خانه > عباسعلی فاطمی, عفاف گرایی > جزیره ای عمل کردن، مشکل مهم ترویج عفاف و حجاب است

جزیره ای عمل کردن، مشکل مهم ترویج عفاف و حجاب است

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموعه تشکلها و برخی مسوولان دستگاههای فرهنگی ذیربط از برنامه جامعی برای ترویج عفاف و حجاب برخوردار نیستند و اقدامات آنان با یکدیگر هم افزایی لازم را ندارد.

وی تاکید کرد: برای افزایش تاثیر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب باید برنامه ها از جامعیت و محتوای کافی برخوردار باشد و از هر گونه برنامه ریزی و اجرای فعالیتهای سطحی پرهیز کرد.

وی همچنین از مسوولین و متولیان دستگاههای اجرایی فرهنگی خواست که از تشکلهای مردمی فعال در عرصه ترویج عفاف و حجاب حمایت بیشتر داشته باشند.

وی اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی توجه خاصی به ترویج عفاف و حجاب داشته و این مساله را یکی از رویکردهای مهم فرهنگی خود قرار داده است.

مسوول فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی مهمترین اقدامات این اداره کل در سالجاری در استمرار فعالیتهای سنوات گذشته را انجام پژوهشهای کاربردی ، تربیت مربی و برگزاری گفتمانهای عفاف گرایی و .. دانست.

وی تدوین کتاب عفاف و حجاب در بیانات آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد، تهیه حدود ۱۰ هزار فلش کارت و ۲۰ مجموعه پک نمایشگاهی با این موضوع دیگر اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: ۷۰۰ گفتمان عفاف گرایی از ابتدای سالجاری توسط اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شده که بیشترین تمرکز آنها بر روی دانش آموزان بوده است.

وی اظهار داشت: ۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از این گفتمانها استفاده کردند.

حجت الاسلام فاطمی نسب گفت: از مجموع این گفتمانها، ۵۰۰ گفتمان در مناطق مختلف مشهد و ۲۰۰ گفتمان هم در سایر شهرستانهای خراسان رضوی برگزار شد.

حجاب از ارزنده ترین ارزشهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی محسوب می شود که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می رسد و در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود رسیده است.

اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است و رسیدن به این هدف مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاههای اجرایی و از جمله فرهنگی را به صورت مستمر و هدفمند می طلبد


× پنج = 30