خانه > عباسعلی فاطمی, گناباد > ادعای معنویت سرلوحه کار فرقه های نوظهور است(آرشیو۷)

ادعای معنویت سرلوحه کار فرقه های نوظهور است(آرشیو۷)

عباسعلی فاطمیرئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد ادعای معنویت را از جمله اولین ادعاهای فرقه های نوظهور در کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در جلسه روحانیت شهرستان گناباد که با حضور روحانیون این شهرستان در هفته بسیج برگزار شد با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۵۰ فرقه نوظهور در کشور فعالیت می کند .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با تمسک به معنویت پیروز شده است گفت:رهبران فرقه های نوظهور با توجه به این نقطه قوت کار خود را شروع می کنند.

فاطمی با بیان اینکه ایجاد و تشکیل فرقه های جدید بعنوان اعتراض به وضع موجود و بیان ناکارمدی ادیان مطرح می شود گفت: وظیفه روحانیت آگاه اینست که با تشرح و تبیین فرهنگ دینی بتواند جلو توسعه فرقه های نوظهور را بگیرد.

وی با بیان اینکه افزایش فرقه های نوظهور برای کشورهای صنعتی هم بعنوان یک مشکل و معضل مطرح شده است گفت:سودجویان از خلأهای معنوی موجود در جوامع صنعتی و اقتصادی کمال استفاده را می کنند و به تشکیل فرقه های انحرافی می پردازند.

ستادغدیر شهرستان گناباد تشکیل شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از تشکیل ستاد غدیر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:حجت الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان این خبر گفت : به منظور برنامه ریزی و دریافت برنامه های دهه غدیر این ستاد با مسئولیت امام جمعه  و با دبیری اداره تبلیغات اسلامی در محل این اداره برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد که برنامه های فرهنگی و قرآنی ادارات مختلف جهت جمع بندی به جلسه بعدی ارائه شود گفت: در این جلسه تأکید شد که پروژه های عمرانی آماده بهره برداری در این هفته به بهره برداری برسد.

 

جلسه مستمرتفسیر قرآن ویژه اصناف در گناباد برگزار شد

جلسه تفسیر قرآن این هفته مجمع امور صنفی گناباد با موضوع خوف و عوامل سوء عاقبت توسط رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با حضور مسوولان اصناف گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در ابتدای این جلسه با اشاره به خوف مذموم ، فقر و خوف ممدوح ، ترس از عذاب خدا گفت : یکی از عوامل مهم که در سوء عاقبت تأثیر دارد کبر است که کبر خود در اثر عواملی چون افزایش توان مالی، شهوت و طول عمر زیاد است.

وی با بیان اینکه ترک نماز و سبک شمردن آن در عاقبت تأثیر بیشتر دارد اضافه کرد: وقتی انسان دنیا را هدف خود قرار دهد ،دنیاطلبی افزایش و این انسان را از خدا دور و او را به صفات حیوانی نزدیک می کند.

گفتمان “جوانان ،ارتباط و عفت در زندگی ” در بیدخت گناباد برگزار شد

سومین گفتمان دینی جوان از سری گفتمانهای دینی جوانان با موضوع”جوانان ،ارتباط و عفت در زندگی ” در دبیرستان دخترانه زهره بنیانیان بیدخت گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد در این گفتمان که با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از دختران برگزار شد با تبیین ارزش و شخصیت زن در جامعه اسلامی ، حفظ عفاف و حجاب را باعث افزایش شخصیت وی دانست.

وی با بیان اینکه بی عفتی و بی حیائی در جامعه باعث ترویج انحراف در جامعه شده گفت: همه جوانان بویژه دختران باید مواظب فریبکاری برخی که بدنبال منحرف کردن آنان هستندباشند.

فاطمی با بیان مواردی که موجب انحراف می شود گفت : خلوت و تنهائی، نگاه نامحرم و سوء، اختلاط و بی بندوباری، بدحجابی و رفاقتهای ناشایست از جمله موردی است که امروزه نوجوانان و جوانان ما را به انحراف می کشاند.

