خانه > اهلبیت علیهم السلام, بانوان, عباسعلی فاطمی > برگزاری همایش بانوی مهربانی

برگزاری همایش بانوی مهربانی

همایش بانوی مهربانی-[wec0jqe]حجت الاسلام و المسلمین فاطمی  مسئول فرهنگی اداره کل تیلیغات اسلامی خراسان رضوی در جمع بانون فرهیخته استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان به تبیین شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخت.

الگوی استقامت

وی گفت زن الگویاستقامت است در آیه ۱۱سوره تحریم اشاره به لحظه شهادت بانویی دارد که نامش را می توان بانوی ایمان نهاد همویی که نامش درمیان چهارزن برگزیده خداونداست.مریم،آسیه ،خدیجه وفاطمه .

آسیه بانوى اول مصر و همسر فرعون پادشاه مستبد و خود خواه آن مملکت باستانى بود.بانوی نیل کسی که موسی طفل را از نیل برگرفت به قصر فرعون برد و درنزدخویش اورا پروراند. آسیه زمانی که معجزه موسى (ع )را در مقابل ساحران مشاهده کرد به خداوند بزرگ ایمان آورد وسراسر قلبش از نور ایمان به ایزد مالامال گشت.در قلب آسیه جز محبت وایمان خداوند چیز دیگری جای ندارد.قصر بزرگ فرعون باتمام عظمت و حشمتش در برابر دیدگانش خردوکوچک می نمایاند.این روزها تنهادلخوشی اش لحظه زیبای رازونیاز با معبود است.هنوز که هنوز است لحظه بلعیدن مارهای ساحران مصری توسط عصای موسی از جلوی دیدگانش کنار نمی رود.موسی باعصایش سحر ساحران را باطل وخدایان دروغشان را به چشم برهم زدنی نابودکرد.خداوندموسی شبیه هیچ کدام از خدایان فرعون نیستند.این را زمانی فهمید که قلبش به نور ایمان ازلی روشن گشت.

زن مایه آرامش

آیه ۲۱سوره روم به یکی از ویژگیهای مهم زن که مایه آرامش مرد بودن است اشاره می کند.در عصری زندگی میکنیم که آرامش حلقه گم شده زندگی آدمها شده و در این میان اگر همسر انسان بتواند این آرامش را به آدم اهدا نماید چه بسا کشتی زندگی آدم به سرمنزل مقصود رهنون شده و در ساحل آرامش و صفا لنگر خواهد انداخت.

حضرت زهرا بعنوان همسرو مادر باعث آرامش بود

خیرمطلق

إنآ أعطینـک الکوثر؛ (ای پیغمبر) ما به تو کوثر داده ایم.» (کوثر/ ۱)
شیخ طبرسی در تفسیر این آیه فرموده است: ‎خداوند تبارک و تعالی، در مقام شمارش و بیان تعداد نعمت هایی که به پیغمبرش داده است، او را مخاطب به این خطاب ساخته و گفته است: «إنآ أعطینـک الکوثر»
از عبدالله بن عمر و عایشه روایت شده است که: کوثر نهری است در بهشت.
ابن عباس گوید: چون این آیه نازل شد، رسول خدا (ص) بر منبر بالا رفت و آن را بر مردم قرائت کرد و چون از منبر فرود آمد، مردم گفتند: ای رسول خدا! این کوثری که خدا به تو عنایت کرده است چیست؟! رسول الله (ص) فرمود: نهری است در بهشت که از شیر سفیدتر است و از قدح محکم تر و استوارتر؛ در کنار و حاشیه این نهر قبه ها و سقف های مدور و مقعری است از در و یاقوت؛ در آن نهر وارد می شوند پرندگان سبز رنگی که گردن های معتدل و کشیده همچون گردن شترهای بخاتی دارند.
گفتند: ای رسول خدا! چقدر آن پرندگان در خوشی و ناز و نعمت هستند!
فرمود: آیا می خواهید من شما را به خوش تر و متنعم تر از آنها آگاه کنم؟!
گفتند: آری! فرمود: خوش تر و متنعم تر از خود آن طیور، کسی است که آنها را بخورد و از آن آب کوثر بیاشامد و به رضوان خداوند متعال فائز آید.

  خانم صادق مسجدی نیزوضعیت زنان قبل از ظهور اسلام و بعد از ظهور اسلام و بحث عفت در جامعه امروز کشورمان بود.را مورد بررسی قرار داد

در این همایش مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین مرویان حسینی از زحمات بانوان فرهیخته و مبلغات و مسئولین هیئات مذهبی خواهران قدردانی کرد و تلاش های ایشان را در عرصه فرهنگی در حوزه بانوان و دختران مثمر ثمر دانست.

در پایان توسط مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت الاسلام و المسلمین مرویان حسینی و معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت الاسلام و المسلمین نمازی از بانوان فرهیخته، فعال و تأثیر گذار قدردانی شد.


+ 5 = سیزده