خانه > عباسعلی فاطمی, فضای مجازی > تدوین بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی در خراسان رضوی

تدوین بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی در خراسان رضوی

فاطمیمسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی با هدف شناسایی و حضور موثر و فعال مبلغان و روحانیان در فضای مجازی تدوین می شود.

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی، مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: با گسترش خدمات مثبت و منفی اینترنت و لزوم ارتباط با دهکده جهانی، کارگروه فضای مجازی بیش از یک سال است که در تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تشکیل شده است.

 

وی با بیان این که هدف از تشکیل این کارگروه، آموزش بهره برداری مفید و حضور موثر و فعال مبلغان و روحانیان در فضای مجازی است، افزود: شناسایی و تجمیع مخاطبان مستعد و علاقه مند به منظور جریان سازی و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی و فعال سازی افسران و سربازان جنگ نرم در راستای مقابله با شبیخون سایبری دشمن از جمله دیگر اهداف ها است.

 

حجت الاسلام فاطمی افزود: این کارگروه به صورت رسمی فعالیت خود را در سطح استانی از امسال با عنوان شورای برنامه ریزی رسانه و فضای مجازی با هدف تعیین اهداف، سیاست ها و راهبرهای اداره کل تبلیغات اسلامی در دو بخش رسانه و فضای مجازی آغاز کرده است.

 

وی ادامه داد: شناسایی تشکل ها و افراد فعالی که در فضای مجازی صاحب ایده و خلاقیت هستند و تدوین بانک اطلاعاتی و همچنین حمایت از ایده های آنان در حوزه فرهنگ دینی و رسانه از جمله مهم ترین برنامه های این کارگروه است که در دستور کار قرار گرفته است.

 

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: راه اندازی سایت جمعیت بانوان فرهیخته خراسان رضوی، پیشتازان هدایت ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان ،سایت شورای هیأت مذهبی، سامانه سجام و پرتال ملی مساجد از جمله فعالیت های این کارگروه در مدت زمان فعالیت خودش است.

 

حجت الاسلام فاطمی اظهار کرد: برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی و دوره های وبلاگ نویسی ویژه علاقمندان با همکاری سایت تبیان از جمله دیگر فعالیت ها است.

 

وی با بیان این که بسته هایی ازسایت تبیان متناسب با نیاز دانش آموزان در ۳۲ مدرسه شبانه روزی در اختیار کتابخانه های آنان قرار گرفت، تصریح کرد: در واقع فعالیت در فضای مجازی بهره مندی از خدمات فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی را تسهیل می کند.

 

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که دومین دوره جشنواره «پیشتازان هدایت» ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان مدارس خراسان رضوی برگزارشد، گفت: در اولین دوره این جشنواره بیش از ۱۵۰ نفر از دانش آموزان مدارس تیزهوشان شرکت کردند.

 

حجت الاسلام فاطمی با بیان این که سایت ویژه این جشنواره بیش از یک سال است که راه اندازی شده است، یادآور شد: دراولین دوره این در بخش های مختلف وبلاگ و عکس خود دانش آموزان تولید محتوا داشتند.

تدوین بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی در خراسان رضوی


4 − چهار =