خانه > عباسعلی فاطمی, گفتمان دینی > برگزاری دو هزار و ۶۰۴ گفتمان دینی در سطح استان خراسان رضوی

برگزاری دو هزار و ۶۰۴ گفتمان دینی در سطح استان خراسان رضوی

فامسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اهمیت آگاه‌سازی نسل جوان در مورد مباحث دینی و عقیدتی از برگزاری گفتمان هایی با موضوعات” نحله های انحرافی” و” نماز” خبر داد.

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان اینکه گفتمان‌های دینی مورد استقبال مخاطبان زیادی در سطح استان قرار گرفته است در گفتگو با خبرنگار مهر همچنین از اجرایی شدن و برگزاری دو هزار و ۶۰۴ گفتمان دینی در سطح استان خبر داد.

وی گفت: در این گفتمان ها تعداد ۷۸ هزار و ۱۲۰ دانش آموز شرکت کردند.

حجت الاسلام فاطمی با بیان اینکه این گفتمان‌ها با موضوعات مختلفی برگزار شده است؛ گفت: عفاف‌گرایی و آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوعات مطرح شده در گفتمان‌های دینی بوده است.

وی با بیان اهمیت آگاه سازی نسل جوان در مورد مباحث دینی و عقیدتی از برگزاری گفتمان هایی با موضوعات نحله های انحرافی و نماز خبر داد.

مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برپایی گفتمان های مهارت زندگی در شهرهای مختلف استان اعلام کرد: هزار و ۸۴۵ گفتمان دینی دیگر با موضوعات عفاف و حجاب در سطح استان برگزار شد.

حجت الاسلام فاطمی با بیان اینکه ۷۵۹ گفتمان  با سایر موضوعات تربیتی در سال ۹۳ در خراسان رضوی انجام شده گفت:‌ از این تعداد ۱۰۰ گفتمان در مناطق تلفیقی، ۱۶۴ عدد در مدارس تیزهوشان و ۴۹۵ گفتمان نیز در سایر مدارس استان  انجام شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری گفتمان های دینی، ایجاد تحول در جوانان با بهره گیری از شیوه گفتگوی رودررو با آنان بوده است.

مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همچنین تقویت هویت دینی، تعمیق آگاهی های دینی و باورهای اعتقادی جوانان را از دیگر اهداف برگزاری گفتمان های دینی در سطح استان دانست.

حجت الاسلام فاطمی با بیان اهمیت استفاده از محتوای آموزشی خوب از حضور اساتید مجرب استانی در این گفتمان های دینی خبر داد.

وی اعلام کرد: گفتمان های دینی برگزار شده در سطح استان تاکنون به صورت چهار جلسه ای در هر مدرسه برگزار شده است.

مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همچنین از توزیع ۳ هزار بسته فرهنگی شامل نرم افزار جنگ نرم در جلسات مختلف گفتمان های دینی خبر داد.


9 − = هفت