خانه > عباسعلی فاطمی, عفاف گرایی, مهارت زندگی, گفتمان دینی > ۱۱تفاهمنامه همکاری آموزش وپرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی

۱۱تفاهمنامه همکاری آموزش وپرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی

399542مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری دو هزار گفتمان دینی در مدارس این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلبیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اشاره به ۱۱ تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سال ۹۳ اظهار کرد: برگزاری ۱۶ دوره‎ی آموزشی آشنایی با ادیان، فرق و مذاهب و نحله‎های انحرافی برای ۳۰۰ نفر از مدرسین آموزش خانواده و کارشناسان انجمن اولیاء مدارس از مهم ترین عناوین این تفاهم‌نامه‌هاست.

حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی متعهد به برگزاری دوهزار گفتمان دینی در مدارس این استان است، افزود:‌ برگزاری ۱۰۰ نمایشگاه و کارگاه عفاف و حجاب از دیگر عناوین تفاهم نامه بین این اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و آموزش و پرورش است.

وی با بیان استقرار روحانیون طرح هجرت در مدارس شبانه‌روزی گفت: با توجه به استقرار ۲۶ روحانی در مدارس شبانه روزی، توسعه این طرح از دیگر تفاهنامه‌ها در سال جاری است.

مسئول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اجرای ۵۰ برنامه فرهنگی با عنوان نور بصیرت در مدارس شبانه روزی این استان ادامه داد:‌ حمایت و پشتیبانی از مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در شهرستان‌های گناباد و قوچان نیز از دیگر تفاهم نامه های میان آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی مدارس تیزهوشان گفت:‌ ساماندهی و هیئت های مذهبی دانش آموزی در تمام مدارس استان به جز مقطع ابتدایی و برگزاری جلسات تفسیر سوره لقمان ویژه معلمین در ماه مبارک رمضان در کل استان از دیگر عناوین تفاهم‌نامه‌های آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی است.

حجت‌الاسلام فاطمی با بیان اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در تفاهم نامه ای تأمین، جذب و ارتقاء دانش و مهارت‌های امامان جماعت مدارس استان را به عهده گرفته است افزود:‌ در تفاهم نامه دیگری این اداره متعهد به اجرای برنامه های دین، نشاط زندگی شده است


شش − = 3