وی با بیان اینکه این انحرافات باعث از بین رفتن بنیان خانواده، رواج فساد و حقارت زن می شود گفت: بی اعتمادی ، بدبینی ، افت تحصیلی و رواج بیماری های روانی در جامعه سرانجام انحرافات رایج در این خصوص است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد:

حرکت در مسیر تعالیم قرآنی بهترین استفاده از عمر است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد حرکت در مسیر تعالیم و آموزه های قرآنی را بهترین استفاده از عمر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در گردهمائی رابطین قرآنی مدارس گناباد که در دارالقرآن الزهرا(س) این شهرستان برگزار شد با بیان این مطلب گفت: در این دنیا که اکثراً بر عکس قرآن عمل می کنند حرکت در مسیر قرآن ارزش محسوب می شود.

وی با اشاره به برخی از زندگی علمای بزرگ که با فرهنگ قرآنی مأنوس بوده اند گفت: تأکید همه بزرگان دینی بر این بوده است که ای کاش همه عمر خود را در مسیر قرآن حرکت می کردند.

فاطمی با بیان اینکه یکی از ویژگیهای قرآن بیان معارف بلند در جملات کوتاه و بلاغت آن است گفت: شیرینی و جامعیت قرآن از مهمترین خصوصیات معارف قرآنی است که در صورت بکارگیری آن در زندگی به جامعه نمونه اسلامی و مدینه فاضله که همه بزرگان آرزوی آنرا دارند، نزدیک خواهیم شد.

همایش مشترک فرماندهان بسیج و روحانیون گناباد برگزار شد

به مناسبت هفته بسیج همایش مشترک فرماندهان بسیج و روحانیون گناباد با حضور فرماندار و امام جمعه شهر کاخک و مسولان ادارات این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد در این همایش که در سالن شهید کفائی برگزار شد با تبریک هفته بسیج به تبیین راهکارهای ارتباط بیشتر بسیجیان با مساجد و برنامه های فرهنگی و دینی پرداخت.

وی با اشاره به تهاجم گسترده دشمنان انقلاب به فرهنگ شیعی گفت: هم‌اکنون روزانه صدها صفحه اینترنتی با موضوعات مبتذل و انحرافی نوجوانان و جوانان ما را مورد هدف قرار داده است.

فاطمی وظیفه همه بسیجیان و روحانیون را در این عرصه دشوار خواند و گفت: همه با تکیه بر آموزه های دینی و قرآنی و فرهنگ پر بار شیعه باید از فرهنگ خود دفاع نماییم.

طرح تشویق نوجوانان نمازگزار مساجد در گناباد اجرا می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از اجرای طرح تشویق نوجوانان نمازگزار مساجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان این خبر گفت: بمنظور تشویق و ترغیب نوجوانان به مسائل دینی و مسجد و نزدیکی ارتباط آنان با اماکن مذهبی این طرح با همکاری خیرین برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه در مرحله اول، این طرح در ۶ مسجد شهری و روستائی برگزار می شود، گفت:مسجد موسی بن جعفر روستای قنبرآباد، ابوالفضل(ع) المهدی گناباد، امام حسن عسکری(ع) شهرک فرهنگیان،مسجد جامع روستای رهن، مسجد جامع بهاباد و مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک آیت ا… مدنی بیلند از جمله این مساجد هستند.

فاطمی با اشاره به اینکه در مرحله اول فقط بر جنبه حضور در مسجد و نماز جماعت تأکید شده است گفت: در مرحله بعدی این طرح، با همکاری نهاد های فرهنگی مرتبط با مسجد برنامه های فرهنگی جهت افزایش آگاهی های دینی و قرآنی نوجوانان برگزار می شود.

گردهمایی کتابداران کتابخانه‌های روستایی گناباد برگزار می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری همایش کتابداران کتابخانه‌های روستایی گناباد در این اداره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت‌الاسلام‌  عباسعلی فاطمی  در آستانه برگزاری هفته کتاب در این شهرستان گفت: این گردهمایی به‌منظور بررسی مشکلات و پیشنهادات جهت ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی در خصوص ترویج کتابخوانی در روستاها برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۸ کتابخانه روستایی و ۹ کتابخانه شبستان در ۱۷ روستای و مسجد راه‌اندازی شده است، گفت: هم‌اکنون در این کتابخانه ۱۸ هزار جلد کتاب با موضوعات دینی و مذهبی در اختیار روستائیان قرار دارد.

