خانه > عباسعلی فاطمی, عفاف گرایی > اجرای طرح «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» در مشهد

اجرای طرح «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» در مشهد

 

عباسعلی

عباسعلی

مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری طرح «خانواده و مراقبت های جنسی فرزندان» گسترش و توسعه فرهنگ عفاف در جامعه است.

اجرای طرح «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» در مشهد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی، کارشناس مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و دبیر طرح «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» در مراسم آغاز به کار این طرح، با بیان اینکه هدف از برگزاری این برنامه گسترش و  توسعه فرهنگ عفاف در جامعه است، اظهار کرد: در گام اول یک هزار و ۲۶۰ نفر در دوره تربیت مربی عفاف گرایی در ۳۶ برنامه آموزشی شرکت کرده‌اند که  در این راستا سه هزار و ۶۰۰ گفتمان دینی عفاف گرایی ویژه دانش آموزان در سطح استان برگزار شده است.

وی در تشریح گام دوم با بیان اینکه ۴۴ دوره آموزش خانواده ویژه زوج‌ها نیز برگزار شده است، ادامه داد: بحث کارگروه تربیت جنسی از سال ۹۰ با چهار سرفصل آغاز شده است که مراقبت‌های والدین در قبال فرزندان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

دبیر طرح «خانواده و مراقبت های جنسی فرزندان» بیان کرد: بر این اساس چهار سرفصل شامل بلوغ جنسی از نگاه فیزیولوژی، تأمین نیازهای جنسی و  پیشگیری از انحرافات آن در دوره نوجوانی، آسیب‌های ناشی از تأخیر ازدواج و بلوغ می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری کلاس‌های آموزشی «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» ارتقای مهارت والدین با توجه به آسیب‌های موجود در جامعه  است، عنوان کرد: در این طرح والدین برای تربیت فرزندان و روحانیان در حوزه تربیت خانواده به منظور تشریح این مسائل بین افکار عمومی جامعه آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

وی ادامه داد: بر همین مبنا مجموعه محتوای علمی با توجه به دستورات اسلامی در قالب پاورپوینت آماده شد و در نخستین گام، ۶۰ نفر از روحانیان و مربیان که طرح عفاف را گذرانده بودند، به برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده در مشهد و حاشیه این شهر اقدام کردند.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه تاکنون طرح‌های زیادی در قالب آموزش والدین برگزار شده اما هیچ کدام دارای انسجام و هدف بلندمدت نبوده است، ابراز کرد: طرح «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» به منظور برگزاری جلسات سلسله‌وار و رشد جامعه اسلامی در دوره بلندمدت آغاز به کار کرده است و این اداره کل آمادگی اجرای این دوره را در مدارس، ادارات، مساجد و سایر مجموعه ها و تشکلها جهت والدین دارد.

ضرورت مقابله با انحرافات جنسی از طریق آموزش‌های اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: کاهش رفتارهای بحرانی، استرس و مقابله با اختلالات و انحرافات جنسی در نسل نو، از طریق فراگیری آموزش‌های اسلامی فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سید‌محمود مرویان‌حسینی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه طرح آموزشی «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان» اظهار کرد: امیدوارم با اجرای طرح‌هایی در قالب آموزش به والدین برای مراقبت از انحرافات  جنسی فرزندان بتوانیم گام مؤثری برای تحقق سبک زندگی اسلامی بین خانواده برداریم.

وی با اشاره به اینکه دوره های عفاف گرایی در قالب کارگاه و جلسات آموزشی از سال ۹۰ برای مدارس دخترانه و پسرانه برگزار شده است، گفت: طبق  نظرسنجی دریافتیم که تعداد زیادی از دانش‌آموزان به این مسائل آگاه نیستند، از همین رو تصمیم گرفتیم این برنامه‌ها را با نظم خاص و برنامه‌ریزی مناسب  برگزار کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: در دوره جدید به کارگاههای مراقبت جنسی فرزندان و آموزشهای ویژه والدین در این زمینه می پردازیم، در  دوره کودکی مراقبت از بیداری جنسی، در دوره نوجوانی هدایت و راهنمایی در برابر انحرافات جنسی، در دوره جوانی کنترل و مدیریت رفتارهای جنسی و در  هنگام تشکیل خانواده با آموزش روابط رضایتمندانه جنسی براساس آموزه های اسلامی، مباحث تربیت جنسی پیگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام مرویان‌حسینی با تأکید بر اینکه بحث غریزه جنسی برای همه جوامع مطرح می‌شود اما نحوه رویارویی با آن در هر جامعه متفاوت است، ابراز کرد: رویکرد ما در این مباحث، اتکاء همه جانبه به آموزه های اسلامی و نیز به گونه ای که دور از تحریک و تشنّج جنسی باشد، است.

وی با بیان اینکه آگاهی والدین از مسائل غریزی در دوران نوجوانی می‌تواند راهکارهای مناسبی در اختیار خانواده‌ها قرار دهد، ادامه داد: کاهش رفتارهای  بحرانی، استرس و مقابله با حربه‌ها و انحرافات جنسی از سوی غرب از طریق فراگیری آموزش‌های اسلامی فراهم می‌شود.

طرح آموزشی تربیت مربی «خانواده و مراقبت‌های جنسی فرزندان …

 


3 × سه =