خانه > عباسعلی فاطمی, گفتمان دینی > بهره مندی۳۱ هزار و ۷۰۰ نفر از گفتمان های دینی روستاهای خراسان رضوی

بهره مندی۳۱ هزار و ۷۰۰ نفر از گفتمان های دینی روستاهای خراسان رضوی

فاطمیکارشناس مسئول امورفرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت:تاپایان جشنواره«هسته های فرهنگی جوان»۳۱ هزار و ۷۰۰نفرازگفتمان های دینی درسطح روستاهای خراسان رضوی بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی،‌ کارشناس مسئول امور  فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره «هسته های فرهنگی جوان» در حال حاضر در ۱۰۶ روستای خراسان رضوی برگزار می‌شود.

وی با بیان این که این جشنواره توسط روحانیان مستقر، هجرت و مبلّغ با برگزاری ۱۲ گفتمان دینی در هر روستا برگزار می‌شود، افزود: این گفتمان های دینی با عنوان جشنواره «هسته های فرهنگی جوان» در حال اجرا است که از شهریورماه آغاز شده است و تا اسفندماه ادامه دارد.

وی با بیان این که تا پایان این جشنواره ۳۱ هزار و ۷۰۰ نفر از گفتمان های دینی در سطح استان بهره مند می شوند، اظهار  کرد: موضوعات این گفتمان ها حول محورهای نگاه به معضلات روستا، ظرفیت و نقاط ضعف روستا، بحث پیشگیری از مواد مخدر، مدیریت فرهنگی و مادی و کمک به محرومین روستا، روستا و بررسی آسیب های اجتماعات بانوان است.

مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: مدیریت گروه های دوستی، روستا و اقتصاد مقاومتی، روستا و سبک زندگی اسلامی، کتابخوانی، مهارت های زندگی و پیشگیری از طلاق از جمله دیگر محورهای این گفتمان ها  است.

فاطمی با بیان این که اجرای این طرح با مشارکت های مردمی انجام می‌شود، تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره  ایجاد انگیزه موثر برای رفع نیازها و آسیب های منطقه خودشان، بهره مندی جوانان از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های دولتی و زمینه سازی برای خودباوری و شکوفایی خلاقیت جوان ها و کادرسازی و پرورش نخبگان جوان در عرصه فرهنگی است.


7 + = یازده