حجه الاسلام فاطمی با اشاره به این‌که در طی دو سال گذشته کتاب‌های جدید دینی و مذهبی که منتشر شده است در اختیار کتابخانه‌ها قرار گرفته است، گفت: نیازسنجی جهت تهیه کتاب‌های مورد‌نیاز توسط روحانیون مستقر و هجرت انجام می‌گیرد.

وی با بیان این‌که روز جمعه آینده به عنوان روز کتاب، مسجد و نماز نامگذاری شده است، گفت: بازدید از کتابخانه‌ها، اهدای کتاب جدید و نیازسنجی از مخاطبان در این روز انجام می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد:

ایمان عامل موفقیت جوانان در عرصه‌های اجتماع است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: در صورتی‌که ما جوانان را با سلاح ایمان مسلح کنیم از آنان قهرمانان شکست‌ناپذیری در عرصه‌های مختلف اجتماع می‌سازیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت‌الاسلام‌  عباسعلی فاطمی  در بازدید از روستای سقی در جمع اهالی این روستا که در مسجد جامع حضور داشتند، با بیان این مطلب گفت: تلاش فرهنگی برای جوانان از وظایف همه اقشار دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌ندرکار امور جوانان است و هر نوع کوتاهی در قبال نوجوانان و جوانان گناهی نابخشودنی است.

وی با بیان این‌که در صورتی که ما جوانان را با سلاح ایمان مسلح کنیم از آنان قهرمانان شکست‌ناپذیری در عرصه‌های مختلف اجتماع می‌سازیم، گفت: وظیفه پدران و مادران در تربیت و هزینه‌کرد فرهنگی جهت جوانان از مهم‌ترین اولویت‌هاست.

فاطمی اهل بیت(ع) را الگویی مناسب برای والدین و جوانان عنوان کرد و گفت: همه باید در جهت ارتقای سطح آگاهی و بینش عقیدتی جوانان گام برداریم.

برگزاری مسابقه فرهنگی ویژه دهه کرامت در گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از اجرای مسابقه کتبی فرهنگی دهه کرامت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:حجت‌الاسلام‌  عباسعلی فاطمی  با بیان این خبر گفت: همزمان با دهه کرامت و به‌منظور گسترش فرهنگ و اندیشه رضوی مسابقه فرهنگی دهه کرامت در این شهرستان در بین اقشار مختلف برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که سؤالات این مسابقه از کتاب مفاتیح‌الجنان طراحی و استخراج شده است، گفت: تمامی سؤالات در مورد حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) است که ادعیه زیارات این بزرگواران آمده است.

فاطمی با بیان این‌که مهلت ارسال پا‌سخ‌نامه تا ۱۵ آذرماه تعیین شده است، گفت: جوایز نفرات برتر همزمان با روز عید غدیرخم اعلام و توزیع می‌شود.

دانش‌آموزان مکبر گناباد تجلیل شدند

رئیس ستاد اقامه نماز گناباد گفت: دانش‌آموزان مکبر اقامه نماز دبیرستان شهید بهشتی گناباد مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت‌الاسلام ‌عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان گناباد اقامه نماز را بهترین شکرگزاری از خداوند در برابر نعمت‌های او عنوان کرد.

وی در بازدید از دبیرستان شهید بهشتی و حضور در نماز جماعت ظهر دانش‌آموزان با بیان این مطلب گفت: نعمت‌های الهی بیکران و زیاد است انسان توان حتی شمارش آن را ندارد.

حجه الاسلام فاطمی با بیان اینکه عقل هر انسان حکم می‌کند که از نعمت‌های که به او داده می‌شود تشکر کند، گفت: در نماز این زمینه آماده است تا انسان از خالق خود و کسی که به او نعمت‌های بی شمار عطا کرده قدردانی ‌کند.

وی با اشاره به آیه ۲۱ سوره بقره گفت: نماز تشکری است که هم عملی و زبانی و هم دائمی و سازنده است.

فاطمی در پایان از دست‌اندرکاران اقامه نماز دبیرستان شهید بهشتی گناباد به ویژه مدیران و مربیان تقدیر و تشکر کرد و به پنج نفر از مکبران اقامه نماز این دبیرستان هدایایی تقدیم کرد.

ستاد برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در گناباد تشکیل شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برگزاری ستاد برگزاری راهپیمایی یوم ا… ۱۳ آبان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان این خبر گفت:۱۳ آبان روز تجلی آزادگی، شجاعت و غیرت انقلابی ملـت ایران اسلامی است که در این روز عظیم پایه های ظلم و ناعدالتی در جهان به ویژه استکبار جهانی شد.

