خانه > عباسعلی فاطمی, گفتمان دینی > ۲۰۰ گفتمان عفاف‌گرایی در مدارس حاشیه شهر مشهد

۲۰۰ گفتمان عفاف‌گرایی در مدارس حاشیه شهر مشهد

images۲۰۰گفتمان با موضوعات عفاف‌گرایی ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان حاشیه شهر مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌‌الاسلام عباسعلی فاطمی،‌ کارشناس مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه ۳۰ نفر روحانی برای دوره تربیت مربی عفاف‌گرایی انتخاب شده‌اند، ابراز کرد: پس از فراگیری آموزش‌های لازم این روحانیان،  ۲۰۰ گفتمان با موضوعات عفاف‌گرایی را ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مدارس راهنمایی و دبیرستان حاشیه شهر مشهد برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول این طرح، هشت ساعت آموزشی در نظر گرفته‌ایم، گفت: در استمرار آن، دوره‌های بعدی را به‌عنوان تغذیه فکری اساتید عفاف‌گرایی و برنامه‌های ضمن خدمت، برگزار خواهیم کرد.

حجت‌‌الاسلام  فاطمی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته ۱۶۰ مربی را ویژه دوره‌های عفاف‌گرایی تربیت کرده‌ایم، عنوان کرد: مربیان باید ویژگی‌های توانمندی در امر تدریس، سخنوری و علاقه‌مندی به موضوع یاد شده را دارا باشند.

وی به آماده کردن جزوه‌ای با عنوان «مهارت عفاف‌گرایی» برای این کلاس‌ها اشاره و اظهار کرد: در این دوره آموزشی موضوعاتی از جمله اهمیت و ضرورت‌ عفاف‌گرایی و پاکدامنی و آسیب‌های بی‌عفتی بحث خواهد شد.

مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات خراسان رضوی افزود: در این طرح روش‌های عفاف‌گرایی که شامل رعایت  عفت‌بینایی، گویایی، شنوایی، چشایی، بویایی، بساوایی و همچنین رعایت عفاف در پوشش، خلوت، ‌اختلاط، رفتار، افکار، دوستی و ارتباط آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، حوزه تبلیغی روحانبان شرکت‌کننده در طرح، حاشیه شهر است، ابراز کرد: همچنین طرح ۲۰۰ برنامه با عنوان «دین، نشاط، زندگی» آماده کرده‌ایم که حدود ۶۰ برنامه آن در دهه ولایت اجرا شده است و  برنامه‌های دیگر همزمان با دهه فجر و هفته وحدت برگزار خواهد شد.

۲۰۰ گفتمان عفاف‌گرایی در مدارس حاشیه شهر مشهد برگزار می‌ش

 


− 1 = هشت