خانه > بانوان, عباسعلی فاطمی > نشست جمعیت بانوان فرهیخته خراسان رضوی برگزار شد

نشست جمعیت بانوان فرهیخته خراسان رضوی برگزار شد

عباسعلی فاطمیمسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری سی و چهارمین جلسه رکن اجرایی جمعیت بانوان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان اینکه این نشست با حضور مدیر‎کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و اعضای رکن جمعیت بانوان خراسان رضوی انجام شده است گفت: اعضای این رکن شامل مسئولان چهار کارگروه جمعیت بانوان هستند.
حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به معرفی این کارگروها افزود:کارگروه بررسی و نیاز سنجی امور فرهنگی، کارگروه هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت های دستگاه‎ها و تشکل‎های بانوان، کارگروه پشتیبانی ارتقاء و بهره‎وری اعضاء و کارگروه سیاست‎های راهبردی اعضای رکن جمعیت بانوان خراسان رضوی را تشکیل می‎دهند.
وی با اعلام اینکه در این نشست به بررسی مسائل مربوط به سایت بانوان فرهیخته پرداخته شد ادامه داد: در این جلسه اعضاء رکن جمعیت بانوان فرهیخته خراسان رضوی به فعال سازی این سایت تأکید کردند.
مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به کارکردهای این سایت گفت: افراد علاقه مند می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی zfarhikte.ir نسبت به این فعالیت ها آگاه شوند.
حجت‌الاسلام فاطمی با بیان اینکه این سایت از قابلیت های مختلف فرهنگی و آموزشی برخوردار است افزود:‌ این فعالیت ها شامل هنر در خانه، معارف اسلامی و زندگی سالم است.
وی همچنین معرفی اسوه ها و کتاب های مورد نیاز بانوان را به‌عنوان دیگر فعالیت های فرهنگی و آموزشی این سایت ذکر کرد.
مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری برنامه سوگواره امام رضا(ع) توسط زنان نوغان گفت: آسیب شناسی این سوگواره از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.
حجت‌الاسلام فاطمی همچنین از ارائه راهکارهای لازم برای برگزاری هر چه بهتر این سوگواره در سالهای آینده خبر داد.
وی اعلام کرد: در پایان این جلسه مسئولان کارگروه های جمعیت بانوان خراسان رضوی با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته اهم فعالیت های پیشنهادی سال ۹۳ را تشریح کردند.
مریم کاری کارشناس بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در این نشست آئین نامه اجرایی شهرستان‎ها مورد بررسی قرار گرفت گفت: این آئین نامه بر موضوع تشکیل کمیته بانوان فرهیخته شهرستان ها به‌عنوان بازوی اجرایی جمعیت بانوان استان خراسان رضوی تأکید دارد.
وی افزود: قرار است این کمیته ها در شهرستان های نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه و قوچان تشکیل شوند.
کارشناس بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: این کمیته ها به بررسی برنامه های اجرایی، ابتکاری و ایده هایی که در جهت بهتر شدن فعالیت های آموزشی و فرهنگی شهرستانها ارائه شده است می پردازند.
مریم کاری گفت: همچنین در این نشست مسائل پیرامون اجرایی کردن برنامه های عفاف و حجاب و ساخت نرم افزاری در این رابطه مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اولین گروه هدف این نرم افزار کودکان مهد کودک و پیش دبستانی هستند اعلام کرد: محتوای فرهنگی این نرم افزار شامل شعر، قصه، نقاشی و کارتون هایی با موضوعات آموزش عفاف و حجاب برای این کودکان خواهد بود.
کارشناس بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح اولیه ساخت این نرم افزار ارائه شده است از برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور مدیران مهد کودک ها قبل از نهایی شدن این طرح خبر داد.


+ 4 = شش