فاطمی با بیان اینکه علاوه بر تشکیل کمیته های دانش آموزی ، دانشجویی و اجرای مراسم ، مسابقات فرهنگی نیز اجرا می شود، افزود: در این نشست در خصوص چگونگی برنامه های روز ۱۳ آبان بحث و تبادل نظر گردید.

وی با اشاره به اینکه مراسم ۱۳ آبان از ساعت ۸ صبح آغاز می شود گفت: در این روز کلیه کارهای اجرائی بر عهده دانش آموزان و دانشجویان خواهد بود.

بررسی وضعیت فرهنگی و اعزام مبلغ در گناباد

نشست بررسی وضعیت اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی گناباد با حضور مسئولان فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: در این جلسه که امام جمعه شهرستان ، امامان جمعه موقت شهر گناباد ،رئیس حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد و رئیس حوزه علمیه امام محمد باقر(ع) بیدخت حضور داشتند رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از روند چگونگی اعزام مبلغ در طول سال گزارشی ارائه نمود.

وی با بیان اینکه در طول سال این اداره در مناسبت‌های مختلف دینی و ملی مبلغ به روستاها و مساجد اعزام می‌کند گفت: در شش ماه گذشته در ۱۱ مناسبت ۱۸۹ مبلغ به روستاها و مساجد مناطق محروم شهرستان اعزام شده اند.

حجه الاسلام عباسعلی فاطمی با اشاره به اینکه در ۲۱ روستای شهرستان، روحانی مستقر شده است گفت: در آینده نزدیک در برخی از نقاط محروم شهرستان روحانیون به صورت نیمه وقت و پاره وقت مستقر می شوند.

وی با بیان اینکه این روحانیون در بسیاری از فعالیتهای فرهنگی و ملی برنامه های متنوعی دارند گفت: در بسیاری از روستاهای شهرستان در خصوص تأمین خانه‌های عالم مشکلاتی را داریم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با اشاره به اینکه از در سه سال گذشته ۲ خانه عالم توسط اعتبارات دولتی در روستاهای بیمرغ و رحمت آباد احداث شده است افزود: در ۲ روستای جزین و نوده پشنگ نیز احداث خانه عالم در دست اقدام می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد

ورزش و دین مانع محکمی در مقابل انحرافات است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد ورزش و دین را سد و مانعی محکم در مقابل کج رویها و انحرافات اجتماعی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در آخرین روز از هفته تربیت بدنی با حضور در اداره تربیت بدنی این شهرستان با بیان این مطلب گفت: در حالی که اکثر مسئولان کشور به مقوله ورزش عنایت خاصی دارند همه باید زمینه جذب هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان را در محیط های سالم فرهنگی و ورزشی فراهم نمائیم.

با بیان اینکه ورزش و فرهنگ با هم می تواند تکمیل کننده یک جامعه سالم دینی باشد گفت: ورزش و دین باعث تقویت جسم و روح و زمینه اعتماد بنفس جوانان را فراهم می کند.

در این دیدار رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان گناباد آمادگی این اداره را جهت برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی اعلام نمود.

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۸۷ – ۱۴:۲۹

دانش آموزان صدرا الگوی دانش آموزان دیگر در فعالیت‌های قرآنی و مذهبی هستندرئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد:

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد دانش آموزان دبیرستانهای علوم و معارف اسلامی (صدرا) را الگوی دیگر دانش آموزان در فعالیتهای مختلف بویژه مسائل قرآنی و مذهبی خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در بازدیدازدبیرستان علوم و معارف اسلامی (صدرا) در این شهرستان ضمن بررسی برنامه ها و فعالیتهای این دبیرستان با بیان این مطلب گفت: مدیران جامعه اسلامی باید به نسبت دیگر افراد از بینش عمیقتری برخوردار باشند.

وی با اشاره به فعالیتهای فوق برنامه که با پشتبانی این اداره و نهادهای فرهنگی توسط مدیران و معلمان انجام خواهد شد گفت: شما دانش آموزان باید بیشترین بهره‌برداری را از فعالیتهای مذهبی و قرآنی داشته باشید.

