خانه > اهلبیت علیهم السلام, عباسعلی فاطمی > جذب و آموزش ۱۲۰۰ مبلغ زیارت در خراسان رضوی

جذب و آموزش ۱۲۰۰ مبلغ زیارت در خراسان رضوی

http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/3-3-1394/IMAGE635680642964694232.jpgمسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: جذب و آموزش ۱۲۰۰ مبلغ زیارت در خراسان رضوی در راستای پیگیری زیارت گروهی، با آموزش مبلغان زیارت و مدیران گروه های زیارتی از استان های کشور و خرافه زدایی از فرهنگ زیارت در این نهاد صورت می گیرد.

 

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی، مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: از مهم ترین فعالیت های کارگروه زیارت در این نهاد، انجام پژوهش های کاربردی در عرصه آموزش آداب زیارت به شبکه های مؤثر اجتماعی و گسترش آداب میزبانی است.

وی افزود: توسعه فرهنگ زیارت با بهره مندی از ظرفیت عظیم هیأت مذهبی، کانون های فرهنگی و تبلیغی، پیگیری زیارت گروهی با آموزش مبلغان زیارت و مدیران گروه های زیارتی از استان های کشور و خرافه زدایی از فرهنگ زیارت از جمله دیگر فعالیت های این کارگروه است.

حجت الاسلام فاطمی در ادامه از جذب و آموزش یک هزار و ۲۰۰ مبلغ زیارت در خراسان رضوی خبر داد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی معارف رضوی، تغذیه فکری ۳۰۰ نفر از ائمه جماعات و مبلغان مدارس با موضوع زیارت، برگزاری کارگاه های آموزشی آداب و فرهنگ زیارت، برگزاری دوره های آموزش سیره رضوی برای ۱۵۰ نفر از چهره های تقریبی اهل سنت از جمله دیگر برنامه ها است.

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقه زیارت با مشارکت پنج هزار نفر و توزیع ۱۰ هزار سی دی و محصول فرهنگی در بین مبلغان، مداحان و مسؤولان هیأت های مذهبی از دیگر برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی در بخش زیارت است.

وی درباره فعالیت های کانون های فرهنگی تبلیغی افزود: این کانون ها، تشکلی دینی است که به صورت غیرانتفاعی با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام و در راستای به ثمر رساندن آرمان های انقلاب اسلامی به عنوان بازوان مردمی سازمان عمل می کنند.

حجت الاسلام فاطمی در ادامه با اشاره به شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد خاطرنشان کرد: فعالیت های حوزه زیارت در سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: توزیع ۴۰ هزار بسته فرهنگی ویژه زائر به عنوان هدیه بهشتی، توزیع ۱۲ هزار لوح صوتی با موضوع ضامن ضامن و منظومه عشق از جمله دیگر فعالیت ها در حوزه زیارت است.

وی با بیان این که ۳۲۰ هزار فلش کارت در بین کاروان های پیاده زائر در ایام و مناسبت های مختلف مذهبی توزیع شده است، بیان کرد: ۹۹۵ مبلغ زیارت به این کاروان ها اعزام شدند

حجت الاسلام فاطمی درباره طرح های پژوهشی در حوزه فرهنگ و آداب زیارت افزود: تدوین ۵۰۰ جزوه با موضوع زیارت، تیراژ دو هزار جلد کتاب آداب زیارت و توزیع ۳۲ هزار پیک زائر از جمله فعالیت های پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی است.

وی در ادامه از راه اندازی ۳۰۰ گروه مطالعاتی پژوهشی زیارت در مساجد خبرداد و تصریح کرد: دو هزار و ۳۰۰ جوان در این گروه های مطالعاتی عضو هستند و در این حوزه به تحقیق و پژوهش می پردازند.

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: از جمله دیگر فعالیت های پژوهشی در حوزه زیارت تدوین و توزیع ۴۰ نسخه پژوهشی با عنوان نقش زیارت در عفاف گرایی است که در بین مدارس و مساجد توزیع شده است.

جذب و آموزش ۱۲۰۰ مبلغ زیارت در خراسان رضوی


2 + = چهار