خانه > عباسعلی فاطمی, گفتمان دینی > ۱۸ مدرسه شبانه‌روزی در خراسان رضوی؛ میزبان طرح «نور بصیرت»

۱۸ مدرسه شبانه‌روزی در خراسان رضوی؛ میزبان طرح «نور بصیرت»

فاطمی

مسؤل امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۸ نفر از روحانیون طرح هجرت بعد از گذراندن دوره آموزشی، اجراکننده طرح معرفتی نور بصیرت شده‌اند، ابراز کرد: ۱۸ مدرسه شبانه‌روزی خراسان رضوی، میزبان طرح نور بصیرت هستند.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی،‌  مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه ۱۸ نفر از روحانیون طرح هجرت بعد از گذراندن دوره آموزشی، اجراکننده طرح معرفتی نور بصیرت شده‌اند، ابراز کرد: ۱۸ مدرسه شبانه‌روزی خراسان رضوی، میزبان طرح نور بصیرت هستند.

کارشناس مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اجرای طرح از آبان‌ماه آغاز شده است، گفت: این طرح در بعضی از مدارس طی دو دوره برگزار شده و تا بهمن به اتمام می‌رسد.

وی به تدریس این طرح از کتاب کار «نور بصیرت» در قالب هفته‌ای دو شب اشاره کرد و یادآور شد: این کتاب مجموعه‌ای از مباحث معرفتی و احکام ویژه نوجوانانی است که در اوایل سن بلوغ هستند و شامل دوره اول و دوم دبیرستان می‌شود.

حجت‌الاسلام فاطمی با بیان اینکه ۱۵ جلسه طی دو ماه برای این طرح در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: طرح «نور بصیرت» در شهرهای سبزوار، جغتای، نیشابور، تربت‌حیدریه، قوچان، چناران، کاشمر، تربت‌جام، مه‌ولات، تایباد، بردسکن و فریمان در حال اجرا است.

وی افزود: در هر کلاس به سه نفر از دانش‌آموزان برتر، جوایزی اهدا خواهد شد و در مجموع از ۲۳ کلاس، ۴۶ نفر به عنوان منتخب، برگزیده و تقدیر خواهند شد.

کارشناس مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه به برقراری ارتباط صمیمی و با نشاط استاد و دانش‌آموزان، تأکید داریم، ابراز کرد: با توجه به اینکه قشر جوان و نوجوان از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه و مورد تهدید دشمن هستند، طرح «نور بصیرت» را در مدارس شبانه‌روزی اجرا می‌کنیم تا شبهات فکری و اعتقادی آن‌ها برطرف شده و با مبانی دینی خود بیشتر آشنا شوند.


نُه + 9 =