وی درک درست از مفاهیم عالیه دینی و قرآنی را برای دانش آموزان مفید خواند و افزود: استفاده از آموزه های قرآنی باید در برنامه ریزی های کلان و حتی روزمره مورد توجه قرار گیرد.

وی خطاب به دانش آموزان با اشاره به اینکه شما باید در آینده بر اساس آنچه از دین و قرآن می آموزید برنامه های کشور را هدایت راهبری نمائید گفت: سهم مطالعه شما به نسبت دیگر دانش آموزان باید بسیار بیشتر باشد.

برگزاری دوره آموزشی شناخت نسبت علم و دین ویژه کارکنان ادارات گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از اتمام برگزاری دوره آموزشی با عنوان شناخت نسبت علم ودین ، توسعه و تمدن با فرهنگ ویژه کارکنان ادارات ثبت اسناد و فنی و حرفه ای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با اعلام این خبر افزود: این دوره ها در راستای آموزش ضمن خدمت کارکنان ادارات برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان پس از این دوره ها با حوزه های علم و دین و ویژه گیهای خاص هر یک و مباحث توسعه و تمدن از دیدگاه فرهنگی آشنا می شوند گفت: این دوره ها در قالب ۴۸ ساعت آموزشی در ساعتهای غیر اداری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این دوره توسط محمد قامتی از اساتید فرهنگی این اداره برگزار شد افزود: در پایان هر دوره آزمون برگزار و به شرکت کنندگاه گواهینامه اعطا می گردد.

تأسیس کانون مداحان گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از تأسیس و راه اندازی کانون مداحان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با اعلام این خبر افزود: در پی در خواست مداحان شهرستان و بمنظور ساماندهی و برنامه ریزی بهتر جهت افزایش آگاهی های تخصصی اولین کانون مداحان شهرستان با حضور ۴۰ نفر از مداحان شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در اولین جلسه این کانون اعضای شورای کانون مداحان انتخاب شدند افزود: حجت الاسلام روح ا… پور عابدین بعنوان رئیس کانون مداحان ، احمد باغبان جانشین و رضا عارفی دبیر اجرائی و پیگیری انتخاب شدند.

حجه الاسلام فاطمی با بیان اینکه در اولین مرحله سه کمیته جهت پیگیری امور کانون تشکیل شد افزود: کمیته های آموزش به مسئولیت روح الله پور عابدین ، فرهنگی به مسئولیت غلامرضا عطارباشی و رضا عارفی و کمیته ارزیابی به مسئولیت سعید نمازی و احمد باغبان مشخص شدند.

برترین های آزمون تفسیر کارکنان ادارات گناباد مشخص شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد برگزیدگان مسابقه کتبی تفسیر قرآن کارکنان ادارات گناباد را اعلام نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد گفت: جلسه تفسیر قرآن سوره لقمان در ماه مبارک رمضان با حضور مسوولان و معاونین و برخی از کارکنان ادارات این شهرستان توسط حجت الاسلام حسن صادقی نسب،امام جمعه شهرستان گناباد در محل سالن دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در پایان ماه رمضان آزمون این دوره تفسیر بصورت کتبی برگزار شد گفت: این آزمون شامل ۶۵ سوال تستی و ۲۰ سوال تشریحی از تفسیر سوره لقمان نوشته محسن قرائتی و مباحث مطرح شده در ۲۵ جلسه تفسیر بوده است.

حجه الاسلام فاطمی با بیان اینکه سه نفر موفق به کسب ۹۹ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز شده اند گفت: مهندس کامل رئیس شرکت گاز ، دکتر قوام سعیدی مسئول روابط عمومی دانشگاه پزشکی و خانم خدیر از کنگره سرداران شهید بعنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

توزیع اقلام فرهنگی درمساجد گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از توزیع اقلام فرهنگی در ۴۰ مسجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه طرح توزیع اقلام فرهنگی در سال گذشته ، بمنظور تقویت بنیه فرهنگی مساجد ، در این مرحله مساجدی که تاکنون اقلام فرهنگی را دریافت نکرده اند این اقلام به هیئت امناء تحویل می شود.

وی با عنوان اینکه در این مرحله هر بسته فرهنگی به مبلغ ۸۰۰ هزار ریال آماده شده است گفت: در مجموع ۳۲ میلیون ریال در این مرحله اقلام فرهنگی توزیع می شود.

