مکان های مذهبی و مدارس این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: گروه هنری آستان قدس رضوی با اجرای بیش از ۲۰ جنگ دین، نشاط، زندگی برنامه های شاد و مفرحی را برای کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان اجرا کردند.

وی گفت: از دیگر برنامه های اجرایی این گروه برگزاری مسابقات پرسش و پاسخ و اهدای جوایز ویژه کودکان بود.

وی افزود: این جنگ ها در اماکن مذهبی و مدارس شهر فیض اباد و شادمهر و روستاهای علی آباد سفلی، زرمهر، سلطان آباد، خوشدره، جنت اباد، عبدل اباد، حسن اباد، همت آباد، خیر آباد، دوغ آباد، مهنه و هیئت ابالفضلی عبدل آباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام فاطمی از گروه دیگر جنگ های شادی با همکاری حوزه علمیه امام خمینی(ره) مه ولات خبر داد و افزود: این گروه در روستاهای شمس آباد، قلعه نو، گلستان، میاندهی، جنت آباد برنامه های شادی را اجرا کردند.

وی افزود: گروه نمایشنامه محلی با کارگردانی اقای مرادی از روستای عبدل اباد، ضمن اجرای نمایشنامه ویژه عموم در این روستا، در شهر فیض اباد در هیئات مذهبی علی اصغری و مساجد ولیعصر و خاتم الانبیاء و مسجد حضرت قائم (عجل) و در روستاهای فتح آباد، علی آباد علیا و چنار برنامه اجرا کرد.

وی از دیگر برنامه های شادی این ایام را تحت عنوان گروه های تئاتر محلی خبر داد و گفت: برنامه های جنگ شادی این شهرستان در روستاها به صورت گروه های نمایش محلی نیز به اجرا در آمده است.


سه + 2 =