خانه > اهلبیت علیهم السلام, عباسعلی فاطمی > شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد

شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد

مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد گفت: توزیع ۴۰ هزار بسته فرهنگی ویژه زائر به عنوان هدیه بهشتی، توزیع ۱۲ هزار لوح صوتی با موضوع ضامن و منظومه عشق از جمله دیگر فعالیت ها در حوزه زیارت است.

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی، مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: گسترش کمی و کیفی تبلیغات مردمی و برانگیختن احساس مسؤولیت عمومی در قبال اسلام و نظام از مهم ترین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی است.

 

وی درباره فعالیت های کانون های فرهنگی تبلیغی تصریح کرد: این کانون ها، تشکلی دینی است که به صورت غیرانتفاعی با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام و در راستای به ثمر رساندن آرمان های انقلاب اسلامی به عنوان بازوان مردمی سازمان عمل می کنند.

 

حجت الاسلام فاطمی در ادامه با اشاره به شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد خاطرنشان کرد: فعالیت های حوزه زیارت در اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است.

 

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: توزیع ۴۰ هزار بسته فرهنگی ویژه زائر به عنوان هدیه بهشتی، توزیع ۱۲ هزار لوح صوتی با موضوع ضامن ضامن و منظومه عشق از جمله دیگر فعالیت ها در حوزه زیارت است.

 

وی با بیان این که ۳۲۰ هزار فلش کارت در بین کاروان های پیاده زائر در ایام و مناسبت های مختلف مذهبی توزیع شده است، افزود: ۹۹۵ مبلّغ زیارت به این کاروان ها اعزام شدند.

 

وی در ادامه درباره طرح های پژوهشی در حوزه فرهنگ و آداب زیارت اظهار کرد: تدوین ۵۰۰ جزوه با موضوع زیارت، تیراژ دو هزار جلد کتاب آداب زیارت و توزیع ۳۲ هزار پیک زائر از جمله فعالیت های پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی است.

 

حجت الاسلام فاطمی در ادامه از راه اندازی ۳۰۰ گروه مطالعاتی پژوهشی زیارت در مساجد خبرداد و خاطر نشان کرد: دو هزار و ۳۰۰ جوان در این گروه های مطالعاتی عضو هستند و در این حوزه به تحقیق و پژوهش می پردازند.

 

مسؤول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: از جمله دیگر فعالیت های پژوهشی در حوزه زیارت تدوین و توزیع ۴۰ نسخه پژوهشی با عنوان نقش زیارت در عفاف گرایی است که در بین مدارس و مساجد توزیع شده است.

 

وی در ادامه درباره دیگر فعالیت های فرهنگی این نهاد از تدوین بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی خبرداد و اظهار کرد: هدف از تشکیل این کارگروه، آموزش بهره برداری مفید و حضور موثر و فعال مبلغان و روحانیان در فضای مجازی است.

 

وی افزود: شناسایی و تجمیع مخاطبان مستعد و علاقه مند به منظور جریان سازی و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی و فعال سازی افسران و سربازان جنگ نرم در راستای مقابله با شبیخون سایبری دشمن از جمله دیگر اهداف ها است.

 

حجت الاسلام فاطمی افزود: این کارگروه به صورت رسمی فعالیت خودش را در سطح استانی از امسال شروع کرده واین کارگروه با عنوان شورای برنامه ریزی رسانه و فضای مجازی با هدف تعیین اهداف، سیاست ها و راهبرهای اداره کل تبلیغات اسلامی در دو بخش رسانه و فضای مجازی تشکیل شده است.

 

وی ادامه داد: شناسایی تشکل ها و افراد فعالی که در فضای مجازی صاحب ایده و خلاقیت هستند و همچنین حمایت از ایده های آنان در حوزه فرهنگ دینی و رسانه از جمله مهمترین برنامه های این کارگروه است که در دستور کار قرار گرفته است

شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد

شناسایی و ساماندهی ۵۰ کانون فرهنگی تبلیغی زیارت در مشهد


نُه − = 5