حجه الاسلام فاطمی افزود: این اقلام شامل: میکروفن،تراکت و پلاکاردهای مناسبتی،سی دی نرم افزار قرآنی –دینی و کودک از مجموعه نرم افزارهای تبیان ، قرآن و کتب دینی و مذهبی می باشد.

توزیع قرآن در مساجد و جلسات قرآنی گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از توزیع بیش از ۴۵۰ جلد قرآن در مساجد و جلسات قرآنی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:حجت الاسلام عباسعلی فاطمی ، با اعلام این خبر گفت: بمنظور تقویت اجرای طرح تلاوت نور در مساجد و جلسات قرآنی این تعداد قرآن در مساجد روستائی و شهری و جلسات قرآنی این شهرستان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در بیش از ۳۰ مسجد روستایی و ۲۰ مسجد شهری این شهرستان طرح تلاوت نور ، قرائت یک صفحه از قرآن بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود گفت: با اجرای این طرح از ۲ سال گذشته این طرح مورد استقبال نمازگزاران قرار گرفته است.

حجه الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه طرح تلاوت نور در روستاها با همکاری روحانیون مستقر و هجرت و در شهر ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود گفت: در برخی از مساجد تفسیر قرآن نیز بعداز تلاوت قرآن انجام می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد:

جامعه اسلامی امروز تشنه فراگیری علوم و معارف اسلامی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد دبیرستانهای صدرا را برآورد نمودن نیاز جامعه اسلامی به فراگیری علوم و معارف اسلامی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجه الاسلام عباسعلی فاطمی در جمع مسوولان فرهنگی و والدین دانش آموزان این دبیرستان با بیان این مطلب افزود: دبیرستان های علوم و معارف اسلامی گامی موثر در راستای حفظ هویت دینی می باشد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش نیروهای متخصص در زمینه فرهنگ دینی و تربیت افراد صالح نخبه و توانمند در امور دینی و مذهبی از وظایف این دبیرستانها است افزود: راه اندازی این دبیرستان ، گامی مهم برای ترویج فرهنگ اسلامی است.

فاطمی با بیان اینکه دبیرستان صدرا کاملاً دولتی بوده و تمام کادر و برنامه های آن زیر نظر آموزش و پرورش انجام می شود و سازمان تبلیغات اسلامی هم بر مبانی درسی ، مراحل تحصیلی ، برنامه های فرهنگی ، دینی و فوق برنامه نظارت نموده و آنها را حمایت و تقویت می نماید.

وی با اشاره به نحوه حمایتهای این سازمان از دبیرستانهای صدرا گفت : ما علاوه بر اینکه سعی می کنیم مقداری از کمبود امکانات این دبیرستانها را رفع کنیم نسبت به برگزاری کلاسهای فوق برنامه ، تقویتی ، قرآن ، احکام ، اردوهای فرهنگی و آموزشی ، تشویق دانش آموزان ممتاز و با هماهنگی آموزش و پرورش اقدام می کنیم.

افتتاح اولین دبیرستان پسرانه صدرای خراسان رضوی در گناباد

طی مراسمی اولین دبیرستان صدرای پسرانه استان خراسان رضوی با حضور معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی این استان و تعدادی از مسئولین شهرستان به طور رسمی افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : در این مراسم حجت الاسلام  حسین حائری، معاون فرهنگی آموزش و پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی طی سخنانی گفت : دبیرستانهای علوم و معارف اسلامی صدرا به توصیه مقام عظمای ولایت با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش آغاز به کار کرده که در این دبیرستانها افراد خبره در رشته علوم انسانی جهت کسب تحصیلات عالیه در زمینه معارف اسلامی تربیت می شوند .

وی افزود : هدف از تأسیس اینگونه دبیرستانها پاسخگویی به نیاز های روز جامعه است تا افرادی زبده برای خدمت به دین پرورش یافته که با مبانی علمی روز آشنا بوده و قادر به مقابله با هجمه های دشمن باشند.

حائری با بیان اینکه مدیریت علم اول دنیا در حال حاضر است گفت : کشورهای غربی مدیریت منابع را بر عهده گرفته و دیگران در خدمت آنان خدمات اراده می دهند.

