خانه > اهلبیت علیهم السلام, عباسعلی فاطمی > برگزاری ۷۰۰ عنوان برنامه در مساجد خراسان رضوی همزمان با دهه کرامت

برگزاری ۷۰۰ عنوان برنامه در مساجد خراسان رضوی همزمان با دهه کرامت

IMAGE635748270052428102مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال همزمان با روز میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز برنامه های دهه کرامت در کشور ۷۰۰ عنوان برنامه با حضور روحانیان مستقر و هجرت در سطح مساجد استان خراسان رضوی برگزار می شود.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی، ‌مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، درباره برنامه های دهه کرامت گفت: امسال همزمان با روز میلاد حضرت معصومه(س) و آغاز برنامه های دهه کرامت در کشور ۷۰۰ برنامه با حضور روحانیان مستقر و هجرت درسطح خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

وی درادامه از برگزاری ۷۰ برنامه به مناسبت دهه کرامت در مساجد محوری مشهد خبر داد و افزود: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، اعزام مبلغ، برگزاری گفتمان های دینی، ارسال پیامک های مرتبط برای اقشار تأثیرگذار و مسابقات فرهنگی از جمله دیگر برنامه ها در ایام دهه کرامت است.

 

‌مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: امسال با توجه به هماهنگی های صورت گرفته ۱۶۷ عنوان برنامه به مناسبت دهه کرامت با همکاری آستان قدس رضوی در سطح استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

وی با بیان این که درسال جاری چهارمین دوره جشنواره هسته های فرهنگی جوان در قالب برنامه دین، نشاط ، زندگی آغاز می شود، گفت: در سال گذشته ۱۰۹ هسته در مساجد روستاهای خراسان رضوی فعال بوده اند که شامل ۶۲ هسته در بخش برادران و ۴۷ هسته در بخش خواهران است.

 

وی با بیان این که ۱۰۹ هسته فرهنگی جوان در ۱۹ شهرستان استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: این هسته ها از سوی روحانیان مستقر، هجرت و مبلغ هرساله با برگزاری ۱۲ گفتمان دینی در هر روستا برگزار می شود.

 

حجت الاسلام فاطمی با بیان این که در سال جدید با توجه به تقاضای افزایش هسته های فرهنگی جوان در روستاها، تعداد این هسته ها افزایش پیدا می کند، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۹ هسته فرهنگی در مساجد روستاهای خراسان رضوی مشغول به فعالیت هستند که تا پایان سال جاری این تعداد به ۱۵۰ هسته فرهنگی جوان افزایش می یابد.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های هسته‌های فرهنگی جوان افزود: گفتمان های دینی یکی از فعالیت های هسته های فرهنگی جوان است که درسال گذشته یک هزار و ۳۰۸ نشست دینی از سوی این هسته ها برگزار شد.

 

حجت الاسلام فاطمی ادامه داد: در قالب برگزاری این گفتمان ها در سطح استان ۳۲ هزار و ۷۰۰ دختر و پسر جوان از برنامه های گفتمان های دینی استفاده کردند که یک هزار و ۷۳ گفتمان در مدارس استان با همکاری آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد که در مجموع ۳۲ هزار و ۹۰ دانش آموز در این گفتمان ها شرکت کردند.

 

مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: در قالب جشنواره هسته های فرهنگی جوان، ۸۸۰ گفتمان عفاف‌گرایی برای ۲۱ هزار دانش آموز از سوی کانون فرهنگی تبلیغی امین در استان برگزار شد.

 

مسؤول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: مدیریت گروه های دوستی، روستا و اقتصاد مقاومتی، روستا، سبک زندگی اسلامی، کتابخوانی، مهارت های زندگی و پیشگیری از طلاق از جمله دیگر محورهای این گفتمان ها است.

 

وی با بیان این که اجرای این طرح با مشارکت های مردمی انجام می شود، تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد انگیزه مؤثر برای رفع نیازها و آسیب های منطقه خودشان، بهره مندی جوانان از ظرفیت ها و امکانات و دستگاه های دولتی و زمینه سازی برای خودباوری و شکوفایی خلاقیت جوان‌ها و کادرسازی و پرورش نخبگان جوان در عرصه فرهنگی است


هشت − = 5