خانه > دسته‌بندی نشده > اردوی هسته های فرهنگی جوان در مشهد برگزار می‌شود

اردوی هسته های فرهنگی جوان در مشهد برگزار می‌شود

فاطمیمسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: اردوی آموزشی و فرهنگی هسته های جوان با حضور۴۰۰ نفر از فعالان فرهنگی روستاهای استان به صورت دو روزه در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی، کارشناس  مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در  مشهد، گفت: اردوی هسته های فرهنگی جوان در نیمه اول مرداد ماه در مشهد برگزار می‌شود.
وی با بیان این که این اردوی آموزشی و فرهنگی با حضور ۴۰۰ نفر از فعالان فرهنگی روستاهای استان به صورت دو روزه برگزار می‌شود، افزود: برنامه های مختلفی از جمله کلاس ها و کارگاه های آموزشی با  موضوعات روش ها و نحوه آشنایی با کار گروهی و تشکّلی، مهارت های زندگی، فضای مجازی و زیارت از مهم  ترین برنامه های دو روزه این اردو است.
حجت‌الاسلام فاطمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۹ هسته فرهنگی جوان در شهرها و روستاهای استان مشغول  به فعالیت هستند که در این اردوی آموزشی از پنج هسته فرهنگی با فعالیت های شاخص تقدیر می‌شود.
مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه درباره دیگر فعالیت های فرهنگی سازمان  تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر با گسترش خدمات مثبت و منفی اینترنت و لزوم ارتباط با  دهکده جهانی، کارگروه فضای مجازی بیش از یکسال است که در اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تشکیل شده  است.
وی با بیان این که هدف از تشکیل این کارگروه آموزش بهره برداری مفید و حضور موثر و فعال مبلغان و روحانیان  در فضای مجازی است، گفت: شناسایی و تجمیع مخاطبان مستعد و علاقه مند به منظور جریان سازی و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی و فعال سازی افسران و سربازان جنگ نرم در راستای مقابله با شبیخون سایبری دشمن از جمله دیگر اهداف ها است.
حجت‌الاسلام فاطمی افزود: این کارگروه به صورت رسمی فعالیت خودش را در سطح استانی از امسال شروع  کرده و این کارگروه با عنوان شورای برنامه ریزی رسانه و فضای مجازی با هدف تعیین اهداف، سیاست ها و  راهبردهای اداره کل تبلیغات اسلامی در دو بخش رسانه و فضای مجازی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: شناسایی تشکل ها و افراد فعالی که در فضای مجازی صاحب ایده و خلاقیت هستند و همچنین حمایت  از ایده های آنان در حوزه فرهنگ دینی و رسانه از جمله مهم ترین برنامه های این کارگروه است که در دستور کار قرار گرفته است.
مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: راه اندازی سایت جمعیت بانوان  فرهیخته خراسان رضوی، پیشتازان هدایت ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان، سایت شورای هیأت مذهبی،  سامانه سجام و پرتال ملی مساجد از جمله فعالیت های این کارگروه درمدت زمان فعالیت خودش است.
حجت‌الاسلام فاطمی اظهار داشت: برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی و دوره های وبلاگ نویسی ویژه علاقه  مندان با همکاری سایت تبیان از جمله دیگر فعالیت ها است.

دسته هادسته‌بندی نشده برچسب ها:


× 7 = هفت