وی مدارس صدرا را پلی ارتباطی بین حوزه و دانشگاه معرفی نمود و افزود: دانش آموختگان این مدارس با فراگیری دوره های مدیریت اسلامی با قدرت علمی و دینی به عرصه مدیریت جامعه وارد می شوند.

برگزاری گردهمایی خانواده‌های ایثارگران و شهدا در گناباد

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد در گردهمایی خانواده‌های ایثارگران و شهدا ، شهدا و ایثارگران را از بهترین ثمرات تربیت قرآنی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت‌الاسلام فاطمی در گردهمایی خانواده‌های ایثارگران و شهدا با بیان این مطلب، گفت: همه عقب ماندگی و مشکلات کنونی جامعه ما از جدایی و دوری ما از قرآن نشأت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که وظیفه ما در قبال قرآن سنگین و مهم است، گفت: باید تربیت فرزندان ما بر اساس قرآن و آموزه‌های ناب اسلامی باشد.

فاطمی با اشاره به این‌که اولین وظیفه ما در رابطه با قرآن، قرائت قرآن و آشنایی با چگونه خواندن قرآن است، گفت: تدبر و فهم آیات  با استفاده از تفاسیر معتبر و ترجمه‌های قرآن مهم‌ترین وظیفه ما در قبال قرآن است.

وی عمل به قرآن و اجرای دستورات آن در زندگی روزمره را لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: فهمیدن قرآن و استفاده از برنامه‌های الهی قرآن بدون عمل به قرآن اثربخش نخواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در بخش دیگری از سخنان خود شهدا و ایثارگران را از بهترین ثمرات تربیت قرآنی دانست.

شناسایی ۷۰ جلسه قرآنی در سطح شهرستان گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از شناسایی بیش از ۷۰ جلسه قرائت قرآن در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت‌الاسلام‌ فاطمی با اعلام این خبر گفت: در طول ماه مبارک رمضان از ۱۰ جلسه قرآنی بازدید و ۷۰ جلسه قرآنی نیز مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طرح شناسایی جلسات قرآنی با هدف برنامه‌ریزی جهت آموزش‌های سالیانه پیش‌بینی شده است، گفت: شناسایی با ثبت مسؤول جلسه، استاد جلسه، روحانی جلسه قرآنی، آدرس برگزاری و چگونگی اداره جلسه قرآنی انجام شده است.

فاطمی با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌شود حداقل ۵۰ جلسه قرآنی دیگر در سطح شهرستان فعال باشند، گفت: از مسؤولان جلسات قرآن که تاکنون اقدام به تکمیل فرم و تشکیل پرونده در این اداره نکرده‌‌‌اند تقاضا می‌کنیم که جهت برنامه‌ریزی بهتر در این خصوص اقدام کنند.

وی با اشاره به این‌که هر ساله در آستانه ماه رمضان گردهمایی مسؤولان و دست‌اندرکاران جلسات قرآنی برگزار می‌شود، گفت: در طول ماه رمضان از جلسات قرآنی بازدید و سرکشی به عمل می‌آید.

فاطمی از برگزاری دوره‌های آموزش ویژه اساتید قرآنی مسؤولان جلسات قرآنی و روحانیون این جلسات در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف این جلسات آموزش استفاده درست از قرآن و ترویج و گسترش آموزش‌های قرآنی است.

آزمون تفسیر سوره لقمان ویژه مسؤلان ادارات گناباد برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری آزمون تفسیر سوره لقمان ویژه مسؤلان ادارات این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت‌الاسلام فاطمی با اعلام این خبر، گفت: در طول ماه مبارک رمضان جلسه تفسیر قرآن سوره لقمان توسط امام جمعه این شهرستان ویژه مسؤلان و معاونین ادارات برگزار شد.

وی با بیان این‌که جلسه تفسیر در محل دانشگاه علوم پزشکی از ساعت ۷ الی ۸ صبح برگزار می شد ، گفت: آزمون پایانی این جلسه تفسیر به صورت کتبی برگزار شد.

فاطمی با بیان این‌که در آزمون پایانی ۶۰ سال مطرح شده ، گفت: به دو نفر از مسؤولان ادارات که بیشترین امتیاز را کسب کنند، سکه بهار آزادی تقدیم خواهد شد.

وی یاد آور شد: اسامی افراد برتر ۱۷ مهر‌‌ماه در نماز جمعه معرفی اعلام خواهد شد.

