خانه > اهلبیت علیهم السلام, عباسعلی فاطمی > اردوگاه آموزشی زیارت در مشهد راه اندازی می شود

اردوگاه آموزشی زیارت در مشهد راه اندازی می شود

956085مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که در راستای توجه به امر زیارت، اردوی آموزشی زیارت در مشهد راه اندازی می شود، گفت: قرار است همه فعالیت های مربوط به زیارت در سه حوزه پژوهشی، آموزشی و تولید محصولات فرهنگی در این اردوگاه آموزشی صورت گیرد.

حجت الاسلام عباسعلی فاطمی، مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: سرمایه بی نظیر زیارت حضرت رضا(ع) مهم ترین عنصر توسعه هویتی مشهد مقدس و ملجأ ارادتمندان اهل بیت(ع) است.

 

وی با بیان این که تشرف سالانه بیش از۲۵  میلیون زائر از داخل و خارج کشور، بهترین فرصت برای انتقال معارف قرآن و عترت و انتقال گفتمان انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: همه فعالیت های اداره کل تبلیغات اسلامی در حوزه زیارت در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی انجام می شود.

 

حجت الاسلام فاطمی با بیان این که در راستای توجه به امر زیارت اردوی آموزشی زیارت در مشهد راه اندازی می شود، خاطرنشان کرد: قرار است همه فعالیت های مربوط به زیارت در سه حوزه پژوهشی، آموزشی و تولید محصولات فرهنگی در این اردوگاه آموزشی صورت بگیرد.

 

مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: روحانیان مستقر در روستاهای استان در برگزاری برنامه های دینی در مناطق محروم نقش تاثیرگذاری دارند و همه ساله اعزام مبلغان از سوی این سازمان در مناسبت های مختلف مذهبی صورت می گیرد.

 

وی با بیان این که در راستای همین اهداف و آشنایی با فرهنگ و آداب زیارت دوره های آموزشی در روستاهای خراسان رضوی برگزار شد، اضافه کرد: ۲۰ هزار نفر از روستائیان خراسان رضوی ازاین آموزش ها بهره مند شده اند.

 

حجت الاسلام فاطمی در ادامه درباره دیگر برنامه ها از ابتدای امسال گفت: اولین دوره های آموزشی خانواده و تربیت جنسی از ابتدای اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد.

 

وی ابراز کرد: در دوره های آموزشی خانواده و تربیت جنسی هشدارهایی به والدین با موضوعات جنسی داده می شود.

 

مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که از دیگر سرفصل های این دوره های آموزشی، آسیب ها، مهارت های کنترل و هدایت غرایز جنسی است، یادآور شد: اولین دوره های این آموزش ها با حضور ۶۰ روحانی از مربیان عفاف و حجاب با حضور دکتر باقری و سعیدی رضوان از ابتدای اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد.

 

حجت‌الاسلام فاطمی با بیان این که ۷۰۰ گفتمان عفاف‌گرایی در سطح استان اجرا شد، افزود: حاشیه شهر مشهد میزبان ۲۰۰ گفتمان بود، ضمن این که هزار و ۵۳۶گفتمان تربیتی جوان با هدف ایجاد فضای گفت‌و‌گو و توسعه محافل بحث و انتقاد سالم، ارتباط دانش‌آموزان با مربیان روحانی و تقویت هویت دینی و تعمیق آگاهی‌های دینی و استحکام باورهای اعتقادی برگزار شد./

  1. ناشناس
    ۵ تیر ۱۳۹۴ در ۲۱:۵۲ | #1

    درمسیربندگی » اردوگاه آموزشی زیارت در مشهد راه اندازی می شود
    http://fatemi24.ir/?p=973


8 − چهار =