۳۸ جلسه تفسیر قرآن در شهرستان گناباد برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از پایان برگزاری ۳۸ جلسه تفسیر قرآن در شهرستان گناباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت‌الاسلام فاطمی با بیان این خبر گفت: طی ماه مبارک رمضان ۱۰ جلسه تفسیر قرآن توسط امامان جمعه و اساتید مجرب و منتخب در ۱۰ مسجد پرجمعیت سطح شهر گناباد، بجستان، کاخک و بیدخت برگزار شد.

وی با بیان این‌که این جلسات تفسیر بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شده است گفت: سوره‌های لقمان، نور، حجرات و یس در این جلسات تفسیر شده است.

فاطمی از برگزاری ۲۸ جلسه تفسیر توسط روحانیون مستقر و طرح هجرت اعزامی به روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: این جلسات تفسیر، هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء و نماز جماعت ظهر و عصر برگزار شده است.

برگزاری انتخابات هیات امناء مسجد جوادالائمه گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری انتخابات هیات امناء مسجد جواد الائمه (ع) این شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با اعلام این خبر گفت : انتخابات هیئات امناء مسجد جواد الائمه (ع) این شهرستان با حضور نمایندگان اداره تبلیغات اسلامی ، فرمانداری ، نیروی انتظامی و اداره اوقاف و امور خیریه و اهالی محل برگزار شد .

وی افزود: در این انتخابات پنج نفر به عنوان هیات امناء این مسجد انتخاب شدند که این تعداد ضمن فعال نمودن مسجد در امورات فرهنگی مسجد به تلاش در جهت جذب جوانان خواهند پرداخت .

 

احساس بی هویتی و اضطرار از مشکلات جوانان امروزه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد احساس بی هویتی و اضطرار را از مهمترین معضلات و مشکلات جوانان امروزه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: حجت الاسلام عباسعلی فاطمی در جمع جوانان و نوجوانان در مسجد جامع قوژد با بیان این مطلب گفت: اسلام و معنویت می تواند پاسخگوی این نیاز و برطف کننده این احساسات باشد.

وی با بیان اینکه اسلام با شناخت بشر مقام وی را تبیین نموده است افزود: اسلام به انسان شخصیت او را به او شناساند و احساس شخصیت را در وی برجسته نمود.

وی با عنوان اینکه انسان با عبادت و ارتباط با خدا و قبول اینکه خدا خالق و رازق اوست به اطمینان و آرامش دست می یابد تصریح کرد: در صورت عمل به آموزه های متعالی دین اسلام و قرآن حکیم و بکارگیری درست آنان می توان احساس امنیت و رضای افراد جامعه را در آنان مشاهده کرد.

طرح گفتمان دینی جوان درگناباد اجرا می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از اجرای طرح گفتمان دینی جوان در مدارس و دانشگاههای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان این خبر گفت: این طرح با هدف پاسخگویی به پرسشها و شبهه های فکری و عقیدتی نسل جوان در قالب نه موضوع موضوعات نوآوری و شکوفائی، عفاف و حجاب ، شبهات فکری و اعتقادی ، آسیب های اجتماعی ، مهارت های زندگی، عرفان و نحله های انحرافی،نماز ، جوانان و مناسبتهای مذهبی برگزار می شود.

وی افزود: نحوه برگزاری این جلسات به این صورت است که ابتدا استاد نکاتی در مورد موضوع جلسه بیان نموده و بعد از آن دانش آموزان سوالات و شبهات خود را مطرح و استاد پاسخ می دهد.

فاطمی با بیان اینکه در سال ۸۵، ۳۲ گفتمان دینی و در سال گذشته، ۳۳ گفتمان در گناباد برگزار شد افزود: این طرح از ۱۰ آبان ماه سال جاری لغایت ۲۰ اسفند با حضور اساتید مجرب حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

ارشیو ۷ مهر وابان ۸۷

جامعه اسلامی امروز تشنه فراگیری علوم و معارف اسلامی است

افتتاح اولین دبیرستان پسرانه صدرای خراسان رضوی در گناباد

آزمون تفسیر سوره لقمان ویژه مسؤلان ادارات گناباد برگزار شد

برگزاری انتخابات هیات امناء مسجد جوادالائمه گناباد


+ هفت = 8